Jaar cel geëist tegen 'verliefde' inbreker Frietvervoer over water: Zeeuwse bedrijven willen geld voor 'frites express' r 5 doen ook Robin en Bert Witvoet. De neven uit Enschede dragen keurig een mondkapje bij de in- checkbalie van de receptie. ,,We wilden graag nog een weekje weg en in Zeeland is het wel rustig met corona. Alhoewel, we hoorden net op de radio in de auto hierheen dat het hier ook toeneemt. Normaal gaan we meestal naar het buiten land maar nu vanwege de corona zijn we hier gebleven", vertelt Ro bin. Neef Bert had eigenlijk in Egypte moeten zitten. ,,Ja, dat is wel een verschil, Egypte of een va kantiepark in Zeeland. Maar we zijn blij om hier te zijn. In En schede is het erger, bij ons is het rood en lopen de meesten met mondkapjes. Dat zie je hier wat minder. We gaan vooral dingen in de buitenlucht doen." Robert-jan Provoost Op dit moment mogen we niet klagen, afgelopen weekend zaten we voor 75 procent vol -Robert-jan Provoost (foto), manager bij Hof van Zeeland van brancheorganisatie Hiswa- Recron en manager bij Hof van Zeeland is blij dat de toeristen Zeeland ook in de herfstvakantie weten te vinden. ,,Op dit moment mogen we niet klagen, afgelopen weekend zaten we voor 75 procent vol. Dat is vergelijkbaar met vorig jaar. Wat wel opvalt is dat we veel meer boekingen hebben van Ne derlanders." Hij constateert dat er veel vragen leven over de regels, zeker ook in het buitenland. ,,Het zorgt voor heel veel werk voor ons. Ja, soms word je er weleens moe van. Sommige regio's staan op rood, anderen weer op oranje, het wisselt continu." Ziet hij de pers- conferentie met angst en beven te gemoet? ,,Ik denk dat het voor onze sector mee zal vallen. Maar voor de beleving van de gasten die op het park zitten kan het wel de gelijk gevolgen hebben. Want in de horeca gaat misschien wel wat gebeuren en mensen willen toch uit eten of ergens een bakje koffie drinken na een strandwandeling. Ik hoop natuurlijk niet dat er im populaire maatregelen worden ge nomen." Het zou extra wrang zijn. Want Zeeland krijgt deze herfst vakantie toch al minder toeristen over de vloer. De VVV Zeeland schat dat de helft van de verblijfs- accommodaties bezet zal zijn. In het najaar van 2019 was dat 70 pro cent. Geen reisbeperkingen „Gelukkig waren de zomermaanden goed voor ons, veel binnen lands toerisme waar door er veel gecompen seerd is", zegt Provoost die veel contact heeft met collega's binnen de recreatiesector. Door de gedwongen sluiting van de verblijfsrecreatie verloor Zee land in de eerste zes maanden van 2020 zo'n twee miljoen overnach tingen en waren er een half mil joen minder gasten ten opzichte van de eerste helft van 2019. Ge lukkig voor de sector zijn de voor tekenen voor de herfstvakantie wat beter. In tegenstelling tot de meeste andere provincies heeft Duitsland voor Zeeland (en Lim burg) geen reisbeperkingen afge kondigd. Een Duitser die in Zee land vakantie heeft gevierd hoeft niet in quarantaine of zich te laten testen bij thuiskomst. MIDDELBURG De 49-jarige O.J. uit Oostburg moet twaalf maan den de cel in, en als stok achter de deur ook zes maanden voorwaar delijk krijgen. En dat is dan nog een milde eis, vond officier van justitie Rob Rammeloo. Hij eiste de straf gisteren tijdens een zitting in Middelburg omdat J. in augustus 2017 aan een groot aantal inbraken in onder meer Aardenburg, Groede, IJzendijke, Nieuwvliet en Zuidzande zou hebben meegewerkt. Hij zou op strooptocht zijn geweest met zijn toenmalige vriendin. Er werden muziekinstrumenten, motoren, antiek, schilderijen en gereed schap buitgemaakt. De spullen werden te koop aangeboden op Marktplaats of in een kringloop winkel. Begin september 2017 kwam er een einde aan de stroop tocht toen ze aan de Oude Rijks weg in 's-Heer Hendrikskinderen op heterdaad werden betrapt. J. had eerder bij zowel de politie als bij de rechter-commissaris al les bekend, maar zei bij de behan deling van zijn zaak dat hij zich weinig meer herinnerde. Hooguit had hij zich door zijn stelende vriendin uit verliefdheid laten meeslepen, maar zelf had hij niets gedaan. De inmiddels ex-vriendin werd voor haar aandeel al veroor deeld tot dertig maanden cel. Uitspraak op 26 oktober De minister streeft ernaar om de komende jaren tweeduizend con tainers per dag van de weg naar de scheepvaart over te hevelen. Dat moet het aantal files in en rond ha vens, met name Rotterdam, terug dringen. En tegelijk de uitstoot van het broeikasgas CO2 verminderen. Frites Express Een mooi voorbeeld is de zogehe ten 'frites express', een samenwer king van logistiek bedrijf Klooster boer (met onder meer een vestiging in Vlissingen) en aardappelverwer ker McCain. Voorheen reden jaar lijks 4500 vrachtwagens van de frietfabriek van McCain in Lewed- orp naar het distributiecentrum van Kloosterboer in Lelystad. Ook gingen er nog eens 2500 trucks van Rotterdam naar Lelystad om con tainers te laden. In de nieuwe situatie levert McCain volle containers recht streeks bij Kloosterboer Vlissingen aan voor transport per binnen vaartschip naar Lelystad. Van daar uit gaan volle exportcontainers per schip naar Rotterdam. Daarnaast worden vanuit Lelystad weer ex portcontainers van lokale uien- en aardappelproducenten over water vervoerd naar Vlissingen voor ver der transport naar West-Afrika. De 'frites express' vraagt forse in vesteringen, onder meer voor de in stallatie van stroompluggen op bin nenvaartschepen. Die zijn noodza kelijk om de vriescontainers te voe den, zodat de diepvriesfrites tijdens het transport bevroren blijft. Kloosterboer en McCain hopen dan ook op rijkssubsidie. dinsdag 13 oktober 2020 GO en gaan alleen naar het strand' '•ii STmimmii .tpür u i '"iiir Gijs en Syl via Wijnber gen, bezoe kers Hof van Zeeland foto GIJS EN SYLVIA WIJN BERGEN M Robin (links) en Bert Wit voet vieren va kantie in Zee land. FOTO MAU RICE STEKETEE Kijk op de site bij /video Herfstvakantie in Zeeland Containers van de weg halen en op binnenvaartschepen vervoe ren. Dat dringt files terug en is goed voor de verkeersveiligheid en niet in de laatste plaats voor het milieu. Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastruc tuur en Waterstaat zet er vol op in. Mede daarom bracht ze gis teren een digitaal werkbezoek aan het Vlissingse logistiek be drijf Kloosterboer. Frank Balkenende Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37