Boer Marijn heeft zijn eigen frietlijn Momenteel liggen 22 coronapatiënten van elders in Zeeuwse ziekenhuizen VERSE BOERDER13FRI IT 7FEUWS-VLAANDE Herfstvakantie Sjors Riddersma Gisteren waren van de in totaal 28 coronapatiënten in ziekenhuizen in Goes en Terneuzen 22 mensen af komstig van buiten de provincie en 6 uit Zeeland. Het aantal patiënten is de afgelopen week gegroeid. Vo rige week maandag lagen 12 patiën ten met Covid-19 in de Zeeuwse ziekenhuizen, van wie 3 uit Zee land. De twee Zeeuwse ziekenhuizen, Adrz en ZorgSaam, hebben nauw contact met het Regionaal Overleg Acute Zorgketen over de plaatsing van patiënten. De regio bestaat uit Zeeland, Goeree-Overflakkee en het Rijnmondgebied tot aan Gorin- chem. De afgelopen weken zijn re gelmatig patiënten vanuit Zuid Holland overgebracht naar Goes en Terneuzen om de druk op de zie kenhuizen in die provincie te ver lichten. Zuid-Holland In ziekenhuis Adrz in Goes liggen 16 patiënten met corona, van wie 3 op de ic. Van de 16 patiënten komen er 12 uit Zuid-Holland en 4 uit Zee land. In ZorgSaam ziekenhuis in Terneuzen worden 12 mensen met corona behandeld, van wie 2 op de intensive care. Van deze 12 patiën ten komen er 2 uit Zeeland, de an deren zijn overgeplaatst vanuit Zuid-Holland. Meer positieve testen Het aantal mensen dat in Zeeland positief is getest op corona is de af gelopen week toegenomen tot 341. Dat zijn er 119 meer dan in de voor gaande week. Er werden van maan dag tot en met zondag 4451 men sen op corona getest, 372 meer dan in de voorgaande week. Volgens de GGD Zeeland waren de meeste besmettingen in de ge meente Goes (52). Daarna volgden Tholen (42), Schouwen-Duiveland (41), Reimerswaal (40), Vlissingen (34), Middelburg (28), Hulst (27), Terneuzen (26), Borsele (21), Noord-Beveland (11), Kapelle (8), Veere (8) en Sluis (3). De afgelopen weken zijn regelmatig patiënten vanuit Zuid-Holland overgebracht naar Goes en Terneuzen Het aantal besmettingen in Zee land ligt ver onder het landelijke gemiddelde. Ook gisteren kende Zeeland volgens cijfers van het RIVM het laagste aantal vastge stelde besmettingen per 100.000 inwoners. In 19 van de 24 andere veiligheidsregio's was dat aantal tenminste twee keer zo hoog. In Rotterdam-Rijnmond en Amster- dam-Amstelland zelfs vijf keer zo hoog als in Zeeland. Uitzondering België en Duitsland maken voor Zeeland nog een uitzondering op het negatieve reisadvies voor Ne derland en de test- en quarantaine plicht bij thuiskomst. De scholen in de deelstaten Noordrijn-Westfalen en Rijnland-Palts hebben deze en volgende week herfstvakantie. Vorige week meldde de VVV Zeeland dat gasten uit de buurlan den hun vakanties annuleren, on danks de status aparte die Zeeland nog heeft. 'We wilden graag nog een weekje weg en in Zeeland is het wel rustig met corona' Verse friet van de eigen boerderij. Akkerbouwer Marijn Uitdewilligen uit Sint Kruis bleef tijdens de lockdown dit voorjaar met tonnen frietaardappelen zitten. Daarop begon hij zijn eigen frietlijn. Zo krijg je iets meer beleg op de boterham.'' De boerderijfriet onder de naam Pommes Appétit vindt zijn weg al naar afnemers. was judoka en is nu actief als rugby'er It dinsdag 13 oktober 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Reguliere zorg nog niet in gevaar De Zeeuwse ziekenhuizen hoe ven nog geen afspraken of be handelingen uit te stellen van wege het groeiend aantal coro napatiënten. Volgens het Adrz wordt de situatie van dag tot dag bekeken. Theo Giele Goes/Terneuzen ZEELAND 4&5 ZEELAND8 FOTO PETER NICOLAI SPORT 10&11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33