Het is kringloop, maar wel van Michael Jackson 4! MEDIA CULTUUR 29 Voor de echte fans van Michael Jackson is het een droom: iets bezitten wat ooit in huis stond bij The King of Pop. Wie er wat geld voor over heeft, kan deze droom waarmaken: tot eind volgende week kunt u meebieden op een veiling waar bezittingen van 'MJ' worden verkocht. boven alles ook een moeder. Ik vroeg me af wat ik kon doen om te helpen. Nou, ik kan zingen. Met dit lied wil ik de wereld herinneren aan de beteke nis van Mahalia Jackson." Ze hoopt er collega's wereldwijd mee te inspireren. ,,Het is belangrijk dat ook witte artiesten zich bij de beweging aansluiten. Zeggen dat je die steunt is niet voldoende. Er moet muziek bij. Muziek heeft zoveel hoop in zich. En ik heb nog amper witte collega's gezien die muzikaal echt meedoen. Dat wil ik veranderen." Monster Liefst was ze in augustus naar de VS gegaan om mee te demonstreren, zegt ze. ,,Het land is mijn favoriete plek op de wereld. Ik wou dat ik er geboren was. Hoe het er nu gaat, zorgt voor tranen in mijn ogen. De verkiezingen? Het is een beangsti gende situatie. Als het Trump lukt terug te komen, zal hij zich nog meer als een verwend kind en een dictator gedragen. Het is een monster." O'Connor spreekt in korte gedeci deerde zinnen; die nog korter wor den naarmate het onderwerp haar minder aanstaat. Of ze de heden daagse popmuziek nog volgt? ,,Nee. Ik ben oud geworden. Ik ken niet één naam meer. Ik luister alleen Indiase chantmuziek." Of er meer nieuwe muziek aan komt? ,,Ja. In 2022 ver schijnt een nieuw album. We hebben Het is niet goed voor je hoofd én je portemonnee om niets te doen. Ik houd niet van nietsdoen nu vier liedjes opgenomen. Ik wil er nog zes bij schrijven." Geestdriftiger spreekt ze over de nabije toekomst. De virusmaatrege len dwongen haar een concertreeks in de VS af te zeggen, maar ze heeft andere plannen: O'Connor gaat weer studeren. ,,Het is niet goed voor je hoofd én je portemonnee om niet te werken. Ik houd niet van nietsdoen. Daarom heb ik me ingeschreven voor een opleiding verpleegkunde. Van kinds af heb ik willen werken als stervensbegeleider in ziekenhuizen. Daarvoor heb je een diploma nodig, maar ik had nooit tijd vrij om de stu die te volgen. Ik zal daarna vast nog meer training nodig hebben, maar wil absoluut op dat gebied gaan werken." Voor er nog meer vragen kunnen worden gesteld, rondt O'Connor het gesprek af. Of er nog een laatste vraag is? Jazeker. Is er niet meer te vertellen over haar comeback? Welke muziek zal nu volgen? De toon verandert niet: ,,Ik kan er verder niets over zeg gen. Je zult moeten afwachten." De deadline van veilinghuis Guern sey's voor verkoop van spullen van Michael Jackson is volgende week vrijdag. De verzameling is eigen dom van een fan die jaren terug werd beloond voor een lange juridi sche strijd. In 2009 namelijk zouden al veel items van Jackson worden geveild, maar dat ging toen we gens juridisch gesteggel niet door. De fan vocht dat besluit aan, kreeg na jaren gelijk en mocht alsnog 'shoppen'. Hij kocht zo'n vijftig voorwerpen, vooral bronzen beelden. Nu veilt hij die spullen, bij veilinghuis Guernsey's Deze 'kringloopitems' vielen ons het meest op: Het is een impo sante replica, die liefst 2 meter lang is en ruim 1,5 me ter hoog. Jackson en Taylor stonden erom bekend dat ze elkaar extravagante cadeaus gaven. Zo schonk Jackson haar een 17-karaats dia manten ring. Het schip van Kapitein Haak was bij lange na niet Taylors meest op zienbarende geschenk, dat was een heuse, levende Aziatische oli fant. 3 Het eerste platencontract van The Jackson Five uit 1967. Openingsbod: 15.000 dollar. Verwachte opbrengst: 50.000-100.000 dollar. Vader Joe Jackson zette op 21 november 1967 zijn krabbel onder het eerste pla- tencontractje van The Jackson Five. Het voorblad van het contract is een kopie, het ondertekende stuk is het origineel. William Adams onderte kende namens Steeltown Re cords, een maatschappij in Gary, Indiana, zonder te weten wat voor goud hij in handen had. De af spraak in het eenvoudig opgestelde document: binnen zes maanden zouden The Jackson Five twee singles opnemen en van elk verkocht exemplaar zouden ze 3 dollarcent op strijken. De groep nam uiteindelijk acht nummers op, waarvan er zes werden uitgebracht. Binnen een jaar stapte The Jackson Five over naar het roemruchte Motown. 2 Bronzen beeldje: huilend kind met slang. Huidig bod: 5000 dollar. Ver wachte opbrengst: 15.000-25.000 dollar. Het beeldje van een hui lend kind met in de ene hand een staf en om de andere arm een slag, stond bij Jackson thuis aan de linkerkant van de piano. Het bronzen sierstuk is 77,5 bij 91,5 centi meter. Bronzen sculptuur Kids and tree swing. Openingsbod: 30.000 dollar. Verwachte op brengst: 90.000-100.000 dollar. Wie deze sculptuur van ene Giovanni P. wil be zitten, moet behalve over een flinke portemonnee ook beschikken over ruimte. Het beeld stond in de tuin van Jacksons Never- land in Santa Barbara, Ca- lifornië. Het beeld is 2,28 meter hoog en 1,62 meter breed. Niet iets dat u makkelijk wegzet in een verloren hoekje. 5 Koperen paraplu- bak. Openingsbod: 650 dollar. Ver wachte opbrengst: 2000-3000 dollar. Voor de iets krappere beurs is deze paraplustandaard misschien een aardig hebbedingetje. Hij is van koper, niet eens zoveel waard, maar hé, hij is wel van The King of Pop ge weest! Kortom: naar ver wachting bent u er toch nog een duizendje of twee, drie voor kwijt. Maar dan heeft u wel iets om het bezoek de ogen mee uit te steken. Sinéad O'Connor vorig jaar december in Boeda pest. Hf* dinsdag 13 oktober 2020 44 Alexander van Eenennaam 1 Houten replica van de Jolly Roger, het schip van Kapitein Haak uit de verhalen van Peter Pan. Openings bod: 10.000 dollar. Ver wachte opbrengst: 30.000-40.000 dollar. Het is vermoedelijk een kerstcadeau van actrice Liz Taylor, een goede vrien din van Jackson. FOTO'S GUERNSEYS.COM FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29