Omgaan 22 NATIONS LEAGUE ITALIË - NEDERLAND A Frank de Boer is amper begonnen of de hoon daalt al neer op de bondscoach van Oranje. Langs alle kanten klinkt bijtende kritiek, zoals dat bijvoorbeeld ook Danny Blind overkwam. Hoe kan dat? En hoe is dat om te draaien? Kort Janmaat vertrekt bij Watford Daryl Janmaat (31, foto) is weg bij Watford. De rechtsback liet zijn nog twee seizoenen doorlopende verbintenis ontbinden en is vrij om te gaan of staan waar hij wil. ,,In goed onderling overleg hebben we besloten om na vier jaar een punt achter de samen werking te zetten. Het was tijd voor een nieuwe stap in mijn loopbaan. Ik wil nog heel graag een paar seizoenen voetballen", aldus Janmaat, die weer bijna fit is na een knieblessure. Gesprek over veiligheid Philippe Gilbert en Matteo Trentin praten vandaag met de UCI namens de rennersvak bond CPA over het verbeteren van de veilig heid in het peloton. Het gaat onder meer over de aankomsten, de veiligheidsafstan den voor voertuigen in wedstrijden en sig nalering. Na een aantal zware, recente val partijen is de roep om meer veiligheid in het peloton luider geworden. Onder meer de horrorcrashes van Fabio Jakobsen en Remco Evenepoel veroorzaakten veel ophef. Topduel arbiter Kuipers Bjorn Kuipers (47, foto) leidt morgen de Nations League-wed strijd Kroatië- Frankrijk in Zagreb. Het is een herhaling van de WK-fi- nale van 2018. Het eredivi sieduel Hera- cles-RKC wordt zater dag geleid door Jannick van der Laan. De 25-jarige Van der Laan floot nooit eerder in de eredivisie. ,,Misschien niet, nee'', zei Frank de Boer zondagavond in het Bilino Polje-stadion in Zenica, toen hij de vraag kreeg of het passeren van Steven Berghuis wel een juiste keuze was geweest. ,,Steven heeft zich echt laten zien. Hij bracht ge lijk schwung in de wedstrijd.'' Waar zie je dat nog: een trainer die gewoon ruiterlijk toegeeft een ongelukkige inschatting te hebben gemaakt? Die niet bang is te erken nen dat hij ook weleens de ver keerde speler kiest. Maar helpen deed het allemaal niet echt, deze blijk van nederig heid. Langs alle kanten werd De Boer beschoten zondagavond, nota bene al vóór en tijdens de bar slechte wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina (0-0). Twitteraars, te levisie-analytici, hobby-analytici, verslaggevers, columnisten: vrijwel niemand die het voor De Boer op nam, of die het matige gelijkspel van Oranje enigszins relativeerde. Het is een mechanisme dat met een doet denken aan het tijdperk van Danny Blind als bondscoach van Oranje (2015-2017). Ook die trainer stond vrijwel vanaf zijn eer ste werkweek onder druk, nog voor hij goed en wel begonnen was. Ook tegen die coach werd op persconferenties en in interviews meteen een vlijmscherpe, vaak ver- »De Boer krijgt de karikatuur voor zijn voeten geworpen dat zijn teams traag en gecontroleerd spelen wijtende toon aangeslagen. Ook Blind kon in de ogen van het grote publiek en de media niets goed doen, zelfs niet wanneer hij best wel logische dingen deed. Iemand als Louis van Gaal had in Bosnië zondag vermoedelijk met een de tegenaanval gekozen, door de verslaggever eens stevig op zijn nummer te zetten, of in elk geval een poging daartoe te wagen. Guus Hiddink had met zijn sociale vaar digheden waarschijnlijk slim de angel uit de vraagstelling gehaald. Ongefilterd En ongetwijfeld had Ronald Koe man inhoudelijk dezelfde vragen gekregen wanneer hij Berghuis - zoals hij trouwens meestal deed - op de bank had laten beginnen, maar met één belangrijk verschil: de toon van de muziek. Ook Koe man kreeg heus kritiek als Oranje slecht speelde, maar nooit ongefil terd of genadeloos. Dat is een kwestie van natuurlijk charisma, maar ook van status. De Boer is aan zijn bondscoachschap begonnen na een ronduit ongeluk kige periode in zijn trainersloop baan, volgend op drie mislukte (In ter, Crystal Palace) of half gelukte (Atlanta United) avonturen. Al bij zijn aanstelling was de 112-voudig international omstreden, als opvol ger van de alom gerespecteerde Koeman. De KNVB vond dat geen be- Zo'n 0-0 van zondagavond in Bos nië, en hoe die wedstrijd verliep, dat verschilde eigenlijk amper van de 0-0 eerder dit jaar in Noord-Ier- land. Of van de tweede helft in de uitwedstrijd daarvoor in Belarus. Flinke sprong Swiatek De Poolse Iga Swiatek (19, foto) is na haar winst op Roland Gar ros 37 plek ken gestegen op de wereld ranglijst. Ze staat nu 17de. Kiki Bertens zakte één plek en staat negende. Ashleigh Barty blijft eerste. Bij de mannen blijft Novak Djoko- vic eerste, voor Rafael Nadal, win naar in Parijs. Bertens is klaar dit jaar Kiki Bertens (28, foto) komt dit seizoen niet meer in actie. Ze heeft besloten niet deel te nemen aan de WTA-toernooien van Ostrava en Linz, voorlopig de laatste twee toernooien op de WTA-kalender. NK afstanden start seizoen Het Nederlandse schaatsseizoen begint op vrijdag 30 oktober officieel met de NK af standen in Heerenveen. Dat jaarlijkse eve nement stond, zoals gebruikelijk, voor eind december op de kalender. Door de corona crisis zijn er voorlopig geen internationale wedstrijden. Daardoor is het nationale titel- toernooi naar voren gehaald. Ook de NK all round (21-22 november) en NK sprint (28-29 november) vinden in dit najaar plaats. Quote van de dag 'We hebben liever dat wede basis van Honda overnemen en verder aan de motoren bouwen in onze fabriek' dinsdag 13 oktober 2020 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL TENNIS Bondscoach Frank de Boer nu al kop van Jut Sjoer Mossou Rotterdam/Milaan GROEP 1 Zondag Bosnië-H. - Nederland 0-0 20.45 uur Polen - Bosnië-H. Polen - Italië 0-0 Stand 1. Italië 3-5 (2-1) 2. Nederland 3-4 (1-1) 3. Polen 3-4 (2-2) 4. Bosnië-H. 3-2 (2-3) Morgen 20.45 uur Italië - Nederland In november vorig jaar worstelde Oranje, zoals hier Ryan Babel, zich naar een 0-0 gelijkspel bij Noord-Ierland. foto pim ras Frank de Boer staat aan het roer en bij Oranje lijkt alles ineens veel minder. Maar is dat wel zo? Als je breder kijkt, is de op gaande lijn al wat langer onder broken. Van underdog naar favo riet, die transformatie bleek onder Ronald Koeman ook zo makkelijk niet. Maarten Wijffels Rotterdam TENNIS SCHAATSEN —Red Bull-topman Helmut Marko

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22