Ik hoop niet dat we JOL 12? Smaakverlies door corona Recordaantal besmettingen leidt tot rigoureuze beperkingen Walcheren SPANNING OM PERSCONFERENTIE Tips om weer te genieten van de maaltijd p? Oranje Zwartboek Ontluisterende inkijk in de geschiedenis van de Oranjes En weer is gisteren een record be reikt met 6854 nieuwe coronabe smettingen op dagbasis. Zondag waren het er 6378. Het kabinet hoopte juist dat het aantal besmet tingen vanaf dit weekend zou gaan dalen. In de ziekenhuizen lagen gis teren 1298 coronapatiënten, 65 meer dan zondag. Ondertussen lijdt de gewone zorg, zoals knie- of staar operaties, flink onder deze druk op het stelsel. Ziekenhuizen in de regio West, waaronder het Leids Univer sitair Medisch Centrum, gaan 40 procent minder reguliere geplande zorg geven om ruimte te maken voor coronapatiënten. In Zeeland is de reguliere zorg nog niet in gevaar. Om te zorgen dat het coronavirus aan kracht verliest, moeten Neder landers nog minder met elkaar in contact komen. Nu liggen meer dere ingrepen op tafel om dit te be reiken, waarover vandaag knopen Als er nog strengere maatregelen komen, is dat de genadeslag voor veel kroegen worden doorgehakt. Zo moet de horeca mogelijk op nieuw de deuren sluiten. Konink lijke Horeca Nederland is daar nu al woest over. ,,Als het kabinet met nog strengere maatregelen komt, is dat de genadeslag voor veel kroegen en restaurants. Er is onwijs veel ver driet in de branche.'' Verder ligt een voorstel op tafel om de verkoop van alcohol na acht uur 's avonds te ver bieden voor avondwinkels, maar ook voor supermarkten en drank zaken. Ook is de kans groot dat alle ama teursport voor volwassenen wordt stilgelegd, in ieder geval voor de sporten waarbij geen 1,5 meter af stand kan worden gehouden. Of ook het betaald voetbal en de an dere profsporten stoppen, is onze ker. Sportscholen zouden voorlopig open kunnen blijven. Van een volledige lockdown zal geen sprake zijn: scholen en win kels kunnen grotendeels openblij ven. Wel zal het kabinet opnieuw dringend adviseren om thuis te werken en zo min mogelijk te rei zen. Premier Rutte en coronaminis ter De Jonge willen dat contacten beperkt worden tot het eigen huis houden. In het openbaar worden Nieuwsmedia ■jx) koopjedeal.nl) DRINGEND GEADVISEERD DOOR DE OVERHEID! »Pn Thuisblijven wordt de boodschap van kabinet Het uitdijende coronavirus dwingt het kabinet om onze vrij heden weer behoorlijk in te per ken. Thuisblijven en het liefst al leen tijd doorbrengen met het eigen gezin, wordt het devies vanavond bij de persconferentie van premier Rutte en minister De Jonge. Edwin van der Aa Peter Winterman Den Haag —Koninklijke Horeca Nederland groepsgroottes verder aan banden gelegd. P3, 5, ZEELAND 1 dinsdag 13 oktober 2020 Vooral in Zeeland 13°C regen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 Adviespi iji> C49.99 Bespaar nu €37 nu slechts: Bestel snel op www.koopjedeal.nl npberPau" B S ES 5-PACK Herbruikbare Mond kapjes Min. 30x wasbaar! Maximaal adem- en draag- comfort Spatwaterdicht en binnen 10 minuten weer kurkdroog Verplicht in het OV en op steeds meer plekken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1