Negen jaar voor vader van ontvoerde Insiya Welkomenergié Wees Welkom, stap over en ontvang een welkomstbonus tot wel 270,- Gemopper bij Forum vindt weg naar buiten 10 NIEUWS Opstelling Thierry Baudet wekt irritatie op kreeg gisteren een celstraf van ne gen jaar aan de broek. De verdachte woont in India. De rijke zakenman liet het meisje op 29 september 2016 ontvoeren op klaarlichte dag, toen zij bij haar oma in Amsterdam was. Dat ging ge paard met het nodige geweld, nadat de ontvoerders met een smoes wa ren binnengedrongen. ,,De ontvoering was heftig en in Nederland ongehoord'', aldus de rechter. ,,Dat een zeer jong kind door een ingehuurd team wordt ontvoerd, is uitzonderlijk. Ver dachte heeft het welzijn van Insiya op het spel gezet. Voor Insiya's moeder is dit een rouwproces waar geen einde aan komt.'' Shehzad Hemani zit met zijn dochter al jaren 'veilig' in India. Dat land levert geen onderdanen uit en in India heeft de vader met succes beroep aangetekend tegen een eer der besluit van een rechter daar dat het meisje terug moet naar Neder land. In Nederland heeft de rechter al eerder geoordeeld dat het meisje, dat Nederlands staatsburger is, bij de moeder hoort. Hemani dreigt met de veroorde ling aan zijn broek nu wel een voortvluchtige bajesklant te wor den voor wie het moeilijk wordt reizen te maken, omdat Nederland hem zoekt. Als hij niet in hoger be roep gaat en de uitspraak onherroe pelijk wordt, zal hij internationaal gesignaleerd staan. Dat betekent dat hij opgepakt kan worden zodra po litie of douane ergens op de wereld hem in de gaten krijgen. Zolang hij in India zit, lijkt hij veilig te zijn. De kans dat hij daar wordt gearresteerd, lijkt klein om dat Hemani's vaderland geen over leveringsverdrag met Nederland heeft. Hoe makkelijk kan het zijn. Waar de gelederen van Forum an ders gesloten blijven, vindt in terne kritiek nu een weg naar bui ten. Dit weekeinde rees ineens een vraag die tot dusver ondenkbaar was: Is Thierry Baudet eigenlijk wel de man die Forum voor De mocratie moet aanvoeren bij de volgende verkiezingen? Het prominente FvD-lid Rutger van den Noort schreef in een opi niestuk ineens te 'twijfelen' of Baudet wel de juiste keuze is. De FvD'er pleit voor een open lijst trekkersverkiezing, al is dat vol gens een partijwoordvoerder 'nu niet aan de orde'. Volgens Van den Noort zou Baudet eerder 'met DDR-achtige uitslagen' zijn geko zen, maar 'nu zou de uitkomst van een ledenraadpleging wel eens an ders kunnen uitvallen, gezien de stevige neerwaartse trend in de peilingen'. Onrust De oproep volgt op onrust binnen Forum de afgelopen weken. Het gist in de partij. Niet alleen zijn de peilingen inderdaad minder gun stig dan voorheen, maar ook de toon van Baudet en het geflirt met coronaontkenners als Lange Frans en rapper Tisjeboy Jay zetten kwaad bloed. ,,FvD is klaar. Het wordt steeds gekker daar'', twit- terde voormalig sympathisant Jan Roos. Thierry Baudet schaarde zich in het kamp van Willem En gel, de man achter Viruswaarheid die het verplicht stellen van mondkapjes vergeleek met de Jo denvervolging. ,,Engel is een van de mensen die wij achter de scher men steunen'', aldus Baudet. Het wekte ergernis bij het gema tigde deel van Forum, dat de ingre pen van het kabinet weliswaar be kritiseert, maar de ernst van het virus niet ontkent. De koers die Baudet vaart vervreemdde hem al eerder van tot dan trouwe kompa nen. Ook door zijn uitglijder over 'Marokkanen' die vriendinnen van hem zouden hebben 'lastiggeval len'. Om uiteenlopende redenen distantieerden fiscaal jurist Kim Boon, vriend en historicus Geer- ten Waling, Jan Roos en actief lid Paul van der Bas zich al. Toch denkt Van der Bas niet dat Baudet zich veel zal aantrekken van de weerklank. ,,Het kringetje om hem heen is al heel klein ge worden. Hij luistert bovendien al niet naar kritiek, de kans is groter Het kringetje om hem heen is al heel klein geworden dat iemand die om een lijsttrek kersverkiezing vraagt op een zij spoor belandt, dan dat de partijtop er iets mee doet." Ondertussen haalde de partij vorige week ook nog eens negatief het nieuws toen het ministerie van Binnenlandse Zaken, zoals elk jaar, de financiële overzichten van politieke partijen openbaarde. Uit de documenten van Forum bleek dat de partijadministratie in 2018 een zooitje is geweest. Omdat de partij niet kan bewijzen hoe veel betalende leden het had aan het einde van dat jaar, dreigt het 160.000 euro aan overheidssubsi die mis te lopen. Partijbons Baudet wees met de beschuldi gende vinger naar Henk Otten, de partijbons die met slaande deuren vertrok bij Forum. Die spreekt van 'smadelijke aantijgingen'. Sterker: Otten sloeg keihard te rug door een foto op Twitter te plaatsen van betalingen die tot en met april 2019 zouden zijn gedaan aan partijprominenten. Zo zou een bedrag van ruim 60.000 euro aan partijleider Baudet zijn overge maakt. Of het lijstje correct was, wilde de partij niet zeggen. Even min waarvoor het geld dan een vergoeding was. Een kans om de saamhorigheid binnen de partij te verbeteren, valt overigens in het water. Baudet kondigde een 'drive-inpartijbij- eenkomst' aan, door honderden FvD'ers met de auto op het par keerterrein van de Brabanthallen te laten samenkomen. Echter: de gemeente laat weten dat dit niet zal doorgaan. ,,Het past niet in de milieuvergunning'', aldus een woordvoerder. dinsdag 13 oktober 2020 GO AMSTERDAM De Indiase miljo nair Shehzad Hemani, die in sep tember 2016 zijn toen 2-jarige dochtertje Insiya liet ontvoeren, FvD-leider Thierry Baudet op het Plein in Den Haag bij tegenstanders van de spoedwet. foto anp Interne kritiek, dalende peilin gen: Forum voor Democratie staat onder druk. Voor het eerst wordt zelfs openlijk de positie van leider Thierry Baudet ter discussie gesteld. Tobias den Hartog Den Haag - Paul van der Bas, lid FvD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10