Van Grimberghe is trots op Philippine Doelman De Graaf houdt weer de nul Welkome zege voor Zaamslag Droomstart Graauw dankzij 10 HATTRICK BIJ EERSTE ZEGE Voor het derde duel op rij komt Terneuzense Boys op voorsprong. Nu lukt het de eersteklasser wel de drie punten over de streep te trekken. OUDENBOSCH In een winderig Oudenbosch pakte Philippine gis termiddag de eerste punten van dit seizoen in de derde klasse A. Op bezoek bij Victoria'03 won de ploeg van trainer Carlo van Grim berghe na een 2-0-achterstand met 2-4, mede dankzij twee goals van verdediger Shannon Braaf- hart. ,,In de eerste helft hadden we de wind tegen, we kwamen totaal niet aan voetballen toe en met het spelen op kunstgras is het al hele maal moeilijk om een bal goed in te schatten", zei trainer Carlo van Grimberghe na de wedstrijd. Victoria'03 profiteerde optimaal van de wind en kwam al snel met 2-0 voor. Vijf minuten voor rust schoot Shannon Braafhart de aan sluitingstreffer binnen uit een corner. ,,De bal ging over Tiamo Roose heen, ik nam hem in één keer uit de lucht en zag hem in de kruising eindigen", vertelde de doelpuntenmaker. Van Grimberghe: ,,Dat was echt het kantelpunt voor ons, zeker omdat we wisten dat we in de tweede helft de wind mee zouden hebben. Afgelopen week hebben we nog een oefenwedstrijd tegen Zaamslag gespeeld. Die wonnen we met 7-0, dat heeft ons ook veel vertrouwen gegeven." Meteen na rust zette de trainer Jim van Vlierberghe in de spits. ,,Hij hield de ballen goed vast waardoor we echt aan voetballen toekwamen." Het was wederom Braafhart die scoorde namens Philippine (2-2). Daarna stortte Victoria'03 volledig in. Tien minuten voor tijd schoot Tiamo Roose zijn ploeg op voor sprong, Haitam Kadiri bepaalde de eindstand op 2-4. ,,Het is voor ons echt belangrijk dat we deze gewonnen hebben'', aldus Van Grimberghe. ,,Zeker na die 2-0- achterstand, tegen een ploeg die nog geen doelpunt tegen had ge kregen. Ik ben trots." SAS VAN GENT Ook in de derde wedstrijd is het de tegen standers nog niet gelukt om doelman Sjoerd de Graaf van Hontenisse, de nieuwe koplo per in de vierde klasse A. te passeren. Het scheelde gisteren in de met 6-0 gewon nen uitwedstrijd bij Corn Boys echter erg weinig. „Al in de eerste minuut kregen we een strafschop te gen. Dat was wel even schrik ken. Ik vreesde dat het de eerste van dit seizoen zou worden'', zei de sluitpost na afloop. Vol gens zijn trainer Veli Eryürük werd de strafschop matig inge- schoten. Daar was De Graaf het niet mee eens. ,,Ik koos de goede hoek. Anders kan ook een matig ingeschoten straf schop een doelpunt opleveren, terwijl jij als doelman in de verkeerde hoek ligt." 'j. Na die eerste schrik lï j. was er weinig meer J aan de hand voor Hon- tenisse en dus ook voor diens doelman. De ge deelde koppositie van Hontenisse met een doelsaldo van 14-0 zegt nog weinig, weet De Graaf. ,,Ik hoop dat ik me de komende weken in de toppers ook kan laten zien.'' Volgende week wacht het duel met Hul- sterloo. ZAAMSLAG In de derde klasse A speelde Zaamslag zijn eerste thuiswedstrijd sinds 8 februari van dit jaar. De tweede competi tiewedstrijd van het seizoen le verde de ploeg van trainer Bart Corstanje een keurige 1-0-over- winning op Zeelandia Middel burg op. Na twee duels bezet Zaamslag de tiende plek op de ranglijst, die overigens erg vertekend is door de vele afgelastingen. ,,Deze over winning was in elk geval heel erg welkom. De nederlaag tegen Luc- tor Heinkenszand (4-1) was een ingecalculeerd verlies en daarna hebben we twee weken niet ge voetbald. Nu mochten we einde lijk weer'', aldus Corstanje. Zijn ploeg diende Zeelandia Middelburg de eerste nederlaag toe. En dat was terecht volgens de trainer ,,Zij hadden meer de bal en dat mocht ook van ons. Maar wan neer wij de bal hadden, deden wij daar vaak wel iets goed mee. Wij verdedigden alleen beter.'' De enige goal van de wedstrijd viel in de 52ste minuut en daar was Corstanje lyrisch over. ,,Eén uit het boekje, iets waar je op traint. Het begon bij mijn keeper (Dominique Pijpelink). Een fan tastische opbouw van achteruit, met een prima pass van Dion Schoonakker op Frans Rokven.'' Uit Rokvens voorzet tekende Wout Hamelink voor de win nende treffer. Terneuzen Miroslav Peric had zaterdag graag de wedstrijdbal uit handen van scheidsrechter Roelof Luinge ge kregen, maar die ging aan hem voorbij. De aanvaller van Terneu- zense Boys had met een onver valste hattrick een bijzonder groot aandeel in de 3-2-overwinning op Oranje Wit. ,,Ik ben blij met mijn goals, maar ik zou zwaar teleurge steld zijn geweest als we nog gelijk hadden gespeeld", zei de uitblin ker na afloop. Zijn medespelers weten het al langer. Geef de bal aan Peric, dan hebben we de meeste kans om te scoren. Zo gebeurde het in de eer ste helft. De Zeeuws-Vlamingen gingen dankzij Peric de rust in met een comfortabele 3-0-voor- sprong. Hij bracht daarmee zijn totaal op vier doelpunten in twee competitieduels in de eerste klasse B. Het eerste duel miste de aanval ler door een schorsing. De eerste treffer kwam er zater dag uit een strafschop, waaraan een prima aanval voorafging met Justin van Rossem en Dangelo Martien. De bal van Martien raakte de arm van Dordtse verde diger Thomas Boudesteijn. Luinge wees naar de penaltystip. Straf schoppen zijn bij Peric bijna altijd een zekerheidje. Hij mist zelden. Doelman Marnix van Vuuren van de bezoekers had het nakijken. Bij de tweede treffer werd de rasaanvaller gelanceerd door Mar- tien. De verdedigers van Oranje Eerste klasse B Wit verkeken zich op de snelheid van Peric, die zijn ploeg naar 2-0 schoot. Bij zijn laatste doelpunt toonde hij andermaal zijn indivi duele klasse. Ibrahim Eryürük be diende hem, waarna de spits door de Dordtse verdediging slalomde en de bal in de verste hoek prikte: 3-0. Dit alles tot woede van trainer Faysal Kadi Wahabi van Oranje Wit. ,,We speelden achterin met vier man op één lijn, maar nie mand pakte de tegenstander aan." Geen tweede penalty De behoudende tactiek van Ter- neuzense werkte 45 minuten uit stekend. De thuisclub speelde met veel inzet, won de meeste duels en kwam er bij balbezit vaak goed uit. Peric: ,,Het was voor rust heerlijk voetballen, omdat ik telkens goed werd aangespeeld." De voorsprong had nog groter kunnen zijn. Mar- tien miste een uitstekende kans en Peric werd in het strafschopgebied uit balans gebracht door een te genstander, maar voormalig topar- biter Luinge zag er geen tweede strafschop in. In de tweede helft kantelde de wedstrijd. Oranje Wit drong aan. Thomas Boudesteijn (kopbal) en Ruben Retel (strafschop, na hands van Boys-verdediger Wouter Faasse) brachten binnen tien mi nuten de spanning terug in de wedstrijd (3-2). ,,We maakten het onszelf onnodig moeilijk. We zak ten te ver terug. De kopjes gingen naar beneden en de krachten vloeiden weg", zocht Boys-aan voerder Bart Gort naar een verkla- De nieuwkomer in de vierde klasse schreef daarmee de derde overwin ning in een reeks van vier duels bij en kijkt met negen punten in het spoor van de ongeslagen top drie terug op een droomstart. Bram Geulleaume maakte tegen SDO'63 (3-0 winst) het eerste doelpunt ooit Vierde klasse A van Graauw in de vierde klasse. Daarna volgden een nipte neder laag (2-1, met de complimenten van Oostburg voor het goede spel) en een 7-0-overwinning op Corn Boys. Hoezo, Graauw heeft niks te zoe ken in de vierde klasse, vroegen meegereisde supporters die van achter een hek in een speeltuin in Nieuw-Namen de burenruzie had den gevolgd. ,,Dat heb je mij overi gens nooit horen zeggen'', coun terde trainer Eric Vanhijfte. ,,We wilden geen grijze muis zijn, maar we doen het gewoon goed.'' Hulsterloo-Graauw leek meer dan een uur lang een peulenschil letje te worden voor de thuisploeg, die door doelpunten van Jeroen Bosman en Dim de Waal met een 2-0-voorsprong de rust was inge gaan. In de eerste twintig minuten na de hervatting verzuimde Hul- sterloo om die marge verder uit te bouwen. De ommekeer in het duel was een door Jeroen Bosman inge schoten strafschop, die door Graauw-keeper Martin Mouthaan werd gestopt. Elvis Egbenayaloben De bezoekers putten er moed uit, kropen steeds meer uit hun schulp en braken op rechts via de pijlsnelle Elvis Egbenayaloben verschillende keren gevaarlijk uit. Fabian van Vliembergen schoot aan de tweede paal na voorbereidend werk van de in Temse woonachtige aanvaller de 2-1 binnen, een minuut later te kende Rik van Passel met een kop- maandag 12 oktober 2020 VL Scoren? Geef de Aector Dooms I Terneuzense Boys Oranje Wit 4. Peric (pen.) 1-0 12. Peric 2-0 29. Peric 3-0 49. Boudesteijn 3-1 57. Retel (pen.) 3-2 Vijf kwartier lang was er voor Hulsterloo in de derby tegen Graauw geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg leek com fortabel te leiden met 2-0, tot een knotsgekke minuut met twee treffers van de bezoekers het duel op zijn kop zette. Graauw kreeg na de gelijkmaker vleugels en verzekerde zich door een door Johan Roodhui zen benutte strafschop in de laatste minuut van een nieuwe zege: 2-3. Peter van Kouteren Nieuw-Namen 2 Hulsterloo 3 Graauw 15. Bosman 1-0 39. De Waal 2-0 77. Van Vliembergen 2-1 78. Van Passel 2-2 89. Roodhuizen (pen.) 2-3 Miroslav Peric viert zijn derde doelpunt. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55