Crisis brengt ook creativiteit met zich mee positief ondanks verlies Na vijf jaar steelt De Frel meteen weer de show 15 Het laatste woord. ger niveau, dat er alles aan gelegen is om terug te keren in de derde di visie. De bezoekers serveerden nóg lastiger dan Stevo en ontregel den daarmee de aanval. Stevo blokkeerde goed, haalde veel van de grond, maar trof in Volley Tilburg een opponent die in veel lange rally's aan het langste eind trok. In aanvallend opzicht beschikten de Tilburgers over meer lengte. Dat werd aan het net uitgebuit met een gevarieerde aanval: hard, of heel bekeken, met prikballen net over het blok van de thuisploeg. Stevo speelde één van zijn beste wedstrijden, maar dat bleek niet goed genoeg om een aanval van de nummer twee op de koppositie af te wenden. ,,Je verliest, maar daar kan je geen ontevreden gevoel over hebben'', stelde Guido de Beule direct na afloop vast. ,,Tegen elke andere ploeg hadden we van daag gewonnen. Als deze ploeg geen kampioen wordt, zou dat een schande zijn. Ze pakten niet voor niks een paar keer een time-out.'' Met zo'n korte onderbreking haalde Volley Tilburg in de slot fase van de eerste set het ritme uit de Zuiddorpse formatie. Stevo leidde met 23-20, maar incasseerde op het moment dat het erop aan kwam vijf punten op rij: 23-25. De Beule: ,,Als wij die set winnen, krijgen we vleugels en moeten zij forceren. Dan weet je niet hoe het loopt, maar was het minstens een vijfsetter geworden.'' Leuk seizoen Ondanks de nederlaag in de top per, was De Beule positief. ,,Als we zo blijven werken en volleyballen, dan gaan wij een heel leuk seizoen hebben'', besloot hij zijn verhaal. Ik kom mensen tegen op de fiets en wandelend, die ik anders niet zo snel op die manier tegen kwam Dressuuramazone Stephanie de Frel werkte bij diverse stallen, reed tientallen paarden tot op het hoog ste internationaal niveau, de Grand Prix, en in maart begon de amazone haar eigen stal: SF Dressage Noord- welle. Zaterdag startte ze op de wedstrijd van de Kroo Ruitersport in Nieuw en Sint Joosland, na vijf jaar, voor het eerst weer met een ei gen paard: de vosmerrie Lolita. Ze stal met een uitstekend uitgevoerde proef meteen de show. De Frel stuurde Lolita in L2 met de megas core van 71,5 procent naar een afge tekende overwinning. ,,Ik kocht deze merrie als driejarige. Ze was nog groen. Maar toen ik haar zag lo pen en bewegen was ik meteen ver kocht. Dit was het paard dat ik zocht en waar ik op vertrouw.'' maandag 12 oktober 2020 PM Dennis Broerse coachend in het duel met Erasmus. Hij ging aanvallend voorop in de strijd en ver volgens kon hij vaststellen dat de vonk op de anderen was overgeslagen. foto johan van der heijden Als projectleider bij SportZee- land komt Patrick Vader uit Middelburg regelmatig met Zeeuwse sportclubs in aanra king. De vader van mountain- biker Milan kan dan ook als geen ander de impact van het coronavirus op de Zeeuwse sportwereld duiden. Bas Dingenouts Middelburg Hoe kijk je tegen alle corona maatregelen voor de sport aan? Kijk, voor sport in het algemeen is het natuurlijk ongelooflijk jam mer. Volgens mij zijn er in Neder land zo'n vijf miljoen mensen ac tief bezig met sport, vaak ook in verenigingsverband. Als dan een flink stuk verenigingsleven weg valt, omdat er geen publiek meer op de sportvelden mag komen, is dat een hard gelag. Desalniet temin ondersteun ik de getroffen maatregelen absoluut. We moe ten gewoon even doorbijten met zijn allen, zodat we hopelijk zo snel mogelijk weer langs de lijn bij de verschillende sportvelden kunnen staan. Hoe zie je de toekomst voor je, met een positief gevoel? Afgaande op de laatste berich ten omtrent het coronavirus doe ik dat eerlijk gezegd nog niet. Ik las net een interview met Diede- rik Gommers en daar kreeg ik nou niet bepaald vertrouwen uit voor de nabije toekomst. Ik hoop in ieder geval dat we zo lang mo gelijk kunnen blijven sporten. Het is voor veel clubs van belang dat naast wedstrijden ook trai ningen zo lang mogelijk door kunnen blijven gaan. Ik moet zeggen dat we weinig klagen Patrick Vader Patrick Vader. hebben over hoe we als sport wereld behandeld worden. Zodra het weer enigszins kon, mochten we weer sporten in de eerste fase van de coronacrisis. Welke geluiden hoor je vanuit de clubs zoal? Iedereen worstelt natuurlijk met het virus en de regelgeving die het met zich meebrengt. Ik zie wel duidelijk dat alle clubs zich ontzettend inspannen om er het beste van te maken. Waar ik een saamhorigheidsgevoel op lande lijk niveau nogal eens mis, merk ik dit in de Zeeuwse sportwereld een stuk meer. Daarnaast brengt deze crisis noodgedwongen ook een stuk creativiteit van clubs en mensen met zich mee. Wat is voor jou een mooi voor beeld van zo'n stuk creativi teit? Het beste voorbeeld vind ik mo menteel de livestreams die je van steeds meer wedstrijden ziet. Ik heb van verschillende Zeeuwse voetbalclubs al van dergelijke streams voorbij zien komen. Kijk, natuurlijk wil je de mensen vooral aanmoedigen om op allerlei manieren te bewegen in plaats van op de bank te zit ten. Maar dat supporters op deze manier toch de wedstrijden kunnen zien, vind ik top. Wat dat bewegen betreft moet ik trou wens zeggen dat ik sinds corona juist zie dat veel meer mensen actief bewegen. Ik kom mensen tegen op de fiets en wandelend in bossen, die ik anders niet zo snel op die manier tegen kwam. Dat vind ik echt een mooie ont wikkeling. NIEUW- EN SINT JOOSLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47