Winst en verlies bij rentree De Bruijn Verhuizing naar hal kan MLTC niet breken De Beule Bonuspuntje is alles wat rest voor Oemoemenoe 14 De routinier leidt Tjoba naar de winst op Erasmus: 16-11. De ploeg gaat nu alleen aan kop in de tweede klasse. Doorweekte korfballers Swift en Ondo verrassen VELDKORFBAL TJOBA Joop van den Oudenhoven Sluiskil Zaterdag tegen Dave Christiani werd het 40-30 in 18 beurten. Goed voor 2.222 gemiddeld. Toch viel er wel wat op aan te merken. De Hulstenaar begon slecht aan de partij met twee gezichten en kwam met 12-25 achter. Plotseling ontbrandde de motor en vloog hij mede dankzij een serie van 13 in 7 beurten winnend door de finish. Zondag tegen Eddy Merckx kende de partij slechts één gezicht. Merckx die de laatste weken al partijen in 10 en 12 beurten be sliste gebruikte nu 15 beurten om De Bruijn berustend achter te la ten op 10-40. De Bruijn: „Gisteren viel het onze kant op en vandaag helemaal niet. Steven had nog een kansj e maar kon het niet benutten om nog remise te maken. Ik was volstrekt kansloos tegen een fan tastische Eddie Merckx en werd weggespeeld. Hij scoorde aan de lopende band en verdedigde goed waardoor ik niet in de partij kon komen. Dat gebeurt soms hè. We t Ik was volstrekt kansloos tegen een fantastische Eddie Merckx kunnen als team tevreden zijn met 2 punten. „Volgende week als de corona het toelaat een nieuwe kans tegen Dekker Keukens. Dallinga.com won zaterdag met 6-2 van hekkensluiter 't Ivoor uit Boxtel en zondag werd er met de zelfde cijfers verloren van koplo per S.I.S. Schoonmaak. MIDDELBURG Oemoemenoe is er niet in geslaagd om de eerste thuiszege van het sei zoen te behalen. De formatie van Reweti Montgomery (foto) ging met 17-21 onderuit tegen Oisterwijk Oysters. Ondanks de felle tegen wind kwam Oemoeme noe sterk uit de start blokken. In het eerste F kwartier dicteerden de Middelburgers het spel. Via een try van Gabor Besuijen en goed kickwerk van Joey Luitwieler kwam Oemoe- menoe op een verdiende 10-0- voorsprong. Vervolgens ver loor de thuisclub het initiatief en waren de beste kansen voor de gasten. Halverwege de eer ste helft brachten de Braban- ders de achterstand terug tot 10-7 en in de blessuretijd van de eerste helft werd het zelfs 10-14. Overbrugbaar Met de wind in de rug leek die achterstand overbrugbaar, maar Oemoemenoe verloor de greep in de scrum en ook uit line- outs werd amper bal bezit gecreëerd. Vijf minuten voor het eind signaal van scheidsrechter Phila Bitterhout beslisten de gasten het duel definitief: 10 21. Via Devin Schutte kwam Oemoemenoe nog terug tot 17-21, maar meer dan een bo- nuspunt leverde dat niet op. Menno Kole Vlissingen ,,Bij aankomst in Etten-Leur was het nat en waren alle andere teams al vertrokken'', vertelt cap tain Paul van Hoeve. ,,We hebben zelf de baantjes gedroogd en kon den zo gewoon buiten beginnen.'' Kopman Rowin Tazelaar speelde een lange en taaie driesetter maar bleefwel aan de goede kant van de score. Paul van Hoeve en Eddy Sprinkhuizen boekten ondertus sen aftekende overwinningen, terwijl Stijn Sprinkhuizen onder uit ging. Vervolgens gooide regen alsnog roet in het eten, waardoor de dubbels in de gloednieuwe tennishal in Etten-Leur gespeeld moesten worden. ,,Heel gaaf om daar te spelen, maar wel even schakelen'', vond Van Hoeve, die zijn dubbel met Tazelaar won, ter wijl Eddy Sprinkhuizen en Stefan Nonnekes in drie sets verloren. In diezelfde hoofdklasse wist Veere na vier nederlagen op rij knap een gelijkspel uit het vuur te slepen. In de hal in Bergen op Zoom werd het 3-3 tegen Smash. Niet langer jaagt Dennis Broerse alleen maar op goaltjes. De routi nier van Tjoba heeft zich een an dere rol aangemeten. Hij vindt het nu belangrijker om - samen met zijn generatiegenoot Esmee Wal raven - de jongere garde klaar te stomen voor latere seizoenen. ,,Als Esmee en ik een keer stoppen, moet er wel iets nieuws staan." Broerse, die al sinds 2008 in het eerste team speelt, is aanvoerder van de ploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen en voelde zich zaterdag in die rol weer eens helemaal in zijn element. Hoewel het beestenweer was, genoot hij van het spelen. Hij wees zijn ploeggenoten hoe ze moesten lopen, pepte ze op, con- stateerde dat het er allemaal goed uitzag en complimenteerde ande ren daarvoor. ,,Voorheen waren vooral de doelpunten belangrijk voor mij", legde hij na afloop van de winstpartij uit. ,,Maar tegen woordig kan ik net zo of misschien nog wel meer genieten van een goede pass die tot een doelpunt leidt. Esmee en ik vinden het be langrijk dat er straks een goed team staat." Tjoba begon de veldcompetitie nog met een enorme zeperd. Op bezoek bij underdog Togo ging het team met 13-9 onderuit. Broerse en Walraven rekenden zich die ne derlaag aan. ,,Wij hadden het laten afweten", zei hij vijf weken na dato. ,,Daarna hebben Esmee en ik tegen elkaar gezegd: 'Nu moeten wij opstaan'. Dat is ook gebeurd. We haalden in de duels erna niet meteen een 10, maar het spel werd wel steeds beter. En vandaag heb ben we voor rust ons beste korfbal Esmee en ik vinden het belangrijk dat er straks een goed team staat Dennis Broerse van dit seizoen laten zien." Erasmus, dat net als Tjoba na vier overwinningen op acht punten stond, had in die eerste 30 minuten weinig in te brengen. Dat het hal verwege 11-5 was, was dikverdiend. Verdedigend en aanvallend kwa men de groen-witten goed uit de verf. De harde en koude regen deerde hen nauwelijks. Bij de stand van 6-3 had Broerse er al drie in lig gen. Daarmee ging hij eerst aan vallend voorop in de strijd en ver volgens kon hij vaststellen dat de vonk op de anderen was overgesla gen. Marcel de Dreu is al de zevende coach die Dennis Broerse bij Tjoba meemaakt. Eerder waren ze team genoten van elkaar. ,,Dat ik hem nu train, maakt geen verschil", ver telde De Dreu. ,,We willen allebei vooruit. Dennis heeft de intentie om de jongere spelers beter te ma ken en dat wil ik natuurlijk ook. Hij gedraagt zich ook echt als aanvoer der. Hij neemt de anderen op sleeptouw en geeft hen ook ver trouwen. Als hij een pass verstuurt naar een jonkie, roept hij 'schiet'. Hij geeft daarmee aan dat hij niet alleen zelf hoeft te scoren, maar het anderen ook echt wil laten doen. Je ziet dat Dennis, nu hij ouder is ge worden, zijn plezier ook uit andere dingen haalt." MIDDELBURG Ze hadden geen droge draad meer aan het lijf, maar de korfballers van Swift en Ondo hadden een goede zater dag. Beide Middelburgse teams pakten belangrijke punten in hun strijd tegen degradatie. Hoofdklasser Swift versloeg Sporting Delta met 20-19. ,,We hebben één keer voor gestaan", zei coach Dennis Plantinga, die zag dat zijn ploeg in de laatste twee minuten de volle buit weg kaapte voor de neus van de Dordtse tegenstander. ,,Het kwam uit de tenen, maar we zijn er in blijven geloven." Ondo veroverde de eerste pun- ten in de overgangsklasse. Met een sterke rol voor de uit quaran taine teruggekeerde Sacha Hoef- kens speelde de ploeg zich voor rust (10-6) uiterst effectief onder de druk van Vriendenschaar uit. In de tweede helft trok het team de lijn door. Het werd uiteinde lijk 15-11. De Brabanders beschikten over een team met veel ervaring op een ho- maandag 12 oktober 2020 PM Hij miste vier optredens we gens verblijf in Zuid-Korea, maar nu is Jean Paul de Bruijn vervroegd teruggekeerd. Zijn eerste partijen van dit seizoen voor Dallinga leverden hem ge mengde gevoelens op. De tennissers van MLTC blijven dankzij een 2-4-zege in Etten- Leur ongeslagen koploper in de landelijke hoofdklasse. Een tussentijdse verhuizing van buiten- naar binnenbanen kon de Middelburgers op speeldag 5 niet van winst afhouden. Broerse is in z'n element als aanjager Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen Annelien Ypma van Stevo met een smash. foto peter nicolai Het was ruim tien minuten na afloop van een met 1-3 verloren topper, toen teleurstelling plaatsmaakte voor berusting. De volleybalsters van Stevo waren afgetroefd in een enerve rend duel en koploper af. Volley Tilburg 4, luidde eensgezind de conclusie, was in alle opzichten nét nog iets beter. Peter van Kouteren Zuiddorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46