m Vlam in de pan in Wolphaartsdijk Omhaal Dalebout is kroon op derbyzege 'De Boys' pakt nu wel de volle buit 11 Hf Goedemondt is 't goudhaantje tó*üsii «SM Hg !l!llliHI]l[|illfl![IIï!ll lil ;:S»;ïi« Mill BI Na bijna een half uur werd het 0-2. Gianni Tiebosch versierde een vrije trap. De ex-speler van Hoek eiste de bal zelf op en verdubbelde de score voor Stedoco, dat dankzij de zege in Goes de nieuwe koplo per is. ,,Ik heb een onherkenbaar Goes gezien", constateerde Hol lander. ,,Als je zo met je laat piepe len, is dat Goes-onwaardig. Er werd niet geluisterd naar de on derlinge coaching, de zoneverde diging was niet al te best en we waren veel te slap in de duels." Na de pauze kreeg de thuisploeg een dot van een mogelijkheid om de aansluitingstreffer te forceren. Thomas de Rijke ging alleen op het doel af en stuitte op de keeper. ,,We missen een echte afmaker", stelde captain Hollemans, die af en toe moedeloos oogde. ,,Die kans moest erin. Daar zijn geen excuses voor." Geen breuk Ondanks de sportieve malaise was er na afloop ook goed nieuws. Tij dens de wedstrijd concludeerde het ambulancepersoneel dat Tanko, deze zomer overgekomen van Terneuzen, niet per ambu lance vervoerd hoefde te worden. Een bezoekje aan de huisartsen post was voldoende. Gisteren had Hollander telefo nisch contact met zijn pupil. ,,Er is geconstateerd dat het geen breuk is. Door het vele vocht in zijn knie konden ze verder niet veel zien. Hij moet nu minimaal vijf dagen wachten voordat ze verder kunnen gaan met het onderzoek. Ze ver wachtten een band- of meniscus blessure, maar dat is vooralsnog speculeren." lllilmlll I'll! niiiiitmiii iMlillll I! I Ml ill KAPELLE Met vier treffers op een rij was Reinier Goede- mondt het goudhaantje bij de eerste zege van Kapelle. Zwa luwe werd in de derde klasse B met 5-0 opzij gezet. De zege kwam niet zonder slag of stoot tot stand, vond Kapelle-coach Olaf Filius. ,,We hadden het voor rust knap lastig.'' Halverwege stond het 1-0. In het tweede bedrijf leverde het reactie voetbal van de Bevelandse ploeg optimaal resultaat op, met nog drie keer Goede mondt als eindstation. Marco den Deurwaarder gaf de eer ste zege van het seizoen nog meer glans en bepaalde de eindstand op 5-0. Volgens Wolfaartsdijk-trainer Carlos de Jonge kreeg Blansjaar geen grip op zijn jonge aanvaller. ,,Toen Dani vlak voor tijd een panna maakte, sloegen de stoppen door. Hij (Blansjaar, red.) schopte Dani van achteren zijwaarts tegen de knie. Zo hard als hij kon. Zo'n doodschop heb ik nog nooit mee gemaakt. Echt schandalig." Uit het kamp van Spui klonk dat De Leeuw nadrukkelijk provo ceerde. ,,Hij deed steeds of-ie de bal wegspeelde, maar hield 'm bij zich'', aldus assistent-trainer Yo- rick Koekkoek, die samen met Henk Koekkoek de honneurs waarnam, omdat hoofdcoach Marc de Kunder wegens ziekte af wezig was. ,,Hij riep ook naar de bank. Zo van: kijk eens hoe goed ik kan voetballen. Echt provoceren dus.'' De Jonge had over de intenties geen twijfel. Koekkoek nam zijn voorstopper in bescherming: ,,Hij wilde de bal raken, maar schopte vol op de voeten van zijn tegen stander. Er zat ook frustratie bij, maar hij wilde de bal spelen. Of rood terecht was? Ja.'' Wat volgde was een flink op stootje. ,,Er zijn wel wat klappen gevallen'', aldus De Jonge. ,,Dan gaat iedereen zich ermee be moeien en worden mensen van achteren belaagd. Erg jammer. Een smet op de wedstrij d. Het was verstandig van de scheidsrechter om meteen af te fluiten.'' Yorick Koekkoek: ,,Het hoort er niet bij, maar het kan gebeuren.'' NIEUWERKERK Het was za terdag de dag van Martijn Da lebout (foto). De aanvaller van Brouwershaven schoot in de derby bij SKNWK in de vierde klasse B vier keer raak, waardoor zijn ploeg uiteindelijk met 0-5 won in Nieu- werkerk. Vooral voor de omhaal waarmee hij de score opende, werd hij uitge breid bejubeld. Kort voor rust werd een aan val van Brouwershaven half weggewerkt en na een hoge stuit nam Dalebout de bal met zijn rug naar het doel in één vlucht op zijn pantoffel. 0-1 voor Brouwershaven. ,,Hij zat er lekker in'', constateerde Da lebout na afloop trots. Alles lukte zaterdag bij Dalebout. Na de pauze scoorde hij nog drie keer, waarvan twee keer met fraaie scho ten van de rand van het zestienmeterge bied. „Maar zonder mijn ploeggenoten kan ik niet sco ren'', zei hij bescheiden. ,,Van- daag was echt een teampresta tie.'' Een welkome teamprestatie, want 'Brouw' stond na drie du els nog op nul punten. ,,Met de tijd groeien we.'' TERNEUZEN Terneuzense Boys heeft de eerste driepunter van het seizoen binnen. Dankzij een hat trick van Miroslav Peric won de ploeg van trainer Hubert van den Hemel in de eerste klasse B met 3-2 van Oranje Wit. De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud, of Terneuzense Boys had ook in z'n derde duel een voorsprong te pakken. Alweer. In de eerste twee wedstrijden maakte het de eerste treffer al en zaterdag was het weer raak. De Zeeuwen kregen een strafschop, Miroslav Peric ging achter de bal staan en hij schoot de bal binnen. Maar wat in die eerste wedstrij den niet lukte, lukte deze keer wel: de voorsprong vasthouden en zelfs uitbreiden. Peric was daarbij de grote man, als afmaker. Nadat Oranje Wit een kans op de 1-1 had gemist, maakte de spits er 2-0 van. Daarna ging de eerste mogelijk heid op een zuivere hattrick nog voorlangs, maar in de 20ste mi nuut maakte hij wel zijn derde. In de tweede helft duurde het ook maar vier minuten tot de eer ste treffer een feit was. Oranj e Wit maakte de 3-1 en deed iets terug. Niet veel later werd het zelfs 3-2, uit een strafschop. De bezoekers zetten Terneuzense Boys daarna onder druk, maar zonder succes. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel pakte de volle buit. Kijk op pzc.nl/sport voor beel den van de wedstrijd. tumm m**" jiiai; ÏBÏÏflSS EKHI maandag 12 oktober 2020 PM Goes goed in probleem. Het had niet geholpen er één of twee te wisselen." M.nnimi De MZC'ers Jesse Kalwij en Sander Backx (liggend) vechten een duel uit met een speler van De Meeuwen. De ploeg uit Zierik- zee won het duel in Zoutelande met 1-4. foto dirkjan gjeltema Het is maar goed dat er zater dag geen publiek langs de lijn stond bij Wolfaartsdijk-Spui (4-0). Het duel in de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal ontspoorde in de slotfase volledig, toen Spui-verdediger Marley Blansjaar zich liet gaan en Dani de Leeuw kiezelhard onderuit schoffelde. Stefan Maas Wolphaartsdijk IBSlLJail gjpw m ai mail}»» it' - vim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43