Bakx voelde het een beetje broeien O) CD O 9 Middenvelder beslist duel met Sportlust'46 (0-2) in slotfase ASWH Spakenburg De tweede overwinning van het sei zoen wordt daarmee veiliggesteld, na een combinatie tussen drie dertigers. Bakx maakt na dertien jaar weer zijn eerste minuten in het shirt van Hoek, Vandepitte is voor het eerst sinds tijden een keer geen basisspeler en valt ook in. En Constansia? Die hoort, net als twee weken eerder tegen ACV, tot de beste spelers op het veld. En dat komt indi rect ook door Vandepitte en Bakx. Want nadat Constansia in de eerste twee competitieduels wisselspeler is geweest, is hij nu onomstreden. Geen publiek De laatste weken staat de 34-jarige oud prof'aan'. De komst van generatiege noot Bakx, met wie hij graag samen wil spelen, de concurrentie van andere middenvelders, de twee duels waarbij hij wisselspeler was; Constansia staat op scherp. Hij laat - nu er geen publiek bij wedstrijden is en naar hem schreeu wende sponsors dus ook ontbreken - vooral zijn voeten spreken. ,,Dat de trai ner me in de eerste wedstrijden niet opstelde, dat snapte ik achteraf gezien in zekere zin wel. Alleen weet hij ook dat ik iemand ben die er staat, als het om de knikkers gaat.'' Hij heeft zich teruggeknokt en karak ter getoond. In Woerden ziet hij hoe Vandepitte wordt gepasseerd door Ge- vaert, zoals dat eerder ook met Con- stansia is gebeurd. ,,Weet je nog dat ik na de wedstrijd tegen ACV zei dat er door de komst van Istvan iemand moest gaan 'banken' maar dat ik het niet ging zijn? Dat is dus niet gebeurd hè'', lacht de routinier. ,,Ik kreeg laatst ook een compliment van de trainer. 'Als je zo speelt en zo in vorm bent', zei hij, 'dan zit j e niet op de bank'. Dat geeft vertrouwen.'' Als Constansia er met zijn hoofd bij is, als hij honderd procent gefocust is, dan is hij moeilijk af te stoppen. ,,Ik train de laatste tijd ook beter. Dat komt ook door jongens als Fabian Wilson en 'Pitte'. We houden elkaar scherp, dagen elkaar uit tijdens trainingen, willen van elkaar winnen.'' De pijnlijke nederlaag van een week eerder tegen Ajax (3-5) is nog niet vergeten, maar verdwijnt wel iets meer naar de achtergrond. Tegen Sportlust'46 is met de organisatie van Hoek, zeker na de omzetting van 4-4-2 naar 3-5-2, weinig mis. Constansia: ,,Zij WOERDEN Istvan Bakx hoorde za terdagochtend om iets voor half elf pas dat hij toch speelgerechtigd was voor Hoek. De van Ajax Cape Town overgekomen Vlissinger stapte even later in de bus naar Woerden, waar hij een paar uur later als invaller een kwartier speeltijd kreeg. ,,Ik wist al dat ik niet in de basis zou starten. Wat moet ik zeggen? Ik ben er pas een week. Ik doe gewoon mijn best. Als de trainer me er dan in gooit, dan wil ik wat laten zien.'' Wat is zijn eerste indruk van Hoek? ,,Ik vind dat er veel voetbal in deze groep zit. Ik merkte wel dat veel jon gens nog een beetje zoekende zijn. Wat is mijn plek? Wie is er zeker van een basisplaats? Wie niet? Dat voel je wel een beetje broeien. We hebben een paar goede resultaten nodig om er wat meer vastigheid in te krijgen. Dat komt wel.'' Binnen een minuut had Hoek in Woerden via Steve Schalkwijk al op voorsprong kunnen staan. De spits scoorde na een half uur alsnog, op aangeven van de sterk spelende Ru ben de Jager. Bakx was in de slotfase betrokken bij de 0-2. Het was een lekkere binnenkomer. ,,Sportlust speelde verzorgd voetbal, alleen konden ze niet prikken. Wij deden dat wel twee keer, op de juiste mo menten.'' Morgenavond speelt Hoek op eigen veld een oefenwedstrijd, zodat Bakx en andere spelers wat ritme op kun nen doen. Tegenstander is Waas- land-Beveren, dat met een mix van spelers van de eerste selectie en de beloften naar Hoek komt. mochten de bal hebben, wij pakken de punten. Als het goed zit in de hoofdjes, hoeven wij voor niemand onder te doen.'' Op volle snelheid De manier waarop hij de 0-2 maakt, past wel bij de middenvelder. Constan- sia stormt op volle snelheid op het ver laten doel af en legt de bal stil op de doellijn. Daarna scoort hij, na een sub tiele voetbeweging. ,,Ik dacht letterlijk: even een beetje tijdrekken. Deze kon ik niet missen.'' Zijn trainer kan er na af loop wel om lachen. ,,Zulke acties, die horen bij Jona. Hij mag dat doen. Als je hem vandaag weer ziet spelenEcht goed. Ik vind het ook geweldig dat hij af en toe naar de kant komt om zaken te overleggen. 'Coach, mogen we het zo en zo doen'. Zijn rol is veranderd en daar profiteert de hele ploeg van.'' maandag 12 oktober 2020 PM 2-1 ASWH boekte zaterdag alweer de vierde over winning van het seizoen. De door Rogier Veenstra ge trainde tweede divisionist was met 2-0 te sterk voor Quick Boys en steeg zo naar de tweede plek. Daniel Wissel (foto) zorgde met een benutte penalty voor de 1-0, Jarreau Ma- nuhuwa viel in. 64 Na weken alleen de bank warm te hebben gehou den, kreeg Tho mas van den Houten zater dag als invaller weer speelminu ten bij Spaken burg. De twee dedivisionist won op bezoek bij HFC met 1-2, de uit Goes af komstige links back viel na 64 minuten in. Af gelopen dinsdag viel hij in het be kerduel met zijn oude club AFC na 70 minuten in. Spakenburg verloor dat duel met 0-1. Constansia staat 'aan' en daar heeft Hoek profijt van Jonathan Constansia (rechts) laat directe tegenstander Daniël van Warven nog maar eens zijn hielen zien. foto danny ploegaert/orange pctures Het ziet er simpel uit, maar dat is het niet. „Probeer het maar eens, zo'n lange bal in één keer uit de lucht klaar leggen.'' Aan het woord is Jonathan Constansia, die niet over zichzelf praat maar een actie van Istvan Bakx analyseert. Het 'simpele' tikje vormt de inleiding tot de beslissende 0-2 van Hoek op be zoek bij Sportlust'46. Invaller Bakx legt de bal klaar voor Reguillo Van- depitte, een andere invaller. Con- stansia is dan al aan het sprinten, laat iedereen zijn hielen zien en rondt op een bijzondere manier af. Barry van der Hooft Woerden 32. Schalkwijk 0-2 84. Constansia Opstellingen Heideman Wilson Balk Van Zoest 69. Schet Verhagen Embrechts De Pauw Bannani De Jager Berkvens Van Warven 71. De Weerd Den Haag Van der Weijden Verwilligen Delannoy 71. Vandepitte Constansia Impens 76. Bakx Schalkwijk 77. Doesburg Scheidsrechter: F.M.L. van den Elzen (Berghem) Toeschouwers: 0 o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41