3 'Beter nu zoiets dan op een EK' Corona houdt Van de Looi thuis Berghuis nog altijd droog Cillessen alleen op 3 REACTIES Valse start Oranje. Het is geen lekker uitgangs punt voor overmorgen. Dat doembeeld legt ook meteen druk op de top van de KNVB, de bond die boven alles een bonds coach wilde die niet te veel zou ver anderen. Directeur Eric Gudde co gingen in hun zoektocht nadrukke lijk om Louis van Gaal heen, in de angst dat de geroutineerde top coach teveel druk op de organisatie en de zittende stafleden zou leggen. Met De Boer kon iedereen rustig op zijn plek blijven. Het is uiteraard nog veel te vroeg om te toetsen of die afweging de juiste was, maar de voortekenen zijn vooralsnog niet al te gunstig. Van nieuw elan is bij het Neder lands elftal onder De Boer nog geen enkele sprake. Eerder van exact het tegenovergestelde. JONG ORANJE maandag 12 oktober 2020 ROTTERDAM/ZENICA Fren- kie de Jong hield na de wan prestatie van Oranje de moed erin. ,,Wij zijn ook niet blij, want we hebben drie keer op rij niet gewonnen'', zei de middenvelder tegen de NOS. ,,Maar we moeten het niet te groot maken. De teamspirit is er nog en het zijn nog altijd dezelfde spelers. Het is beter dat nu zoiets gebeurt dan op een eindtoernooi.'' Oranje hanteerde in Zenica een te laag tempo, vond De Jong. ,,We probeerden een overtal te creëren op het veld en ruimte achter de verdediging te zoeken. De tweede helft was wel beter, maar de laat ste pass was soms slordig.'' Ook captain Virgil van Dijk baalde. ,,Als Oranje zijnde horen we hier te winnen. In de eerste helft lag het tempo te laag, we konden er daardoor niet doorheen komen. In de tweede helft was de organisa tie wat beter, maar het was niet goed genoeg.'' Aanvaller Luuk de Jong vond dat Oranje na het inbrengen van Berghuis opbloeide. ,,Steven viel heel goed in. Hij was met zijn linkerbeen ge vaarlijk. Hij weet hoe hij de ruimtes moet bespelen. Toen kwam het een beetje los, raakten zij vermoeid en kre gen we kansen. Dan moet je ze ook maken.'' onder druk na afgang Steven Berghuis kreeg lof voor zijn inval beurt, maar hij is wel de eerste aanvaller die niet scoorde in zijn eerste zeventien interlands voor Oranje sinds Roy Makaay. Die maakte in zijn achttiende interland zijn eerste doelpunt. Frank de Boer werd de derde bondscoach van Oranje die zijn ploeg niet zag scoren in de eerste twee interlands, na Danny Blind en Guus Hiddink. Jasper Cillessen (foto) is qua aantal caps nu de derde keeper van Nederland. Met zijn 59ste interland passeerde hij Maarten Stekelenburg. Edwin van der Sar (130) en Hans van Breukelen (73) vormen de top 2. BOSNIË EN H. - NEDERLAND (0-0) Opstellingen Scheidsrechter: Kovacs (Roe) Toeschouwers: 2000 Gisteren Bosnië-H. - Nederland 0-0 Sehic Cillessen Todorovic Dumfries Hadzikadunic 70. Hateboer Sanicanin De Vrij Kadusic Van Dijk 46. Kolasinac Blind Pjanic 86. Aké 75.Loncar De Roon Cimirot Wijnaldum Krunic F. de Jong 75. Hodzic Malen Tatar 70. Berghuis 54. Hadziahmetovic L. de Jong Djuric Promes 61. Dzeko 86. Babel Gojak 20.45 uur Polen - Bosnië-H. Polen - Italië nnb Stand 1. Italië 2-4 (2-1) 2. Nederland 3-4 (1-1) 3. Polen 2-3 (2-2) 4. Bosnië-H. 3-2 (2-3) Woensdag 20.45 uur Italië Nederland ZEIST Jong Oranje gaat zonder coach Erwin van de Looi naar Larnaca, waar het morgen het EK-kwalificaduel met Cyprus speelt. De trainer heeft positief getest op het coronavirus. Ook verdediger Danilho Doekhi (Vi tesse) blijkt besmet te zijn. Van de Looi en Doekhi zijn zaterdag avond, direct nadat de uitslag van de test was binnengekomen, naar huis gegaan. Beiden zijn klachtenvrij en gaan in lijn met de RIVM-richtlijnen voor 72 uur in quarantaine. Marcel Gronin ger, assistent van Van de Looi, is nu de eindverantwoordelijke bij Jong Oranje tegen Jong Cyprus. Ook Cody Gakpo slaat de reis naar Cyprus over. De aanvaller van PSV kampt met een boven beenblessure. Dani de Wit, met tien goals de topscorer van Jong Oranje in de EK-kwalifica- tie, is geschorst voor het duel met Cyprus. Maarten Paes en Jordan Teze (corona), Justin Bij- low en Joey Veerman (blessu res) vielen afgelopen week al weg bij de talentenploeg, die in de kwalificatiereeks nog fout loos is en het EK al kan ruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35