Veel kijkers voor 'betaalbaar luxe wonen' aan Vlissings Dok SGP 'De doorgang Oude Markt en Lange Zelke moet blijven' 4 Druk op begroting blijft Wethouder John de Jonge (finan ciën) is blij dat het Rijk de verliezen op onder meer voorzieningen voor de wet maatschappelijke onder steuning, jeugdzorg en sociale uit keringen aanzuivert. Maar hij vreest tegelijkertijd voor de toe komst, omdat het er niet op lijkt dat de kosten voor die, zich ook nog uitbreidende taken, de komende ja ren dalen. ,,De kosten door toene mende vergrijzing, jeugdzorg en de wet maatschappelijke ondersteu ning lopen verder op. Bezuinigen wordt dan een ingewikkelde op gave." Wij zijn niet de enige met grote tekorten in het sociaal domein Die zorgen uitte de wethouder dik een maand geleden ook al bij de bespreking van de jaarrekening over 2019. Nu is ook het Artikel 12- rapport Vlissingen 2019 (te downloaden via rijksoverheid.nl) beschikbaar. Ook uit dat rapport blijkt, zoals De Jonge eerder liet we ten, dat Vlissingen beter presteert dan qua sociale structuur vergelijk baar gemeentes in den lande, maar vooral in de sectoren inkomen en participatie en maatschappelijke ondersteuning veel geld te kort komt. De artikel 12-inspecteur geeft Vlissingen de opdracht om eventu ele overschotten uit rijksbijdragen die Vlissingen als Zeeuwse cen trumgemeente krijgt, in te zetten voor het terugbrengen van tekor ten. Het ministerie van volksge zondheid, wetenschap en sport be vestigt dat die gelden niet zijn ge oormerkt en aan Vlissingse reser ves kunnen worden toegevoegd. De bemoeienis van dat ministerie maakt zaken niet eenvoudiger, om dat Vlissingen als artikel 12-ge- meente verantwoording moet af leggen aan het ministerie van bin nenlandse zaken. Bijdragen die gemeenten van het Rijk krijgen en de taken die ze er voor moeten verrichten, verande ren telkens zodat het moeilijk is om structurele oplossingen te vinden, benadrukt De Jonge. ,,Wij zijn niet de enige met grote tekorten op het sociaal domein. Bijna alle gemeen ten worstelen met snel oplopende tekorten. De Vereniging van Neder landse Gemeenten trekt aan de bel in Den Haag. We hopen op hogere rijksbijdragen voor stijgende kos ten voor onder meer jeugdzorg en maatschappelijke opvang", betoogt de wethouder van financiën. De artikel 12-inspecteurs houden constant contact met Vlissingse be stuurders en ambtenaren, maar blijven er op hameren dat de ge meente ook zelf moet bijdragen aan het herstel. Ze bevestigen wel dat Vlissingen de uiterste inspannin gen levert. B en W spreken ko mende week over het Artikel 12- rapport, waarna ook de gemeente raad er zijn licht over laat schijnen. In een brief aan rijksinspecteurs en ministeries geeft de raad vervol gens een reactie op het rapport. In de tot hotel om te bouwen fa briek gaf Zeeuwse Vastgoed BV het startsein voor de verkoop van negentien appartementen en zes penthouses in het C-Dock, dat vóór de Timmerfabriek dichter bij Het Dok komt te staan. Om 'coronaproof te kunnen praten, benaderde de projectontwikke laar alle belangstellenden per soonlijk. Het was Yoeri Kambier van Zeeuws Vastgoed prima be vallen. Zonsopgang ,,Door mensen van te voren te be naderen, wisten we direct wie echt belangstelling had. We kon den een schema maken waarin voor iedereen een kwartier per soonlijke aandacht was. Niet dat alle ins en outs dan zijn bespro- ken, maar kandidaat-kopers krij gen wel een goede indruk. en ze kunnen natuurlijk op deze plek het uitzicht nog eens bekijken." Kambier voegt er aan toe dat de artist's impression die als promo tiefoto wordt gebruikt een goed beeld geeft van het toekomstige uitzicht van de bovenste verdie ping aan de kant van het Kanaal Door mensen van te voren te benaderen, wisten we direct wie echt belangstelling had door Walcheren. ,,Ik hoorde dat mensen er aan twijfelden, omdat de zon niet ondergaat boven de Westerschelde. Maar deze foto is afgelopen 12 augustus om 6.38 uur gemaakt door een drone. Je ziet dus een zonsopgang en geen zonsondergang." Lachend: ,,Het gebouw is er overigens wel in 'ge shopt'. Want de bouw van het C- Dock moet nog, naar verwach ting tegen volgende zomer, be ginnen." Als de bouw midden volgend jaar begint, moeten de eerste be woners voor eind 2022 een wo ning in het C-Dock kunnen be trekken. Texelse inwijkelingen Of Jan en Anja van der Meer tot die gelukkigen horen, weten ze nog niet. Ze kwamen helemaal uit Texel om even een kwartiertje over mogelijkheden in het C- Dock te praten. ,,Mooie wonin gen hoor, maar we kijken ook nog wat verder. De ontwikkelingen in het hele Scheldekwartier interes seren ons", meldt het echtpaar. Het is helemaal niet gek om als Texelaar in Vlissingen te komen kijken, want 'Texel en Walcheren lijken op elkaar', beweert Anja. Jan laat weten dat zijn Zeeuwse verleden ook wel meespeelt. ,,Ik kom uit Oost-Souburg en ben bijna zeventig. Het zou dus ook best kunnen dat we over drie jaar op de Kop van het Dok wonen." Hij heeft zijn vrouw al voor een woning op de Helling gevonden: ,,Als je naar buiten gaat, stap je de winkels al binnen. Leuk." Die eis moet de gemeente stellen als vastgoedbedrijf Punt Beheer woonappartementen wil inrich ten op de eerste etage, stelt de SGP-fractie in Vlissingen. De staatkundig gereformeerde raadsleden hebben geen pro- bleem met het verdwijnen van (grotendeels niet bezette) win kelruimte op de eerste verdie ping van De Fonteyne. Dat de roltrap dan niet langer nodig is, snappen Lilian Janse en Cor Tromp. Binnendoor Maar dat wandelend en winke lend publiek vervolgens niet meer 'binnendoor' van Lange Zelke naar de Oude Markt kan of andersom, vinden ze niet te ver teren. Ze roepen het college daarom op Punt Beheer - de nieuwe eigenaar van winkelcom plex De Fonteyne, dat werd over genomen van het Spoorwegen- SGP wil nieuwe eigenaar verplichten een doorgang tussen plein en winkelstraat te realiseren pensioenfonds - te verplichten een doorgang tussen plein en winkelstraat te realiseren als de roltrap wordt opgebroken. MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE maandag 12 oktober 2020 Zorgen niet weg door extra geld WA Artist's impression van het uitzicht bij een zonsopgang in augustus vanaf de bovenste verdiepin gen vanuit penthouses van het C-Dock. foto zeeuwse vastgoed bv. Vlissingen krijgt ruim tien mil joen aan extra artikel 12 bijdra gen over het jaar 2019. Met het geld wordt het tekort van dat jaar op het sociaal domein en werk en inkomen weggewerkt. René Hoonhorst Vlissingen -John de Jonge, wethouder Uitzicht op Het Dok én het Ka naal door Walcheren, vanuit de penthouses ook op de binnen stad en de Westerschelde. Dat droombeeld lokte zaterdag ruim 180 belangstellenden, die vooral in paren kwamen, naar de Timmerfabriek. René Hoonhorst Vlissingen -Yoeri Kambier, Zeeuws Vastgoed De doorgang tussen de Vlis- singse winkelgebieden Oude Markt en Lange Zelke moet blij ven. Als de roltrap verdwijnt, dient er een verbindingsgang terug te komen. René Hoonhorst Vlissingen Gymzaal, 17.45-18.45 uur: Jongerensport voor 12+; 18.45-19.45 uur: Zaalvoetbal voor 16+ DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur: Ex positie bronzen beel den Ernest Joachim MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Eerste dag expositie '11 van de 111' door Heleen Dekker; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'The Briljant Bio- graph'; Fit For Free, vanaf 18.45 uur: Wan deling in groepsver band in het kader van 'Mini-leefstijl-chal- lenge' SEROOSKERKE Dorpshuis De Zand- put, 20.00 uur: Infor matiebijeenkomst over 'De Woongaard' VLISSINGEN Gymzaal De Combi natie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; Gymzaal De Bran ding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissingen, 16.00-17.00 uur: Kleu terdans; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 4 personen WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peu- tergym; Achterweg (trap bij speeltuin), 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp voor 16 jaar en ouder Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check online of tele fonisch bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24