bui SK. regionale nieuws Komt mijn poststem ooit aan? Meer reis- en contactregels JOL Laatste wens Gelijkspel Oranje Walcheren Dat is het van Albert Heijn m Wat als je je moeder in je tuin wil begraven? De maatregelen zullen zich zoveel mogelijk moeten toespitsen op de thuissituatie, het werk en de ho reca, omdat daar de grootste zorgen zitten. Er wordt koortsachtig geke ken naar een pakket van maatrege len en aanscherpingen om de con tacten en reisbewegingen weer te beperken. Volgens betrokkenen is er nog niks besloten en moet er nog veel 'huiswerk' worden ge daan. Zaterdag en gisteren kwamen er twee dagen op rij ruim 6000 corona- gevallen bij. Dat het aan tal besmettingen blijft stijgen en maar niet af- Er staan duizenden mensenlevens en honderdduizenden banen op het spel vlakt, was voor het kabinet een streep door de rekening. Dat hoopte dit weekend voor het eerst resulta ten te zien van de aangescherpte maatregelen, die vandaag twee we ken geleden werden aangekondigd. ,,De cijfers geven geen reden te denken dat het meevalt", aldus een regeringsbron. Minister-president Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge hadden vrijdag al aangekondigd strengere regels niet te schuwen 'als dat nodig is om ander gedrag af te dwingen'. Gisteren werd hierover in het Catshuis door betrokken mi nisters en de belangrijkste advi seurs lang vergaderd. Voorzitter Diederik Gommers van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care hekelde zater dag nog de 'halfzachte maatrege len'. Hij vindt dat het kabinet 'strakker en strenger in de wed strijd moet zitten' om de uitbraak in te dammen. ,,Ik ben er een groot voorstander van dat we zo snel mo gelijk in een lockdown gaan. En dan geen intelligente lockdown of iets dergelijks, maar een volledige. An ders verandert er niets." De huidige besmettingen zijn er echt te veel, zegt ook viro- loog Marion Koopmans, die net als Gommers lid is van het Outbreak Management Team. „Met deze aantallen kunnen we geen fat soenlijk bron- en con- tactonderzoek doen. De GGD's houden het niet bij. We zullen opnieuw een krimp van het aantal gevallen moeten be werkstelligen.'' Oppositiepartijen in de Tweede Kamer tonen begrip voor strengere coronaregels. ,,Er staan duizenden mensenlevens en honderdduizen den banen op het spel. Dus liever nu doen wat nodig is, dan straks een leven lang spijt", aldus PvdA- leider Lodewijk Asscher. Vandaag heeft het kabinet nog de hele dag overleggen, onder andere met het Outbreak Management Team en het Veiligheidsberaad. Morgen geven premier Rutte en minister De Jonge (Volksgezond heid) weer een persconferentie. P4 Het Nederlands elftal speelde in de Nations League met 0-0 gelijk tegen Bosnië maandag 12 oktober 2020 13°C Nieuwsmedia Amerikanen die in Zeeland wonen maken zich zorgen of hun stem op presidentskandidaten Joe Biden of Donald Trump wel op de juiste plek terechtkomt. Middelburgse Sara de Haan stemde op Joe Biden, maar vreest dat haar stem nooit mee zal tellen.zeeland 2 1 V P3 Kabinet wordt strenger Het kabinet zint op strengere coronamaatregelen, nu de ge hoopte ommekeer in het aantal besmettingen dit weekend is uit gebleven. Een totale lockdown ligt volgens betrokkenen niet voor de hand. Laurens Kok Koen Voskuil Den Haag «ft —Lodewijk Asscher, PvdA-leider Hier en pzc.nl daar een Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 t Als beste i w getest w AH Saucijzenbroodje Vers uit onze oven Per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1