•-Tt 'ISJ-L meer, maar soms wel een paar dagen. Ik voel onrust. Druk. Ik heb altijd al duizend dingen tegelijk gedaan, maar het gevoel dat ik nóg meer moet doen, is sterker dan ooit - ik wil nog platen maken en heb aller lei ideeën voor programma's. Want ik ben alJucking 36, snap je. Ik heb nooit verder gedacht dan 27 en nu ben ik opeens 36. Hallo! Ik ben ouder dan Jezus, ouder dan Kurt Cobain, ouder dan al mijn helden. Straks ben ik ouder dan Ozzy Osbourne.'' ,,Ja, of beter gezegd: nog meer urgentie. Eerst kwam de urgentie voort uit: ik ben boos. Nu is dat: ik wil nog zoveel. Voordat het niet meer kan.'' Van Dorst lacht. „Misschien heb ik een Peter Pan-syndroom en wil ik altijd jong blijven. Nou ja. Weet je... waar ik vroeger nog weleens een dag niks deed en een beetje lag te gamen of te blowen, denk ik nu: nee Van Dorst, maak wat, dóé wat met je luie reet. Maakt niet uit of dat nou werken is of dat ik de hele dag in de keuken sta om een nieuw recept uit te proberen...'' „Afgelopen jaar. Ik was amper thuis; of ik was in de studio, of ik was met de camera op pad, dan wel aan het repeteren of met een busje op tour, en aan het optreden hier en daar. Toen ineens alle shows niet door gingen, dacht ik: alles wat ik nog meer wil doen, moet ik nu doen, want straks wordt het misschien weer heel druk met werk. Zo ben ik begonnen met Spaans leren, om mijn geheugen te trainen. Ik doe het elke dag twintig minuutjes, tijdens het ontbijt. Dan zet ik meteen mijn brein aan. Carpe diem, zogezegd, pluk de dag. Of nee, carpe noctem, pluk de nacht. Hm, hoe zou je dat zeggen in het Spaans?'' Je voelt haast? Maar je bent nog hartstikke jong. Wanneer is die urgentie erin geslopen? Nachtdieren is vanaf dinsdag 13 oktober te zien op NPO3. ZATERDAG 10 OKTOBER 2020 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 93