'Héél zelden doe ik iets alleen maar voor het geld, zoals Ranking the Stars' v >r Vlaardingen, als oudste van drie meiden. Ze was een druk kind, met te veel energie. ,,Nu zouden ze meteen het stempel adhd op me hebben geplakt. Ik kon niet goed stilzitten, luisterde niet op school en ging met iedereen de strijd aan.'' Het resulteerde in een bewogen jeugd, waarin ze van school werd gestuurd, op haar 15de van huis wegliep om in Barcelona te gaan demonstreren tegen de Wereld bank, en een tijdje in kraakpanden woon de. Ze voelde zich anders, hoorde er niet bij. Pas op haar 20ste, toen ze van haar huisarts tussen neus en lippen door hoorde dat ze als hermafrodiet was geboren, viel het kwartje - eindelijk begreep ze waarom het hokje 'man' of 'vrouw' nooit kloppend had gevoeld. ,,Vlak na mijn geboorte kre gen mijn ouders het advies mij als meisje op te voeden. Zo ging dat in die tijd, en mijn ouders luisterden naar wat de dokter zei. Ik werd geopereerd en daarna werd er gedaan alsof er niets aan de hand was, dan zou het wel goed komen. Maar vanbinnen voelde ik dat ik niet was zoals de andere meisjes in de klas. Ik heb er lang over ge daan mijn verleden een plek te geven. Het maken van Geslacht! heeft daar veel aan bijgedragen.'' ,,Dat is wel gebeurd, ja. Toen ik Geslacht! net had gemaakt, zat mijn naam ineens in het gender-laatje en werd ik steevast gebeld door DWDD, Jinek of Pauw als er een onderwerp aan bod kwam dat daar mee te maken had. Daar heb ik dus geen trek in. Van aanvragen die ik krijg wijs ik 90 procent af. Ik neem alleen deel aan programma's waarvan ik zelf iets kan leren of die me interessant lijken. Dat vind ik belangrijker dan geld. Héél zelden doe ik iets alleen maar voor de centen, zoals Ranking the Stars. Maar dat was ook van wege Paul de Leeuw - als hij belt, kom ik opdraven. Waar het mij om gaat bij een programma is dat ik er beter of wijzer van word, dat ik er iets van kan leren of een nieuwe ervaring toevoeg aan mijn leven. Dat moet voor de kijker ook zo zijn. Ik hoop dat mijn programma's ertoe bij dragen dat mensen meer nadenken over wie ze willen zijn en hoe ze willen leven, zodat ze daarin betere keuzes kunnen maken. Want als je maar het halve leven kent, de halve waarheid, kun je geen échte keuze maken.'' ,,Sinds een aantal jaar wel. Dat heeft mis schien met mijn zichtbaarheid en bekend heid te maken. Ik merk dat het enge van mijn voorkomen eraf is. Mijn zwarte haar en leren jack vinden mensen op het eerste gezicht soms een beetje bedreigend, maar ik merk dat ze nu sneller denken: o, met haar kan ik wel lachen of praten. In de samenleving is er meer diversiteit dan vroeger. Het feit dat de buitenwereld me meer lijkt te accepteren heeft geholpen anders naar mezelf te kijken. Ik ben mezelf beter gaan begrijpen en accepteren. Ik vind mezelf nu oké. Zoals ik me nu voel, zo kan ik nog wel een tijdje door. Maar ik vind het lastig om ouder te worden.'' ,,Na 36 jaar zit ik eindelijk een beetje lekker in mijn vel en ik wil niet dat dat verandert. Als ik straks 45 of 50 ben, wordt mijn lichaam kut. Dat voel ik nu al: een kater duurt sinds een paar jaar geen ochtendje 12 Ben je bang geweest in 'Hilversum' in het weirdo-hoekje terecht te komen? Voel je je nu geaccepteerd? Wat is daar moeilijk aan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92