Natuurlijke oplossing bij oorsmeer en jeuk in het oor RE-1 I "'a 8 BATACLAN VADERS Vijf jaar geleden richtten terroristen een bloedbad aan in concertzaal Bataclan in Parijs. De vader van een slachtoffer en de vader van één van de daders ontmoetten elkaar twee jaar later. Hun gesprekken werden vastgelegd en verschijnen nu in boekvorm. w "1 8 EDDIE FLYNNISTERUG IDERT 3 FIFTY zaterdag 10 oktober 2020 DEN HAAG De kans is zeer groot dat er in 2022 statiegeld op blik jes komt. Er komt steeds meer blik in het zwerfafval in plaats van dat het afneemt. De ministerraad heeft gisteren wetgeving aangenomen om statiegeld van 15 cent op blik over twee jaar mogelijk te maken. Het bedrijfsleven heeft nog tot juli volgend jaar om te zorgen dat er 70 procent minder blik in het zwerfafval zit. ,,De cijfers zijn nu nog helemaal niet goed'', aldus staatssecretaris Stientje van Veld hoven van Infrastructuur en Wa terstaat. Het aandeel blik in het zwerfafval is met 19 procent toege nomen, blijkt uit de laatste cijfers. Volgend jaar juli komt er al statie geld op kleine plastic flesjes. Produ centen van frisdrank en andere dranken waren er niet in geslaagd het aantal plastic flesjes in het mi lieu terug te dringen. Jaarlijks ko men ongeveer 100 miljoen plastic flesjes in de natuur terecht. Ruim 80% van de Nederlanders heeft wel eens last van de oren. De meest voorko mende oorklachten zijn oorsmeer en jeuk in het oor. Het goede nieuws is dat A.Vogel 2 oorsprays heeft die helpen bij overtollig oorsmeer en jeuk in het oor. Jeuk in het oor Oplossing bij jeuk 'Top 3 oorklachten*: 1. Oorsmeer 2. Jeuk 3. Piep in het oor' Overtollig oorsmeer Oplossing bij oorsmeerklachten Frank Renout Parijs Lola was 28 jaar oud toen ze 's avonds werd doodge schoten in de Bataclan. ,,Ik had haar overdag nog ge zien'', vertelt haar vader Georges Salines. ,,We ga ven elkaar een kus. Ik vroeg of ze de dag erna wilde komen lunchen. Dat wilde ze. We praatten een beetje over ditjes en datjes. Op dat moment wisten we natuurlijk niet dat het de laatste keer was dat we elkaar zouden zien. Mijn vrouw en ik gingen die avond gewoon naar bed, zonder het nieuws te hebben gevolgd.'' Samy was ook 28 jaar oud toen hij diezelfde avond naar binnen ging in de Bataclan, met een ka- lasjnikov en explosieven. Samen met twee andere terroristen pleegde hij er een aanslag. ,,De laatste keer dat ik hem thuis zag was in 2013'', vertelt zijn vader Azdyne Amimour. ,,Ik kwam uit mijn werk, hij ging net weg. Hij kuste me en zei verder niks. Ik zei tegen mijn vrouw: 'Dat is vreemd, zo doet hij nooit'. Mijn vrouw zei dat ik me niet ongerust moest maken. Niet veel later belde Samy ons op. Om te vertellen dat hij in Syrië zat.'' Lola was uitgeefster van kinderboeken in Parijs. Samy was een geradicaliseerde moslim die zich aansloot bij terreurbeweging IS. Op 13 november 2015 ging zij naar het concert van The Eagles of Death Metal. Iets voor tien uur 's avonds ging ook Samy de zaal binnen. Doodgeschoten De rest is geschiedenis. In de Bataclan werden tientallen mensen vermoord. Lola was één van de slachtoffers: ze werd doodgeschoten. Samy was één van de daders: hij schoot minutenlang met zijn automatische wapen op de bezoekers en werd daarna zelf neergeschoten door een agent. Twee jaar na de aanslag stonden hun vaders oog in oog: de vader van Lola, het slachtoffer, en de va der van Samy, de dader. ,,In januari 2017 stuurde Azdyne Amimour me een mail. Dat hij me wilde zien'', vertelt Georges Salines. Azdyne: ,,Georges vroeg meteen: waarom?'' Georges: ,,Azdyne zei toen dat hij zich, als vader van een dader, óók slachtoffer voelde. Dat vond ik opvallend.'' Azdyne: ,,We spraken afin een café bij Place de la Bas tille. We gaven elkaar een hand, dronken koffie en hebben gepraat.'' Georges: ,,Was ik bang? Ja. Nee. Niet bang, wel be zorgd. Maar het gesprek ging goed. We hebben daarna contact gehou den.'' Een jaar later ont stond het idee om de gesprekken vast te leggen. En om er een boek van te maken. Na de Bataclan ligt vanaf maan dag in Nederlandse boekwinkels. Het is een boek over één van de bloedigste aanslagen in de recente geschiedenis van Eu ropa, maar het is vooral ook een boek over hoop en wanhoop, over verdriet en (on)begrip. Georges beschrijft aangrijpend hoe hij en zijn vrouw een dag lang bleven geloven dat hun dochter niet dood kon zijn. 'Op vijftien honderd toeschouwers in de Bataclan was het aannemelijker dat ze bij de overlevenden hoorde dan bij de doden. Ze kon haar mobiel zijn kwijtgeraakt in het gedrang, of misschien was ze in shock waardoor ze niet kon opnemen. Of misschien was ze zelfs gewond. Dat was het ergste wat we op dat moment konden bedenken.' Noodlot Aan het eind van de dag werd haar naam op sociale media genoemd, als één van de dodelijke slachtof fers. Pas daarna volgde de officiële bevestiging. ,,Op 27 november hebben we haar begraven. Een paar dagen daarna ben ik al weer gaan werken. Door te werken kon ik aan iets anders denken.'' Het boek is óók het verhaal van twee mannen die door het noodlot zijn verbonden, die naar el kaar luisteren en die elkaar wiïlen begrijpen. ,,Azdyne was oprecht'', zegt Georges. ,,Georges begreep me'', zegt Azdyne. De vader van de terrorist vond het zijn plicht om meteen bij de eerste afspraak al afstand te nemen van de wandaad van zijn zoon. ,,Ik wilde Georges vertellen dat we geen terroristenfamilie zijn. Wat Samy deed heeft niets met de islam te maken. Ik veroordeel terrorisme. Ik veroordeel geweld.'' Georges: ,,Ik wilde van Azdyne weten of hij het niet had zien aankomen. Had hij het kunnen voor kómen? Dat heb ik hem gevraagd. En ja, ik kreeg antwoorden. Maar dat is natuurlijk nooit helemaal JkI 4*-Van der Valk hotel bij Noordwijk strand en Leiden Q) traveldeal C 088-0331506 Van de bestsellerauteur van DERT13N Twee zussen beschuldigen elkaar van moord, wie geloof jij? GO ADVERTENTIE Je gehoorgang is een kwetsbare plek. Een plek waarvan de huid door ingedroogd oorsmeer, zwemmen of eczeem kan uitdrogen of geïrriteerd raken. Hinderlijke jeuk kan het gevolg zijn. Om jeuk in het oor effectief te verminderen is er de A. Vogel Oor spray Jeuk1. Deze spray op basis van kokosolie, zonnebloemolie en ca lendula-extract verzacht en kalmeert de droge huid in de gehoorgang en verlicht daardoor de jeuk. De spray kan ook gebruikt worden ter voorkoming van een zwemmersoor en is ook geschikt voor dragers van een gehoor apparaat. Overtollig oorsmeer kan ontstaan als de natuurlijke balans tussen de aanmaak en aftroer van oorsmeer verstoord raakt. Er blijft dan teveel oorsmeer in het oor achter. Dit kan komen door het ouder worden, of het gebruik van gehoor apparaten of oordoppen. Blijft er langdurig teveel oorsmeer achter? Dan kan oorsmeer hard wor den, zich gaan ophopen en een oorsmeerprop vormen. De A. Vogel Oorspray Oorsmeer1 is een verzor gende en hydraterende spray die oorsmeer effectief verzacht en op die manier de na tuurlijke aftroer ervan bevordert. Dit gaat overmatig oorsmeer tegen. Bij regelma tig gebruik gaat het de vorming van een oorsmeerprop tegen en vermindert de noodzaak tot het uit spuiten van het oor. Het is ook geschikt voor dragers van een gehoorapparaat. Jorspray Uorspray Oorsmeer iwsmeerpiofi .1 ii ifii.r. i-| Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiks aanwijzing. "Bron: Nationaal Ooronder- zoek van A. Vogel, december 2017, n=421 KOAG-nr. 11-0420-1694 'Samy nam geen drugs, maar vluchtte in religie' Van der Valk Hotel Sassen heim - Leiden ri 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van fitness- en saunafaciliteiten Noordwijk en Katwijk aan Zee 8 km. van het hotel gelegen Hotel beschikt over maar liefst 3 restaurants! Prijzen zijn Inclusief toeristenbelasting en/of servicekosten en excl. reserveringskosten €19,95 per boeking. boek online of bel tussen 10.00 -16.00 uur VN Detective thrillergids Hebban.nl Ls www.lsamsterdam.nl I m Steve Cavanagh 'h T» Koop lokaal bij uw boekhandel #ikleesthuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8