We hebben bij elkaar vijf rekeningen GELD GELUK Hun paarden bezorgen Hans en Joan zoveel plezier dat ze best wat mogen kosten. En zó duur zijn ze niet. Joan Hans Beste koop Slechtste koop Hans: ,,Op mijn 55ste heb ik ontslag genomen als ambtenaar bij de provincie Overijssel, waar ik ruim 25 jaar werkte. Mensen verklaarden me voor gek, om dat ik daardoor een geweldige tik in mijn pensioenopbouw zou krijgen. In die tijd leerde ik Joan kennen.'' Joan: ,,Vlak daarvoor had ik deze boer derij gekocht, in 2007.'' Hans: ,,Ik kwam er in 2008 bij wonen.'' Joan: ,,Van jouw pensioen moeten we het inderdaad niet hebben. Ik heb altijd mijn eigen geld verdiend, ook tijdens vorige relaties. We storten ieder 500 euro per maand op onze en-ofreke- ning.'' Hans: ,,Nee, ieder 1000 euro per maand. Daar betalen we de vaste lasten en boodschappen van.'' Joan: ,,We hebben een zakelijke reke ning voor de bed and breakfast. Mijn andere inkomsten komen binnen op een tweede zakelijke rekening. En we hebben allebei een privérekening.'' Hans: ,,Bij elkaar hebben we vijf reke ningen.'' Joan: ,,Sinds een jaar hebben we zon nepanelen, daardoor zijn de elektra- kosten van 485 euro per maand naar 325 euro gezakt. Omdat onze boerderij een rieten kap heeft is de opstalverzeke ring hoog, 1200 euro per jaar. De auto verzekeringen vind ik ook pittig.'' 6 -~i Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Joan Birkhoff (59), ver pleegkundig coördinator. Hans Buers (68), bedrijfs econoom en adviseur bij plattelandsontwikkeling. Joan en Hans wonen op een boerderij in Emst- west, met B&B. Ook ver huren ze hun vakantiehuis De Boschnimf in Epe. Joan: „Paard Rytse. Hij was 11 toen we hem koch ten via een vriend. Ik heb 3000 euro betaald.'' Hans: ,,Een hockeystick voor 190 euro. Ik maakte er het eerste doelpunt mee in de EK-finale tegen Enge land, met het Nederlands 65+ hockeyteam.'' Joan: ,,Een Volkswagen Golf toen ik 20 was, voor 1200 gulden. Hij bleek uit twee delen te bestaan, en was niets waard.'' Hans: ,,Een elektrische fiets als verjaardags cadeau voor Joan. Ze gebruikt 'm niet. Ze houdt meer van paardrijden.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 86