Weg met die tapijtresten a «0 a o o Klusvrouw Hieke Grootendorst 25 3. Doorleef je emoties 4. Vraag hoe de bedrieger zich voelt 5. Zoek professionele hulp Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: vloerbedekking verwijderen. Stanleymes 1. Vertrouw op je intuïtie 2. Stel alleen echte vragen Tapijtstripper Drukspuit Afbijtmiddel Afbijt Sisaltouw GO ZATERDAG 10 OKTOBER 2020 wie, wat, waarom, waar, hoelang en hoe vaak? Expliciete antwoorden le veren vaak verontrustende beelden op, zelden troost. Ga niet voorbij aan de echte vraag: hou je nog van mij? Heb ik nog waarde voor je? Begeer je mij nog? Dat is wat je wilt weten. De kunst is alle emoties te normalise ren en samen te beleven: de boos heid, verlatingsangst, onzekerheid en jaloezie, maar ook de eventuele schuldgevoelens, afkeer, walging en twijfel. Neem de schuld niet op je, onderdruk je verdriet en boosheid niet, en ga ook niet overdreven beha gen uit angst je partner te verliezen. Bedrogen worden keert je emotioneel binnenstebuiten. Ook je partner zit in een rollercoaster van schaamte, spijt, twijfel, schuldgevoel en (liefdesver driet. Je doet er goed aan daar oog voor te hebben. Lastig en zwaar, maar ook helend en verbindend. Zonder de hulp van een professional bestaat de kans dat jullie niet alles uitspreken uit angst de ander weg te duwen of te pijnigen. Een doorbraak komt pas als je het lef hebt te zeggen waar het op staat, en de moed hebt dit te horen. Blanca van den Brand: insightorout.com Verlijmde vloerbedekking is de nachtmerrie van elke klusser. Onlangs kwam ik het tegen in het huis van mijn overleden vader. Het tapijt was niet alleen aan de randen verlijmd, maar gewoon helemaal. Gelukkig lag het in twee kleine kamertjes los. De ondervloer en de lijmresten vormen meestal het grootste probleem. Toen ik voor het eerst op mezelf ging wonen, heb ik de vloerbedekking niet laten verlij- men, maar laten spannen. Alles is vergankelijk. Bedenk daarom altijd hoe je je werk gemakkelijk en zonder schade weer kunt verwijderen. Dat is meestal niet de snelste en goedkoopste oplossing, maar op de lange termijn vaak wel. Laten we beginnen met bikken. Daarbij heb je de volgende spullen nodig. Voor deze klus hoef je niet heel veel gereedschap te gebruiken. Altijd benodigd: een goed scherp stanley- mes en wat plamuurmessen in ver schillende maten. En denk aan per soonlijke beschermingsmiddelen als handschoenen, een veiligheidsbril en een mondkapje. ook de schuld- en schaamtegevoe lens. Vaak probeert de bedrogen partner zichzelf onder controle te houden uit vrees de ander in de armen van de charmante derde te drijven. Ook 'de dader' probeert emo ties te onderdrukken, uit angst voor moeilijke gesprekken. De praktijk leert dat je er juist wél over moet pra ten. Niet in detail, maar wel over wat je het ergste of moeilijkste aan de affaire vindt. Wat raakt je het meest? Wat heeft het gekost en wat heeft het je opgeleverd? Verwerkingstips voor de bedrogene: Als je vermoedt dat je partner ontrouw is, heb je waarschijnlijk gelijk. Vermoed je iets? Confronteer je partner op liefdevolle wijze, en weet dat een eerste ontkenning geen uitsluitsel geeft. Bedrogen worden is uiterst pijnlijk. Huilbuien, woedeaanvallen, maar ook walging en onzekerheid over je eigenwaarde kunnen het gevolg zijn. Op zeker moment moet je er wel rust in zien te vinden. Of niet, en dan heb je de keuze om weg te gaan. Als je hebt ontdekt dat je partner is vreemdgegaan, wil je alles weten: Snijd kleine repen zodat je minder kracht hoeft te zetten en straks niet zit opge scheept met een gigantische rol tapijt. Je kunt eventueel een tapijtstripper huren bij de bouwmarkt, dat werkt snel ler. En gebruik voor de lijmresten een vloerkrabber met een lange steel, zo maak je het werk minder zwaar. Om de juiste methode te kunnen bepalen voor het verwijderen van de lijmresten moet je erachter komen welke lijmsoort is gebruikt. Lijm op waterbasis herken je aan de witte kleur. Om deze lijm op te lossen, heb je alleen wat water in een drukspuit nodig. Synthetische lijm herken je aan de bruine kleur. Om deze resten op te los sen heb je een chemisch afbijtmiddel nodig. Daarmee werken is geen pretje. Denk in dit geval na of je deze klus echt zelf wilt doen. Zo ja, kies dan een afbijt- middel voor de professionele markt. Be scherm jezelf goed en ventileer! Nadat je de allerlaatste lijmresten hebt verwijderd (eventueel met een schuur- machine), is het tijd om de boel af te voeren. Met sisaltouw maak je pakketjes vloerbedekking die je gemakkelijk naar de stort kunt brengen. ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 73