OZCAN AKYOL Waanidee over pedo's zette vader aan tot doden Diya ©PLAN 6 Column Een koddig videofragment uit Den Haag: ik zag FvD- voorman Thierry Baudet, strak in het pak en met een bruin- leren aktetas, tegenover tientallen boze mensen, die bezwaar wilden maken tegen de coronaspoedwet en daarbij in een mondiaal com plot geloven. Baudet sprak in een megafoon: ,,Ik vind het moedig dat jullie hier staan. Het getuigt van een vrije geest die ik te veel mis in het debat.'' Volgens mij is het probleem juist dat getroebleerde geesten, van uiterst links tot ontzettend rechts, té dominant aanwezig zijn in de discussies, waardoor zelfs een pandemie in ons land ontaardt in een kinderachtige polarisatie. Maar dat even ter zijde. Wat ik ook zag, was dat Forum voor Democratie bezig is om zich als par- jg|j tij steeds kleiner te ma ken, zoals de peilingen al een paar weken aan tonen. te komen voor een stem op de nieuwe beweging, ook als je keu rig meedeed in de maatschappij, met een goede studie of een keu rige baan. De partij was 'fris' en verdiende 'een kans'. Interessant hoe snel die zaken kunnen veranderen. FvD is inmiddels een eng clubje geworden dat heult met dubieuze rappers, verwarde influencers en allerlei lieden die de ernst van corona bagatelliseren - ziekenhui zen worden zelfs lastiggevallen omdat het personeel aan een complot zou meewerken. Daarbij was er deze week, voor de zoveelste keer, ad ministratieve onduide lijkheid over de partijkas, omdat de accountant con cludeerde dat er 'contributie was geïnd waarvan de onderlig gende incas ik weet nog dat het rond de provinciale R verkiezingen salonfa- hig werd om openlijk uit sobestanden niet meer reprodu ceerbaar zijn'. Kortom: foute boel. Zeker als je bedenkt dat er ook nog een dona tie van 350.000 euro van een za kenman uit Hongkong aan het licht kwam. Henk Otten gooide ook wat olie op het vuur met een tweet, waaruit viel op te maken dat partijprominenten goed voor elkaar zorgen. Het politieke finger- spitzengefühl van Thierry Baudet is hemeltergend en hij heeft de partij eigenhandig gediskwalifi ceerd als serieus alternatief voor Rutte. Hoe merkwaardiger hij zich gedraagt, des te meer ontwikkelde mensen zijn partij verlaten, teleur gesteld omdat ze echt op verande ringen hoopten. 'Fris' is Forum voor Democratie allang niet meer. Eerder eng en voorspelbaar. Wel fijn voor de zolderkamer- virologen dat zij nu ook een partij hebben. Thierry Baudet heeft Forum eigenhandig gediskwalificeerd Om een einde aan te maken aan haar situatie stak hij in maart 2019 een schaar in Diya's borst. Justitie eiste gisteren tien jaar gevange nisstraf en tbs met dwangverple ging tegen de 42-jarige man uit Hoogvliet. Na zijn arrestatie vertelde hij dat verhaal aan een agent in de politieauto. B. zei nu in te zien dat dit niet klopte. ,,Ik dacht toen dat het zo was. Nu niet meer.'' Voor de bewering dat Diya slachtoffer zou zijn van een pedonetwerk, is geen bewijs gevonden. ,,Ik heb ontzettend veel spijt en verdriet. En ik ben hier verantwoordelijk voor'', zei de verdachte. Uit telefoon- en WhatsApp- gesprekken blijkt dat B. op de fa tale dag flink in de war was. Vol gens deskundigen van het Pieter Baan Centrum, waar hij werd on derzocht, moet B. in elk geval tbs met dwangverpleging krijgen. Hij zou zonder goede behandeling gevaarlijk kunnen blijven. Ze ver moeden dat B. minimaal gedeel telijk en mogelijk volledig ontoe rekeningsvatbaar was toen hij zijn dochter doodde, al verliep het psychiatrisch onderzoek stroef. Op 15 maart 2019 wilde hij op genomen worden in het zieken huis, omdat hij zich niet goed voelde, maar dat gebeurde niet. Hij en zijn dochter bleven daar tot in de avond. Zijn ex haalde spul- i OM eist tien jaar celstraf en tbs met dwangverpleging len, maar B. en Diya bleken ver volgens spoorloos, totdat de vader 's avonds met bloed op zijn kleren naar de centrale hal kwam. De moeder zit vol woede over het verlies van haar enige kind. ,,Mijn leven is sinds die dag een hel. Je was mijn leven, mijn alles'', zei ze in haar slachtofferverklaring. Advocaat Gerald Roethof vroeg de rechtbank rekening te houden met het in zijn ogen falen van de instanties en de verminderde toe rekeningsvatbaarheid van zijn cliënt. voor een kans om hun school af te mogen maken. tegen een gedwongen huwelijk als ze nog kind zijn. tegen een besnijdenis. Vechten tegen de bierkaai lijkt het soms. Maar niets is minder waar. Steeds meer meisjes maken korte metten met praktijken die hen achterstellen. En laten zien dat het ook anders kan. Ze willen de baas zijn over hun eigen lichaam. Ze willen opgroeien zonder geweld en met respect. Het heft in eigen hand nemen als het gaat over hun toekomst. En wij helpen ze in hun strijd. Meisje voor meisje. Een gevecht met wapens als onderwijs en bescherming. Geef meisjes een podium en ze laten zich zien en horen. Geef ze kansen en ze maken het verschil. Geef ze vleugels. En ze zullen vliegen. Geef meisjes een eigen leven. Laat ze leren. Laat ze leiden. Want een wereld waarin niemand wordt achtergesteld, is een wereld die vooruitgaat. Op Wereldmeisjesdag - 11 oktober - vraagt Plan International extra aandacht voor een betere toekomst voor meisjes. Doe mee! planinternational.nl/wereldmeisjesdag Girls first zaterdag 10 oktober 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Forum STEEDS MEER MEISJES VECHTEN. Een waanidee heeft geleid tot de dood van Diya (8) in het Maasstad Ziekenhuis in Rot terdam. Haar vader Nirmalkoe- mar B. dacht dat ze in een pe- donetwerk was beland, bleek gisteren tijdens de rechtszaak. Folkert van der Krol Rotterdam INTERNATIONAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6