- W I*"® \1 w ZEELAND 13 ^tawstïj i 4: ■CAv I i l Va vA wen tussen Australië en Brazilië. ,,'Als je daar toch bent, laat Danielle dan de ervaring van voetballen in Eu ropa opdoen', zei een vriend tegen me. Via een bekende van ons kwa men we in contact met JVOZ. Da nielle is vanuit Frankrijk in haar een tje naar Amsterdam gevlogen. Daar werd ze opgehaald en naar Vlissin- gen gebracht. Een paar uur later deed ze mee in een oefenwedstrijd." Da nielle: ,,Het was behoorlijk zwaar, omdat ik echt last van een jetlag had. Het was alsof ik om twee uur 's nachts een wedstrijd speelde.'' De manier waarop er gevoetbald wordt, hoe serieus het eraan toegaat; het hart van de jonge Australische gaat er sneller van kloppen. Vader Steve: ,,Toen Niels Slager (hoofd op leiding JVOZ, red.) daarna vertelde dat Danielle bij JVOZ kon komen voetballen, hadden we dat niet ver wacht. Het veranderde alles. Ik zag het helemaal zitten om in Europa met mijn business aan de slag te gaan. Maar mijn vrouw had er geen reke ning mee gehouden dat één van onze vier kinderen dan ook hier zou blij ven. Toen ik haar vertelde dat Da nielle een plek aangeboden had ge kregen, dacht mijn vrouw dat het over een voetbalclub in Brisbane ging... Toen ze erachter kwam dat het in Nederland was, beëindigde ze ons telefoongesprek, haha!'' In augustus 2019 strijkt Danielle Warburton definitief neer in Vlissin- gen. Vader Steve volgt een paar maanden later. In de tussentijd woont ze bij een vriend van haar va der, die voor hem heeft gewerkt. Da nielle begint op het Scheldemond College en gaat daarna een halfjaar naar de internationale school in Mid delburg. Haar Nederlands is inmid dels sterk verbeterd. ,,Ik haalde een 10 voor mijn toets. Daardoor zit ik nu weer op het Scheldemond", vertelt ze. ,,De lessen zijn in het Nederlands, maar sommige woorden zijn nog wel moeilijk voor me. Ik begrijp al veel meer dan vorig jaar. Nederlands spre ken en schrijven is moeilijk, het is echt een lastige taal. Maar ik doe mijn best.'' Gefluisterd In die eerste maanden gaat in Goondiwindi 's nachts geregeld de telefoon. ,,Als ik goed nieuws had, heel goed had getraind of een mooie goal had gemaakt, belde ik meteen naar huis. Aan de andere kant van de lijn werd dan gefluisterd, omdat het daar midden in de nacht was. Maar ik was dan zo blij, dat ik dat meteen wilde delen." Ploeggenote Shenai Dorothea is haar beste vriendin. ,,Zij helpt me altijd, ook als ik wel eens in de put zit.'' Natuurlijk heeft ze moeilijk mo menten gekend. ,,Zeker in het begin, toen ik hier net was'', vertelt ze. ,,Ik kon niemand verstaan, wist niet waar andere kinderen het over hadden. Dan merkte ik dat ze over mij aan het praten waren of ze waren aan het la chen. Als ik dan vroeg wat er was, kreeg ik te horen: niks, het is niet be langrijk. Dat was moeilijk.'' Met haar vader aan haar zijde is het makkelij ker. ,,Ze is erg zelfstandig en klaagt niet snel. Voetbal is van kleins af aan alles voor haar. Ze zeurt ook nooit er gens om, alleen om voetbalschoenen en een bal. In haar slaapkamer in Goondiwindi lagen op een gegeven moment 22 ballen...'' Danielle, la chend: ,,De collectie hier in Vlissin- gen wordt ook steeds groter.'' Ik houd ook van de mentaliteit van de meiden hier. Iedereen wil serieus trainen en winnen Steve Warburton zou graag met zijn hele gezin in Nederland komen wo nen. ,,Kijk naar de ervaringen die een kind hier kan opdoen. Als Danielle straks achttien is, spreekt ze naast Engels ook vloeiend Nederlands en Duits. Ze mag dan een Nederlands paspoort aanvragen en kan alles doen wat ze wil. En ik kan overal werken.'' Warburton is slager geweest, heeft zeven jaar lang een helikopterbedrijf gehad en zit tegenwoordig in de houthandel. Hij levert hout voor on der meer grote tafels en borrelplan ken. Tim Cahill Ze kijkt graag naar Sam Kerr, de beste voetbalster van Australië, die bij Chelsea onder contract staat. De ge stopte international Tim Cahill is ook een favoriet van haar. Danielle War- burton heeft vertrouwen in zichzelf en werkt hard. ,,Ik train vier keer per week bij JVOZ en nog één keer indi vidueel met Andres Vlaming van Djezfit. Dan werken we aan snelheid, conditie, looptechniek; noem maar op. Andres is echt ontzettend goed. Ik train zo hard als ik kan en heb er alles voor over. Ik houd ook van de menta liteit van de meiden hier. Iedereen wil serieus trainen en winnen.'' Haar toekomst ligt sowieso in het voetbal, zegt Danielle, die in vmbo 2 zit. ,,Als ik geen prof kan worden wil ik een beroep uitoefenen waarmee je ook in de voetbalwereld kunt wer ken. Er zijn genoeg opties, als het maar met voetbal te maken heeft. Ik heb het hier ontzettend naar mijn zin, ik wilde dit heel graag. Als ik nee had gezegd, had ik er misschien de rest van mijn leven spijt van gehad.'' Steve Warburton: ,,Ze is geen Ro- naldo, maar Danielle doet er alles voor. Voetbal zit in haar hoofd en in haar hart. Ik ben ervan overtuigd dat je uiteindelijk altijd succesvol zult zijn. Ik weet in ieder geval dat zij nooit zal opgeven.'' Wat is de groot ste droom van de voetbalster? ,,Voor Australië spelen. En door Europa rei zen om voor verschillende mooie clubs te spelen. Barcelona, Liverpool, Chelsea. Niets is onmogelijk.'' zaterdag 10 oktober 2020 GO JT- - - Li 'jv Danielle en vader Steve Warburton, op het kunstgras in Vlis- singen. foto boaz timmer mans - Danielle Warburton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41