O 0 12 ZEELAND Mick van Dijke wordt 31ste van de wereld De Nooijers gaan verder in VOETBALSTER BIJ JVOZ Corné de Koning neemt optie op titel Ook Bruse Boys komt niet in actie De 14-jarige Danielle Warburton verhuisde vorig jaar van Australië naar Vlissingen om bij JVOZ te gaan voetballen. Officiële wedstrijden mag ze nog steeds niet spelen, maar toch geniet de gedreven speelster met volle teugen. ,,Ze zeurt nooit ergens om'', zegt haar vader Steve. „Alleen om een paar voetbalschoenen en een bal.'' Mick van Dijke (20) uit Colijnsplaat heeft zich gisteren tevreden moeten stellen met de 31ste plaats op het WK mountainbiken voor belof ten. Hij finishte in het Oostenrijkse Leogang ver achter de Brit Thomas Pidcock, die ook al eens wereldkampioen werd op de weg (tijdrij den) en in het veld. Voor Van Dijke was het WK pas zijn eerste internationale optreden in 2020. Door de coronacrisis én omdat hij veel op de weg rijdt voor het opleidingsteam van Jumbo-Visma, zat hij weinig op zijn MTB- fiets. Hij sloeg zelfs als titelverdediger het NK over. Van Dijke moest, omdat hij weinig resul taten kon overleggen, achter in het startveld van 74 rijders beginnen Rugby Trainer Dennis de Nooijer en zijn voetbal lende zoon Mitchell blijven dit seizoen actief in België. Dennis de Nooijer gaat bij Lokeren- Temse aan de slag als assistent-trainer, zoon Mitchell wordt aan de selectie toegevoegd. Het Vlissingse duo wordt bij de fusieclub zo herenigd met Karel Fraeye, die deze week in Lokeren werd aangesteld als nieuwe hoofd trainer. De drie zaten deze zomer ook samen bij KSV Roeselare, dat echter ophield te be staan door een faillissement. Vanavond wacht in de Croky Cup - het Belgi sche bekertoernooi - een duel met Jong Lede. Pararoeier Corné de Koning heeft gisteroch tend een voorschot genomen op de Europese titel. Samen met Annika van der Meer won de Goesenaar de voorronde van de gemengde klasse met groot verschil. In Poznan is er dit weekeinde voor het eerst een EK voor aange paste sporters, tegelijk met het EK voor valide roeiers. Met slechts zes boten is het deelne mersveld vanwege het coronavirus wel klein. De meervoudig wereldkampioenen De Ko ning en Van der Meer lieten zien dat zij graag zondag de titel pakken. Vrijdag sloegen zij op het Poolse water een gat van dik zes seconden met de rest. Bruse Boys komt vandaag niet in actie van wege corona binnen de club. Het thuisduel met Strijen gaat daardoor niet door in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Het is inmiddels de vijfde Zeeuwse wedstrijd in een standaardklasse die voor dit weekeinde geschrapt is. Eerder ging een streep door Kloetinge-XerxesDZB (eerste klasse zater dag), Bevelanders-Luctor Heinkenszand (derde klasse A zaterdag), Halsteren-Duive- land (derde klasse B zaterdag) en VVR-Ter- neuzen (derde klasse zondag). Dallinga Vlissingen Haar moeder, haar twee zussen en jongere broertje heeft ze al bijna een jaar niet gezien. Toch zul je Danielle Warburton niet snel horen klagen. De 14-jarige meid ademt voetbal, heeft Australië achter zich gelaten om in Nederland haar droom ach terna te jagen en is op haar plaats bij JVOZ. ,,Als ik hier nee tegen had ge zegd, had ik er misschien de rest van mijn leven spijt van gehad.'' Het gesprek is al even onderweg, als een ruzietje met haar oudere zus Brooke ter sprake komt. De familie Warburton zat die dag Down Under in een restaurant, als het over een goede baan en de toekomst gaat. ,,Brooke is 17. Ze wil straks een goede baan hebben en dus hoge cijfers ha len op school'', vertelt Danielle. ,,Ik zei dat ik voetbalster wilde worden, dat is ook een baan. Dat kan niet, zei mijn zus. Ik ging er tegenin en zei dat miljoenen mensen op aarde in het voetbal werkzaam zijn. Dat kon ze niet begrijpen. Ze gooide een glas water in mijn gezicht en stampte het restaurant uit, ha ha. Ze werd echt chagrijnig, maar dat snapte ik niet. Natuurlijk moet je een diploma ha len, een opleiding hebben. Maar voetbal is alles voor mij.'' K Danielle zei: we moeten morgen even naar de dokter, want volgens mij is mijn arm gebroken De familie Warburton komt uit Goondiwindi, dat 400 kilometer ten westen van Brisbane ligt. In het 5.000 inwoners tellende stadje begint Da nielle Warburton op haar vijfde met voetbal. Na een groot toernooi in Toowoomba maakt ze de overstap naar Brisbane City, daarna krijgt ze uitnodigingen om op proef te komen bij clubs uit de National Premier League. Als ze de kans krijgt om naar Clayfield College in Brisbane te gaan, grijpt ze die met beide handen aan. Leeftijdscategorie hoger ,,Danielle ging daar intern, net als Brooke'', vertelt vader Steve. ,,Iedere vrijdag reed ik naar Brisbane en nam daar een motel. Danielle speelde op zaterdag vaak twee wedstrijden. Eén met haar eigen team en daarna vaak nog één met een leeftijdscategorie hoger. Voor mij was het een rit van vier uur heen en vier uur terug. Maar ik had het er graag voor over. Al is het ook voorgekomen dat ik daar aan kwam en dat de wedstrijd werd afge last omdat het zo hard had geregend. Dat waren geen fijne weekenden...'' Hij vertelt hoe Danielle eens voet balde met een gebroken arm. ,,Ze deed mee aan een groot toernooi voor meiden van de deelstaat Queensland. Alle topteams deden mee en dus wilde Danielle zich laten zien. Ze moest vier wedstrijden spe len. In de eerste helft van de derde wedstrijd brak Danielle haar arm, maar ze vertelde haar trainer dat het alleen gekneusd was en dat ze ge woon nog kon voetballen. Na de laat ste wedstrijd stapten we in de auto. Toen zei Danielle: we moeten mor gen even naar de dokter, want vol gens mij is het gebroken. Dat bleek te kloppen. Ze vroeg de dokter meteen om een brief, waardoor ze gewoon kon blijven voetballen. Ze heeft ver band om haar gips gedaan en geen wedstrijd gemist.'' In de zomer van 2019 vliegen Steve, zijn vrouw Chantal en dochter Da nielle naar Europa. In Frankrijk be zoeken ze het WK-duel voor vrou- zaterdag 10 oktober 2020 GO MOUNTAINBIKE VOETBAL Corné de Koning op archiefbeeld als we reldkampioen indoor-roeien. ROEIEN VOETBAL 15. De rugbyers van Oemoeme- noe spelen vanmiddag op eigen veld tegen Oister- wijk Oysters. Beide teams hebben één wedstrijd ge wonnen en één verloren in de ereklasse. De kick-off is om 15.00 uur op sportpark De Sprong. Het laatste onder linge duel ver- ooren de Zeeu wen met 24-12. 13. De driebanders van Dallinga. com uit Sluiskil krijgen een heuse kop- staartbotsing voor de kiezen. Vandaag speelt de eredivisio- nist tegen num mer laatst 't Ivoor en mor gen tegen nummer één SIS Schoon maak. Beide duels worden in Sluiskil ge speeld en star ten om 13.00 uur zonder pu bliek. O a (O 'Aussie' Danielle jaagt ver van huis haar droom na Barry van der Hooft - Steve Warburton M Danielle Warburton met Sam Kerr, één van de sterspeelsters van de nationale ploeg van Australië. FOTO FAMILIE WARBURTON Rowing Indoor Champ,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40