DOORDEWEEKS 9 zaterdag 10 oktober 2020 schoten op een bewegende schiet schijf. Met drie seconden tijd voor elk schot. ,,Dat vergt concentratie. Rust. Ja, het klopt dat ik veel van huis ben. In het clubhuis is het altijd gezellig. We doen het schieten voor de lol. Door corona is de situatie nu even wat anders. Sowieso waren we al hy giënisch bezig op de club. Pistolen en Als iemand naast je op de baan met een groot kaliber schiet, voel je de luchtdruk door je haren. Daar moet je wel mee om kunnen gaan geweren werden al ontsmet. We dra gen handschoentjes." Goed in je vel Schieten moet je liggen, weet Dorre man goed te verwoorden. ,,Je moet goed in je vel zitten. Met zenuwach tig gedoe of druk kom je nergens. Ik wil ook altijd zo hoog mogelijk sco ren. Baal als ik een 6 of 7 schiet. Dat moet minimaal een 8, 9 of 10 zijn." ,,Als iemand naast je op de baan met een groot kaliber schiet, voel je de luchtdruk door je haren. Daar moet je mee om kunnen gaan. Op sommige banen schieten we liggend. Kijk, de één gaat tennissen, ik doe dit met veel plezier. Ieder zijn ding toch?" Op zondag is de schietvereniging, nabij de voetbal en tennis, dicht. Maar ook dan is Dorreman meestal in de weer. ,,Eens in de twee maanden speel ik ook snooker. Dat is weer een hele andere tak van sport." het schiet ,enopr^en Leo Dorreman (55) werk al weer meer dan dertig jaar bij Autobedrijf De Nobelpoort in Zierikzee. Als technisch speci alist in de werkplaats en plaatsvervangende magazijn man. Door oud-eigenaar Kor van Ast kwam hij in 2011 in aan raking met Schietvereniging Nieuwerkerk. Daar is hij nu be stuurslid, instructeur en schiet hij zelf. Gerrit van Loon Dorreman groeide op in Re- nesse en wist al snel dat hij graag met zijn handen werkt. In de horeca, bij de Esso en bij Geronimo in Bruinisse (riemen maken) etaleerde hij vroeger zijn diensten. Vanaf 1990 werkt hij bij De Nobelpoort. ,,Ik woon in Zie rikzee, vlakbij mijn werk dus. Tussen de middag hebben we een uurtje. Dan ga ik naar huis om een boterham te eten. Lekker makkelijk. Bij het au tobedrijf zijn we flexibel. Moet er worden overgewerkt, dan doen we dat. Hebben we eens wat aan onze ei gen auto's, dan fixen we dat soms even op het werk." Als Dorreman niet op zijn werk of thuis is, is hij wel te vinden bij de Schietvereniging in Nieuwerkerk. Hij is daar soort manusje van alles; be stuurslid, baancommandant, instruc- Aan de techniek die ik in mijn autovak heb, heb ik op de schietbaan niets teur en actief schietend lid met kara bijn en pistool. Precisiesport ,,Heel wat anders dan onder een auto liggen, ja. Schieten met lucht-, klein of groot kaliber pistool of geweer is een precisiesport waar concentratie, discipline en veiligheid voorop staan. Aan de techniek die ik in mijn auto vak heb, heb ik op de schietbanen niets. Het schiettuig is geen speel goed, zeg maar. Je moet het wel schoonmaken, maar niet continue uit elkaar halen. Wat dat betreft verschil len mijn werk en hobby echt van el kaar." In Nieuwerkerk kunnen op afstan den van 10, 12, 25 en 50 meter gescho- ten worden. In drie verschillende ruimtes wordt geschoten, eentje ligt onder de grond. De vereniging heeft momenteel rond de 80 leden. Bedrijfsuitje ,,Met De Nobelpoort zijn we eens als bedrijfsuitje naar de schietvereniging gegaan. Leuk voor een keertje, maar mijn collega's bleven niet hangen als lid. Wat trouwens opvalt binnen De Nobelpoort dat het verloop van colle ga's erg klein is. Stagiaires blijven vaak ook hangen. We hebben een leuke groep collega's die elkaar al lang kennen. We werken in een hechte, goede sfeer." Afgelopen zondag speelde Dorre man nog een schietwedstrijd. Dertig GO FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37