'Waterpark Veerse Meer te groot' IN DE REGIO 6 Petitie tegen sluiting Dustoch! Ouders en cliënten van 's Heeren Loo kregen vorige week donderdag te horen dat de lunchroom gaat sluiten. Josephine de Nooijer zette meteen een petitie op. Na ander halve dag was die al duizend keer ondertekend en nu, na een week, staat de teller op bijna 1900. Daar zijn we heel blij mee. De reacties komen ook uit het hele land ,,Daar zijn we heel blij mee. So wieso met alles steun die we krij gen. De reacties komen ook uit het hele land. Maar de petitie was niet het doel. Daarmee wilden we aan dacht vragen en dat is dus gelukt. Het ultieme doel is de lunchroom open te houden", benadrukt zij. ,,We blijven hopen dat de gemeente daar iets aan kan doen." Of dat een andere ondernemer of gehandicaptenorganisatie de lunch room wil overnemen van 's Heeren Loo en wil voortzetten. ,,Een door start, dat zou mooi zijn", zegt De Nooijer. ,,Onder de mensen die rea geren, zitten er ook die dat willen onderzoeken. Daar wordt wel over gesproken." Hoe serieus die ge sprekken zijn, kan zij niet zeggen. Tegelijkertijd gaat het proces van sluiten en herplaatsen van cliënten van 's Heeren Loo op andere plek ken voor dagbesteding door. ,,We hebben donderdag met de manager contact gehad en volgende week gaan we praten over de mogelijkhe den voor een andere plek voor Joost", zegt vader Willem de Noo- ijer. ,,Maar eigenlijk zijn wij daar nog niet klaar voor. Wij weten pas een week dat Dustoch! dicht gaat. Als het niet anders kan, dan is het zo. Maar wij denken vooral nog aan een oplossing om de zaak open te houden. We vinden de steunbetui gingen die we via de telefoon en op straat krijgen heel fijn, maar ik denk niet dat we er verder mee komen." Onmogelijk 's Heeren Loo maakte vorige week al duidelijk dat het voor die organisa tie financieel onmogelijk is Dus- toch! open te houden. Voor cliënten worden andere plekken gezocht en pas als dat is gelukt, gaat de lunch room dicht. Hetzelfde geldt voor de wassalon Zeepbel, ook een dagbe steding in Middelburg. Josephine de Nooijer laat de peti tie intussen doorlopen. ,,Die stop ik pas als de uitspraak over de sluiting en de herplaatsing van de cliënten definitiefis. 's Heeren Loo heeft ons uitgenodigd de handtekeningen aan te komen bieden." Dat de gemeente Middelburg be zig is met de verder ontwikkelen van het toeristisch product, is vol gens de SGP/CU begrijpelijk. Dat de buurgemeente echter toestaat dat een investeerder zo'n grote uit breiding kan realiseren - met tus sen de acht- en negenhonderd re creatie-eenheden - is volgens de fractie onbegrijpelijk en buiten alle proporties. De SGP/CU stelt dat het park daardoor groeit naar zo'n duizend woningen. ,,En die tijdelijke bewo ners zullen straks allemaal in de omgeving hun vertier gaan zoe ken. Terwijl Veere op grond van haar eigen onderzoek Leefbaar- Niet meer van hetzelfde. Geen grootschalige en luxe vakantieparken erbij heid en Toerisme juist bezig is het toerisme meer te reguleren en mo gelijke overlast voor de inwoners terug te dringen", zo schrijft de fractie in een verklaring. Ze ver wacht dan ook dat door de realisa tie van dit 'recreatiedorp' aan de rand van de gemeente Veere de overlast juist nog meer toeneemt. „Dweilen met de kraan open dus." Kwaliteit De fractie wijst er verder op dat in de discussie over de Gebiedsvisie Veerse Meer duidelijk naar voren komt dat de nadruk niet moet ko men te liggen op kwantiteit, maar op kwaliteit. ,,Niet meer van hetzelfde. Geen grootschalige en luxe vakantiepar ken erbij. Er is weerzin tegen pro jectontwikkelaars die enkel oog hebben voor het verdienmodel. Juist het versterken van de kwali teit van het gebied in de samen hang tussen landbouw, water, na tuur en recreatie verdient de aan dacht." Repair café Bingo Strijktrio Serafino ken van drie grootheden in de klassieke muziek: Mozart, Bach en Kurtag. Het concert begint om 15.30 uur. Aanmelden kan via 0118-86800 en muziekpodiumzeeland. nl. MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 10 oktober 2020 Lunchroom krijgt heel veel steun MIDDELBURG - Bijna 1900 handtekeningen onder de peti tie, politieke bemoeienis, boze én lieve reacties op sociale media en op straat, veel aan dacht van de media. Josephine de Nooijer is blij met de steun voor protesten tegen de sluiting van lunchroom Dustoch! in Mid delburg, waar haar gehandi capte broer werkt. ,,Maar of het helpt? De gesprekken over een andere plek voor dagbesteding voor Joost lopen al." Maurits Sep Middelburg - Josephine de Nooijer De bouw van Waterpark Veerse Meer zorgt voor een extra toe ristische druk op de Veerse ker nen, zo vreest de Veerse fractie van SGP/CU. Emile Calon Domburg - Veerse fractie SGP/CU MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag een Repair Café gehouden. Vrijwilli gers repareren onder andere kleding, laptops of apparaten. Er worden alleen materiaalkosten gerekend. Belangstel lenden zijn op 10 okto ber van 10.00 tot 15.00 uur welkom bij jongeren centrum Second Base, Ravensteinweg 1 in Mid delburg. De organisatie neemt de coronaregels van de overheid in acht. MIDDELBURG Activiteitenvereniging Het Bastion houdt van daag de maandelijkse bingo in Middelburg. De eerste ronde bingo be gint om 14.30 uur en de kosten bedragen vijf euro. Hiervoor krijgen deelnemers acht rondes bingo, een lot voor de lo terij en twee consump ties. De bingo vindt plaats bij Het Bastion, Bastion 40 in Middel burg. De organisatie neemt de coronaregels van de overheid in acht en adviseert het dragen van een mondkapje. VLISSINGEN Het Serafino trio geeft morgen een optreden in Repair Café Middelburg. archieffoto boaz timmermans de Jacobskerk van Vlis- singen. Het ensemble is opgericht in 2010. Het trio bestaat uit Emi Ohi Resnick (viool), Simone van der Giessen (altvi ool) en Timora Rosler (cello). Zij spelen wer- AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Harrie Timmermann; ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: His torie, Visserij en Streekdrachten; MELISKERKE Diverse locaties, 10.00-14.00 uur: Rommelroute en kraampjes; MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Galerie- Gerritse, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Jadranka Njegovan en Ellen Gerritse; Sjakie's Galerie, 19.00-23.00 uur: Chocolademuseum in griezelsfeer; VLISSINGEN Wal- straatpromenade, 08.00-15.00 uur: Versmarkt; Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00-15.30 uur: Stadswandeling; De Willem Ruysstraat 102, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pano rama Walcheren; MIDDELBURG Kou- dekerkseweg 139, 13.30-17.00 uur: Gastspelers welkom bij Jeu de Boules; Zeeuws Museum, 14.00-15.00 uur: Rondleiding 'Van de wonderkamer naar beneden'; Zeeuwse Concert zaal, 16.00 uur: Con cert Leonard Cohen Tribute Band; VLISSINGEN Zeeuws Maritiem MuZEEum, 11.00-12.00 uur: Stadswandeling langs sporen van de slavernij. Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelne men. MIDDELBURG Het moest en het zou en het lukte. Verkeer tussen Middelburg en Vlissin- gen kan sinds gisteravond weer de kortste route kiezen via de Nieuwe Vlissingseweg. Begin van de avond was het vernieuwde kruis punt op die weg in Middelburg klaar. Door de regen van donderdag was het asfalteren een dag uitgesteld. Aan het einde van de middag werden de strepen getrokken. Het door gaande autoverkeer kan nu weer over dit kruispunt. Verkeer - auto's en fietsers - vanaf de Poelendaeleweg en de Vlissingsesingel nog niet, omdat de nieuwe verkeerslichten vol gende week nog getest moeten worden. Als die goed werken, mogen zij er ook over. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34