Inzet Dockwize:3000banen erbij in Zeeland 5 JURGEN MEIJER STREAMER Gamen of musiceren voor het goede doel. Streamer Jurgen Meijer uit Yerseke heeft in drie maanden tijd 10.000 dollar opgehaald voor Make-A-Wish. Je kent ze vast wel. YouTu- bers als Enzo Knol, die grof geld verdienen aan het dagelijks filmen van hun leven. Yersenaar Jur gen Meijer (28) bewijst dat het an ders kan. Hij wil er zelf niet beter van worden. En doneert het geld aan Make-A-Wish. In drie maan den staat de teller op 10.000 dollar. ,,Met dat geld kunnen we heel wat wensen van ernstig zieke kinderen laten uitkomen." Zelf kan hij het nauwelijks be vatten. Maar het staat er echt, 10.000 dollar. Gedoneerd door mensen die regelmatig zijn kanaal op Twitch TV volgen. Twitch is een soort televisiekanaal op inter net, waar gamers, muzikanten en kunstenaars je laten meekijken met wat ze doen. De ene keer speelt Jurgen een akoestisch num mer op zijn gitaar, de andere keer neemt hij zijn kijkers mee in een populair spel, zoals League of Le gends. Via de webcam kijk je mee hoe Jurgen het spel speelt. En al tijd is het een verrassing wat hij speelt. Onderdeel van dat streamen is dat kijkers geld kunnen doneren. ,,De een wil een nieuwe micro- foon, de ander een koptelefoon. Maar ik had eigenlijk wel alles wel. Het ging mij niet langer om het ikke, ikke, ikke. Via Twitch heb ik een man leren kennen uit Austra lië, die met zijn streams veel geld ophaalde voor een goed doel. Dat leek mij ook wel wat. Zeker in deze tijd van corona, waarin goede doel vanuit het bedrijfsleven minder geld krijgen. Dus ben ik mezelf gaan verdiepen in Nederlandse goede doelen. Zodoende kwam ik bij Make-A-Wish uit." Vier jaar terug is hij begonnen met streamen. Jurgen kent men sen die leven van de donaties die daaruit voortkomen. ,,Zelf heb ik dat een periode gedaan toen ik in Berlijn woonde en als muzikant optredens gaf. Maar dat wil ik nu niet meer: afhankelijk zijn van do nateurs. Je weet nooit hoeveel geld je elke maand binnenhaalt." Nadat hij begin dit jaar, na acht jaar rond- Ik zou online kleine optredens willen geven met andere Zeeuwse muzikanten, zoals Blef of Racoon zwerven door Europa, terug in Yerseke kwam, begon hij als post bode en vulde zijn inkomen aan met live streams op Twitch TV. In de praktijk komt het erop neer dat Jurgen, die online door het leven gaat als Juri, een jaar lang de opbrengst van zijn uitzendin gen doneert aan het in vervulling laten komen van wensen van ern stig zieke kinderen. Want dat is waar Make-A-Wish voor staat. ,,De ene keer is een uitzending twee uur, de andere keer negen uur. Een keer per maand doe ik iets speciaals. Zo heb ik laatst met vrienden een 72-uursmarathon gehouden." En dan stroomt het geld binnen. ,,Binnen een maand zaten we op ruim 7000 dollar." De mensen die doneren kent Jurgen vaak alleen van het online spelletjes spelen. ,,Zoals Mike, een streamer uit de andere kant van het land, die zijn fietstocht kop pelde aan mijn campagne. Dat le verde 1538 dollar op." En zo heeft hij meer voorbeelden. Van men sen die een klapper op de beurs hebben gemaakt en 2500 dollar overmaken. Maar er zitten ook be dragen van een paar dollar tussen. ,,Echt ongelooflijk dat we in drie maanden op 10.000 dollar zitten. Dat bedrag wilde ik in een jaar in zamelen." Toch gaat hij door en bedenkt nu in overleg met Make-A-Wish nieuwe campagnes, zodat hij zijn kijkers kan blijven verrassen. ,,Als ik even hardop mag dromen? Dan zou ik online kleine optredens willen geven met andere Zeeuwse muzikanten, zoals Bl0f of Racoon. Verder wil ik volgende maand weer een marathon organiseren, maar dat is vanwege corona wel lastig." Bij Make-A-Wish zijn ze blij dat Jurgen zijn nek uitsteekt. Zeker nu met corona de donaties uit het be drijfsleven sterk teruglopen. Han- neke Verburg van Make-A- Wish: ,,Het is fijn dat wat wij doen op deze manier ook bij jongeren onder de aandacht wordt ge bracht." Het groeiprogramma begint op 10 december en duurt twee jaar. ,,Dockwize zoekt nu naar de eerste acht ondernemers die een sterke wil hebben om flink te groeien. We mikken specifiek op mkb-bedrij- ven met 10 tot 25 arbeidsplaatsen", zegt Marlon Baarends, manager start-up- en innovatieprogramma's bij Dockwize. ,,In die twee jaar krijgen de on dernemers intensieve begeleiding en gaan we in twaalf tweedaagse interactieve sessies aan de slag met hun ambities. Het minimale doel is om bij ieder van hen binnen vijf jaar voor een omzetverdubbeling te zorgen. Dit zorgt tegelijkertijd in Zeeland voor meer banen, innova tie en aantrekkingskracht." Het doel is zo in vijfjaar tijd 3000 nieuwe banen te scheppen. Baa- rends: ,,En daarmee kunnen we Zeeland nog beter op de kaart zet ten als innovatieve, kansrijke re gio." Dockwize mikt specifiek op kleinere, vitale en vindingrijke mkb-bedrijven. Het midden- en kleinbedrijf is immers de banen- motor van Zeeland. Als Dockwize en topondernemers in het mkb de krachten bundelen kan dat de Zeeuwse economie echt vooruit helpen en de concurrentiepositie van bedrijven verbeteren, onder streept Baarends. Ondernemers kunnen zich voor het groeiprogramma aanmelden We mikken specifiek op mkb-bedrijven met 10 tot 25 arbeidsplaatsen door een pitch in te dienen. ,,Deze beoordelen we samen met Zeeuwse topondernemers, zoals Wouter de Vries van webwinkel YourSurprise. Uiteindelijk willen we een team vormen met de meest ambitieuze, gedreven en talent volle ondernemers die Zeeland rijk is en die hun groeiambities graag waar willen maken." Ambassadeurs Deelnemers gaan in het tweejarige programma ook leren van de fine fleur van ondernemend Zeeland. Ambassadeurs zijn onder andere Daniël Lodders (Saman Groep) en Wim Bouman (voor heen Bouman Kantoor Totaal, nu Horecabaas en BGB Office Soluti ons). Baarends: ,,Niemand weet meer van groei dan zij. Zij weten wat het vergt om doelen te behalen én zij weten hoe je dat doet." Dockwize is een broedplaats voor start-ups en scale-ups: bedrijven die een innovatief product of dienst in de markt willen zetten of al een bestaand bedrijf dat (versneld) wil groeien. Vernieuwend is het sleu telwoord. Dockwize biedt programma's aan voor studenten, start-ups en vernieuwers. In Vlissingen biedt het werkruimte voor beginnende ondernemers. Ook zet Dockwize netwerkbijeenkomsten op touw, weet het de weg naar financierings mogelijkheden en legt het verbin dingen tussen ondernemer, onder zoek en onderwijs. Dockwize wordt gedragen door de partners HZ University of App lied Sciences, Economische Impuls Zeeland en de provincie. zaterdag 10 oktober 2020 Gamen voor Make-A-Wish Timo van de Kasteele Yerseke - Jurgen Meijer, streamer Kijk op de site bij /video In vijf jaar tijd 3000 banen in Zeeland erbij. Dat is de inzet van het innovatiebolwerk Dockwize. Hoe? Met een groeiprogramma dat ambitieuze ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (mkb) moet katapulteren. Frank Balkenende Vlissingen - Marlon Baarends, Dockwize Jurgen Meijer, alias Juri, in actie op Twitch. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33