Regenboogvlag wappert in Terneuzen Accommodaties in Zeeland zijn tijdens vakantie voor de helft bezet Jurgen Meijer streamt voor Make-a-Wish Danielle Warburton ademt voetbal :V Coming Out Dag is eigenlijk pas morgen, maar op verschillende Zeeuwse plaatsen wapperde gisteren al de regenboogvlag. In Terneuzen werd de vlag voor het stadhuis gehesen door burgemeester Jan Lonink (rechts), wethouder Paula Stoker (links) en Lammert Veenhuizen van LHBT Netwerk Zeeland (midden). De burgemeester wil dat mensen met elke seksuele geaardheid zich veilig en geaccepteerd voelen in Terneuzen. ,,Ik roep inwoners op om dat uit te stralen." Terneuzen hees de regenboogvlag voor het vijfde jaar. 'Juri' heeft al 10.000 dollar opgehaald Australische 14-jarige speelt bij JVOZ Volgens VVV-directeur Erik van den Dobbelsteen heeft de toename van het aantal coronabesmettingen in Nederland geleid tot meer annu leringen van Duitse en Belgische gasten. Meer dan afgelopen zomer zijn ze beducht om in Nederland vakantie te vieren. Dat er meer va- kanties door Nederlanders in de herfstvakantie zijn geboekt, maakt het verlies aan buitenlandse toeris ten niet goed. Toch is Van den Dobbelsteen niet ontevreden. ,,Het is best een mooie bezetting gezien de ontwikkeling van het coronavirus en het wissel vallige weer." Vooral aan de Wal- cherse en Schouwe kust zijn hotels, vakantieparken, bed breakfasts en pensions goed bezet, soms voor 70 en af en toe 80 procent. Ook mi- nicampings aan de kust doen het goed. Verder van de kust is de be zetting mager. Accommodaties zijn dikwijls maar voor een derde ge boekt. Zeeland beleefde een topzomer omdat Nederlanders door corona massaal vakantie in eigen land vier den. Alle verblijfsaccommodaties zaten zo goed als vol. Nederlandse toeristen compenseerden de boe kingen die Duitsers en Belgen an nuleerden of uitstelden. Deze trend trekt zich maar ten dele door naar het najaar. Spreiding Hoewel Zeeland wat het aantal coronabesmettingen betreft nog een oase is in Nederland, zal de VVV tijdens de komende herfstva kantie het accent leggen op voor lichting aan en spreiding van het aantal toeristen over de provincie. ,,We willen voorkomen dat toeris- We willen voorkomen dat toeristen op een regenachtige dag allemaal gaan winkelen in Middelburg ten op een regenachtige dag alle maal gaan winkelen in Middelburg. We moeten ze verleiden ook in Ter neuzen, Hulst en Sluis te gaan win kelen." Daarnaast gaat de VVV toeristen wijzen op rustige en mooie plekken zoals de stranden en natuurgebie den. Van den Dobbelsteen: ,,Op die manier kunnen mensen hier een fijne en coronaveilige vakantie vie ren. Afgelopen zomer hebben we gezien dat het toerisme in Zeeland niet heeft geleid tot meer coronabe smettingen. We moeten ervoor zorgen dat dat ook nu niet gebeurt, zodat gasten voor de volgende zo mer boeken. De toeristische sector kan dan weer een mooi hoogsei zoen draaien." It zaterdag 10 oktober 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 ZEELAND12 Minder toeristen in de herfst Zeeland krijgt in de herfstvakan tie minder toeristen over de vloer. De VVV Zeeland schat dat de helft van de verblijfsaccom- modaties bezet is. In het najaar van 2019 was dat 70 procent. Frank Balkenende Middelburg - Erik van den Dobbelsteen, VVV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29