21 TENNIS ROLAND GARROS Rafael Nadal is één zege verwijderd van zijn dertiende eindzege op Roland Garros en zijn twintigste grandslamtitel in totaal. Alles staat hem tegen in Parijs, maar dat record van Roger Federer roept zó hard. Rik Spekenbrink Dat was verrassend, want de Rotterdam kleine Argentijn had hem drie we ken geleden in Rome nog in twee Het zal nog wel even duren voor- sets verslagen. En na zijn schitte- dat Court Philippe Chatrier wordt rende zege op Dominic Thiem in omgedoopt tot Court Rafael Nadal. de kwartfinale leek Schwartzman En misschien beginnen de chauvi- zeker niet kansloos. Maar Nadal nistische Fransen er sowieso niet bedwingen op 'zijn' Roland Garros aan. Hoe dan ook, er is geen tennis- blijft één van de zwaarste opgaves baan ter wereld waar de Spanjaard in de mondiale sport. zich zelfverzekerder voelt dan die ene oranje vlakte in het Bois de Honderdste zege Boulogne in Parijs. Hier is hij de Hoe langer 'Rafa' blijft winnen in baas, in woord en daad. Parijs, hoe duizelingwekkender De halve finale tegen Diego zijn cijfers worden. De finale van Schwartzman was gisteren pas een morgenmiddag kan zijn honderd- paar games onderweg, of Nadal ste zege worden op dit grand slam. maakte aan de scheidsrechter dui- Daar tegenover staan nog altijd delijk hoe de verhoudingen liggen. slechts twee nederlagen: tegen Ro- ,,Ik kan hier niet binnen 25 secon- bin Söderling in 2009 en tegen No den serveren", doelde Nadal op de vak Djokovic in 2016. Van de 99 ze- aftellende schotklok tussen de ges tot dusver kwamen er liefst 78 punten. ,,Niet nu ik steeds zelf tot stand zonder setverlies. mijn handdoek moet pakken, dat Hoe imposant ook die statistie- lukt niet." De umpire knikte ken, ze staan morgen slechts in de vriendelijk, zei nog net geen sorry kantlijn van de belangrijkste ver dat ze erover was begonnen, en liet haallijn van de finale. Nadal kan hem in het vervolg van de partij Roland Garros voor de dertiende meer dan eens wegkomen met keer winnen, een absoluut uni- overschrijdingen van de limiet. Op cum. Maar ook dat staat in de scha- Roland Garros gelden voor Nadal duw van het allesoverheersende andere regels. lij stj e dat de sport rijk is: het totaal Hij versloeg Schwartzman ta- aantal gewonnen grand slams. Na melijk eenvoudig met 6-3, 6-3, 7-6. dal kan de twintig van Roger Fede rer evenaren. Een record waar hij al jaren op jaagt. Want hoe vaker hij zegt dat het hem niet om die twin tigste of het record te doen is, hoe ongeloofwaardiger het klinkt. Midden in de coronapandemie zei Nadal in een interview met de BBC zelfs zijn zinnen te hebben gezet op 25 grand slams, voordat hij op Mallorca van zijn pensioen gaat genieten. Met 34 jaar kan Nadal nog even mee, al zal het steeds moeilijker worden blessures te voorkomen. Vijftien jaar geleden won hij zijn eerste Roland Garros. Het tennis park is zijn territorium geworden. Maar ondanks de, relatief gezien, eenvoudige route naar de finale was het dit jaar toch geen uitge maakte zaak dat Nadal die weer zou halen. Vooraf zei hij dat de aty pische omstandigheden van deze editie het voor hem moeilijker dan ooit zouden maken. Eigenlijk staat alles hem tegen deze weken in Pa rijs. Het is veel te koud om te ten nissen, vindt Nadal. De banen zijn daardoor te traag. De nieuwe Wil- son-ballen zijn veel te zwaar, niet geschikt voor gravel en zelfs ge vaarlijk voor armen en schouders. Ik kan hier niet binnen 25 seconden serveren. Niet nu ik steeds zelf mijn handdoek moet pakken, dat lukt niet En de programmering van het toernooi deugde ook al niet, zei hij toen hij om half twee 's nachts van de baan kwam na de kwartfinale. Elk ander toernooi had Nadal in deze herfstige omstandigheden moeiteloos uit zijn agenda ge schrapt. Maar Roland Garros over slaan was geen optie. Al stemden de overwegend lege tribunes hem verdrietig. ,,Maar het moet ook ver drietig zijn, dit jaar." Nadal wist van tevoren dat zijn kenmerkende spel, met 'zware' spinballen, minder tot zijn recht zou komen in oktober. Zijn ballen blijken in derdaad gemiddeld bijna negen centime ter lager te stuiteren. Maar dan nog was er niet één speler die ook maar een set van hem wist te winnen. Nadal is op een missie. Nummer twintig gloort. UITSLAGEN zaterdag 10 oktober 2020 GO TOT EN MET MORGEN TV EUROSPORT Nadal gaat in Parijs vol voor20-20in 2020 Wéér een finale voor Rafael Nadal in Parijs. Hij krijgt mor gen de kans om zijn twintig ste grand slam te winnen. - Rafael Nadal tegen de umpire k Nadal bij zijn eerste zege op Roland Garros in 2005. foto ap Mannen. Enkelspel, halve finales: Nadal (Spa/2) - Schwartzman (Arg/12) 6 3 6-3 7-6 (0), Djokovic (Ser/1) - Tsitsipas (Gri/5) nnb. Vrouwen. Dubbelspel, halve finales: Babos/Mladenovic (Hon/Fra/2) - Krejci- kova/Siniakova (Tsj/4) 6-2 4-6 7-5, Guara- chi/Krawczyk (Chi/VS/4) - Melichar/Swia- tek (VS/Pol) 7-6 (5) 1-6 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21