Memphis: 'Echt niet zo dat ik kan doen wat ik wil in Oranje' 19 kwamen zelfs helemaal niet in ac tie. Voor een lege Johan Cruijff Arena (de Nederlandse regering staat tijdelijk géén publiek toe bij voetbalwedstrijden) ging een rom melpot met 0-1 verloren, dat wel. Belangrijke vraag bij Oranje: wie gaat de ploeg nu aan goals helpen? Zoals bekend is Memphis Depay geschorst. Met hem ontbreekt de speler die met afstand het meeste doelgevaar sticht. Onder Ronald Koeman kwam Memphis tot 11 goals en 11 assists. En hij had min stens twee keer zoveel schoten (91) en gecreëerde kansen (61) als alle overige internationals in de afgelo pen tweeënhalf jaar. Bang Het is al vaker aangekaart: dit Oranje heeft nog te weinig aanval lers van wie een tegenstander auto matisch al bang wordt. Robin van Persie voorheen, of Ruud van Nis- telrooy of Arjen Robben. Zelfs als die op 80 procent speelden, voelden tegenstanders nog: dit is kaliber Manchester United of Bayern Mün- chen. De kans is het grootst dat Luuk de Jong nu in de spits start. Hij is de man in vorm bij Sevilla, maar ook een heel ander type aanvalsleider dan Depay. Als De Jong speelt, wordt nog belangrijker wie De Boer op de flanken zet. Eén van de beste aanvallende koppers van Europa moet je voeden met voorzetten. Steven Berghuis is iemand die met links de ballen kan indraaien vanaf rechts. En ook Calvin Stengs liet dat zien tegen Mexico. Bij zijn inval beurt schilderde hij in de slotfase de bal fraai op het hoofd van De Jong, die op de keeper kopte. Mem phis ramde de rebound van dichtbij op de lat. En in zijn PSV-tijd had De Jong ook een klik met Donyell Ma len. In Zenica moet Oranje de evena ring van een negatief record zien te voorkomen. In 1950 verloor Neder land voor het laatst drie duels op een rij zonder zelf een goal te ma ken. Behalve woensdag tegen Mexico (0-1) scoorde Oranje vorige maand ook niet tegen Italië (0-1 verlies). Bosnië speelde in zijn Nations League-duel met Italië in septem ber gelijk. Het werd in Florence knap 1-1. AS Roma-spits Edin Dzeko scoorde voor een ploeg die spelers telt van flink uiteenlopend clubniveau. Dzeko (34 jaar) speelt nog wekelijks bovenin de Serie A, Miralem Pjanic (30) werkt dit sei zoen onder Ronald Koeman bij Barcelona na zijn overstap van Ju- ventus. Linksback Sead Kolasinac stond vorig seizoen de helft van de tijd in de basis bij Arsenal. Door gaans telt de Bosnische basisploeg ook drie of vier spelers uit de Turkse competitie en sommigen spelen nog in eigen land of in de liga's van Servië en Kroatië. Bosnië en Herzegovina Nederland nations Het lijkt alsof hij de 's' met nadruk uitspreekt. Memphis kijkt deze vrijdag voorzichtig vooruit naar januari wanneer de transfermarkt weer opengaat en spreekt de ver wachting uit dat er dan clubs voor hem op de stoep staan. Als we vra gen waarom hij expliciet clubs zegt, reageert hij met een glim lach. ,,Ik ben 26 en bijna transfer vrij, dan mag je toch verwachten dat clubs interesse tonen?'' zegt de spits. Maar is het geen zekerheid dat het Barcelona van trainer Ronald Koeman over drie maanden de komst van Memphis er wel door heen drukt? De Spaanse Liga wei gerde als toezichthouder namens de overheid nu toestemming te geven, omdat de Catalanen hun fi nanciën niet op orde hebben. ,,Dat zien we dan wel'', zegt Memphis. ,,Het is al snel januari. Het is af wachten. Niet dat ik zeker wegga, maar de kans dat er clubs komen, is gewoon groot.'' De aanvaller had deze maand Frenkie deed niet mee. In alle eerlijkheid, de motor in ons spel zijn koffers naar Barcelona al klaar staan. ,,Alles was eigenlijk rond, een paar regeltjes voorkomen dan dat het niet doorgaat'', zegt Mem phis, die in Catalonië een vierjarig contract kon tekenen. ,,Ik wachtte op groen licht en dacht dat dingen snel kunnen gebeuren. Maar ik ben gewoon gaan trainen, het is niet zo dat ik op het veld mijn te lefoon in mijn broek had.'' Nu hij nog bij Lyon speelt, is hij in januari op de markt. Aangesla gen omdat hij nog steeds in Lique 1 speelt, is hij allerminst. ,,Je houdt altijd rekening met het feit dat dingen niet kunnen lukken. Het is duidelijk dat de pandemie voor problemen zorgt bij veel clubs. Wat ik zelf vervelend vond, was dat ik de laatste weken veel min der minuten mocht maken bij Lyon. Ik had het gevoel dat het te maken had met het feit dat ik zou vertrekken. Ik heb daar vier goals in zes wedstrijden gemaakt. Die reeks wil je als spits voortzetten. Maar de eerste drie van die goals maakte ik al in de eerste wedstrijd. Dat is zonde.'' Depay wil de komende weken zoveel mogelijk spelen en was blij dat hij tijdens het debuut van Frank de Boer als bondscoach woensdag tegen Mexico van begin tot het einde meespeelde. De 0-1 nederlaag was een tegenvaller. ,,Ik ben fit, die negentig minuten wa ren goed voor mij. Ik baal dat ik te gen Bosnië-Herzegovina ge schorst ben. Ik wil gewoon lekker voetballen. Laten we niet vergeten dat ik een zware blessure heb ge had, dat ik blij ben dat ik weer mag spelen. Er waren mensen die rie pen of schreven dat mijn revalida tie te snel ging. Maar ik heb mijn snelle terugkeer zelf afgedwon gen. Tijdens de lockdown heb ik gezorgd dat ik fit raakte. Dan weet je dat er interesse zal komen.'' Zwerven De eerste week van de nieuwe bondscoach Frank de Boer zit er op. Volgens Memphis is die goed verlopen. ,,Ik heb het gevoel dat we op dezelfde voet verder gaan. Tegen Mexico hadden we debu tanten die nog moeten wennen en Frenkie de Jong deed niet mee. In alle eerlijkheid, de motor van ons spel. Het is nu niet opeens an ders bij Oranje, laat ik het dan zo zeggen.'' Ook onder De Boer heeft hij de vrijheid om te zwerven. Een manier van spelen waar hij nog weleens kritiek op krijgt omdat hij dat te extreem zou doen. ,,Ik vind het meevallen.,Het is echt niet zo dat ik kan doen wat ik wil in Oranje.'' Tegen Mexico droeg Memphis na rust de aanvoerders band nadat Virgil van Dijk was vervangen. ,,Een hele eer. Bij Lyon ben ik het gewend, bij Oranje was het nog niet eerder gebeurd.'' zaterdag 10 oktober 2020 GO een afmaker Vermoedelijke opstellingen UEFA LEAGUE Arbiter: Istvan Kovacs (Roe) De geschorste Memphis Depay ontbreekt morgen tegen Bos- nië-Herzegovina. De spits kan in januari alsnog zijn transfer maken naar de top en dat hoeft niet per se Barcelona te zijn. Mikous Gouka Zeist - Memphis Depay Morgen, 18.00 uur NPO1 Stadion Bilino Polje Zenica 1 7 A Memphis Depay met aanvoerdersband tegen Mexico. foto pim ras 20.45 u Polen - Italië Woensdag 20.45 uur Italië - Nederland 20.45 uur Polen - Bosnië-H. Stand 1. Italië 2-4 (2-1) 2. Nederland 2-3 (1-1) 3. Polen 2-3 (2-2) MLuuk de Jong, centraal op de foto in gesprek met Kevin Stroot- man, lijkt de meest waar schijnlijke optie om de spitspositie te bezetten tegen Bosnië. FOTO BSR Morgen 18.00 u Bosnië-H. - Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19