De komst van #MeisterMario 18 De eerste officiële interland van bondscoach Frank de Boer is goed voor een primeur. Nooit speelde Oranje tegen Bosnië-Herzegovina. De uitbeurt mét publiek, is een sleutelduel. Wie moet er gaan scoren zonder de geschorste Memphis? COLUMN SJOERD MOSSOU Het 12-jarige dochtertje van de baas was zo bru taal om een foto te maken, want zo'n grote auto zagen ze maar zelden rond Philipsdorp, en al hele maal niet pontificaal op de stoep van hun eigen cafetaria. Daarna ging het snel. Een dagje later zat Mario Götze opeens in een perszaal van het Philips Sta dion tegenover Hans Kraay jr., die hem likkebaar dend vroeg of Götzes vrouw - een model - ook naar de wedstrijden kwam, want anders wilde hit sige Hansie haar best thuis ophalen, hoor, haha, geen enkel probleem. Götze keek alsof hij twaalf dronken ruimte wezens in polonaise door zijn achtertuin zag lo pen, maar de beroemde voetballer herpakte zich net op tijd en glimlachte vriendelijk. Het is met enige afstand de transfer van het jaar: wereldkampioen en voor malig Duits wonderkind Götze, die opeens in Eind hoven is komen aanwaaien, na een korte tussenstop op de stoep van een snackbar. aan en trok meteen alles uit de kast. Het ene na het andere ronkende juich- bericht werd de wereld in geslingerd, over dromen die werkelijkheid waren geworden, en met allemaal stoere Engelse zinnetjes, opgepoetst met de hash- tag #MeisterMario. Niet veel later trakteerde PSV zijn achterban ook nog op een fraaie achter-de-schermen-film, met beelden die je zelden ziet. Götze had voor de gele genheid een deftige camelkleurige trenchcoat aan getrokken. Je zag hem boksjes geven aan clubme dewerkers, fietsen in de medische ruimte, bellen in de auto, gek doen op een fotoshoot en gezellig keuvelen met de PSV-directie. De beste manne lijke bijrol in de film was duidelijk voor Toon Gerbrands, die heel schattig over baby's begon te praten tegen Götze en daar niet meer mee ophield. (Het ontbrak er nog maar aan dat de directeur alle maal terloopse kolftips en buikkrampjesadviezen ging geven.) Plek voor kanttekeningen of relativering was er nog niet echt. Dat de carrière van Götze na diens historische goal in de WK-finale van 2014 nogal grillig verliep, was geen noemenswaardig onder werp van gesprek. Dat hij al een tijdje werkloos was en individueel trainde na zijn vertrek bij Dortmund, was hooguit een regeltje in de kantlijn. Dat Mario Götze weliswaar een beroemde voet baller is, maar nou ook weer geen Cristiano Ronaldo, deed niet noemenswaardig ter zake in dit circus van jolijt. Vermoedelijk hoort het allemaal bij deze tijd. We willen het meemaken. We willen erbij zijn en likes scoren. We willen het groot maken, zo groot mogelijk liefst, en daarna willen we het van de daken schreeuwen. Je zou denken dat het vanaf nu alleen nog maar kan tegenvallen met Mario Götze bij PSV. Maar mocht hij er straks weinig van bakken, onver hoopt, dan hebben we in elk geval een leuke week gehad. De beste mannelijke bijrol in de film was voor Toon Gerbrands Nieuwe operatie Herlings Max door mist niet in actie FORMULE 1 In het industriestadje Zenica, op 70 kilometer van Sarajevo, vervolgt Oranje dit weekeinde zijn pad in de Nations League. Wedstrijd drie in de poule is morgenavond goed voor een primeur. Nog nooit in zijn his torie stuitte Oranje op de beste voetballers van Bosnië-Herzego- vina. Vandaag vliegen Frank de Boer en zijn selectie naar Sarajevo. Dit voorjaar, bij de Nations League-lo ting, zei voorganger Ronald Koe man alvast over het affiche: ,,Bos- nië-uit, dan weet je het wel: Balkan, vol stadion, intimiderende sfeer en vast ook een gevaarlijke tegenstan der, want onder anderen Dzeko en Pjanic spelen daar.'' Maar dat was in maart. Nog net voor het uitbreken van de corona crisis. Wat kan Oranje nu verwach ten? Fanatieke fans zullen er mor gen nog steeds zijn, zij het natuur lijk veel minder. Maar nu de UEFA bij Nations League-duels publiek toestaat, zullen zo'n 2000 van de 12.000 plaatsen in het stadion in Ze- nica bezet zijn. Publiek was er eerder deze week ook in Sarajevo. Donderdagavond speelde Bosnië daar thuis de halve finale van zijn EK-play-offs tegen Noord-Ierland. Het werd een thril ler van 120 minuten met de Noord Ieren winnaar van de penaltyreeks. Op voorhand is dat natuurlijk pret tig voor Oranje, de tegenstander staat morgen met een kater en een dag minder rust in de benen aan de aftrap. Frank de Boer speelde daar zelf al op in. Hij liet Oranje deze week met een fantasieopstelling starten tegen Mexico. Driekwart van de beoogde basisspelers voor Bosnië-uit kreeg rust of speelde maar een deel van de tijd. Frenkie de Jong en Daley Blind zaterdag 10 oktober 2020 y @sjoerdmossou Soms heb je van die transferverhalen waar alles aan klopt. Dinsdagavond werd Mario Götze voor het eerst gespot door de eigenaar van snackbar De Willem in Eindhoven, alom be kend om zijn voortreffelijke pindasaus. De media-afdeling van PSV voelde dat feilloos CROSS Motorcrosser Jeffrey Her lings (26, foto) komt dit jaar niet meer in actie. De Brabander, in 2018 wereld kampioen in de MXGP, laat zich volgende week opere ren aan een voet. ,,Ik hoop daarna voor het eerst in twee jaar zonder pijn op een motor te kunnen rij den'', aldus Herlings. Hij kwam vorige maand ten val bij een trai ning voor de GP Faenza. Max Verstap pen (23, foto) kwam giste ren niet in actie. Door het slechte weer werden de vrije trai ningen voor de GP in de Eifel op de Nürburgring afgelast. De Formule 1 doet voor het eerst sinds 2013 weer de Nürburgring aan. De Boer zoekt Maarten Wijffels Zeist Bondscoach Frank de Boer met twee al ternatieven voor de aanval van Oranje: Calvin Stengs en Donyell Malen (r). FOTO BSR O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18