Hollander passeert Meulmeester bij Goes BARRY VAN DER HOOFT Derdedivisionist op bezoek bij Sportlust'46 ZEELAND 15 Middenvelder die overkwam van Ajax Cape Town was gistermiddag nog niet vrijgegeven. Toch kan dat vandaag alsnog gebeuren. Hoek Bij Hoek hopen ze vanochtend als nog groen licht te krijgen voor Ist- van Bakx. De van Ajax Cape Town overgekomen middenvelder moet vrijgegeven worden door de Zuid- Afrikaanse voetbalbond, maar dat was gistermiddag nog steeds niet gebeurd. Hoek diende vorige week don derdagavond het laatste papierwerk in, vertelt Jacky Lambert, lid van de technische commissie. ,,De Zuid- Afrikaanse bond heeft dan zeven dagen om te reageren. Doen ze dat niet, dan mag een speler bij een in ternationale transfer vrijgegeven worden. De termijn loopt vrijdag om middernacht af. Wij hopen dat Istvan zaterdagochtend alsnog speelgerechtigd wordt verklaard. De KNVB is op de hoogte.'' Bakx trainde afgelopen week voor het eerst mee bij zijn nieuwe club en hoopt speelgerechtigd te zijn voor het uitduel met Sport lust'46. Met de Vlissinger erbij heeft Lieven Gevaert vandaag ze ventien spelers tot zijn beschik king, als Bakx niet mag spelen zijn het er zestien. Erwin Franse is nog niet fit, Seppe Vereecke en Mike Se- gers komen met het tweede elftal van Hoek in actie. Hij heeft Bakx er in Woerden De kopjes gingen naar beneden en dat was nergens voor nodig graag bij. ,,Hij heeft deze week een prima indruk achtergelaten'', zei de trainer. ,,Je ziet dat Istvan ontzet tend veel voetballend vermogen in huis heeft.'' Na de matige seizoens start kan Hoek wel een impuls ge bruiken. Na vijf duels heeft de der- dedivisionist al tien verliespunten. Gevaert: ,,Qua puntenaantal kun nen we absoluut niet tevreden zijn. Toch blijf ik erbij dat we onszelf in de eerste drie wedstrijden te weinig beloond hebben. We hadden na die duels twee punten, waar dat er ze ven hadden moeten zijn.'' Tegen Ajax (3-5) was het een an der verhaal, vindt de trainer. ,,Als je veertig minuten zo speelt, dan ver dien je niets meer. Ajax heeft die wedstrijd dikverdiend gewonnen.'' Terwijl er in het eerste halfuur niets aan de hand was voor Hoek. ,,We creëerden kansen, maakten een goal en hadden ook de 2-0 moeten maken'', aldus Gevaert. ,,Na de ge lijkmaker draaide de wedstrijd he lemaal om. De kopjes gingen naar beneden en dat was nergens voor nodig.'' Bespreking Maandagavond kregen de spelers voor de training beelden van het duel met Ajax te zien. ,,Tijdens die bespreking kwam echt iedere spe ler aan bod. Het waren collectieve fouten. Dat heeft iedereen kunnen zien.'' Vanmiddag wil hij een ander Hoek zien. Gevaert eiste donderdag tijdens de training scherpte van zijn spelers. ,,Er waren er een paar kwaad omdat ze verloren. Die bele ving, dat zie ik graag.'' Promovendus Sportlust'46 heeft zijn start niet gemist, weet Gevaert. ,,Ze staan op negen punten uit vier wedstrijden en hebben alleen van Sparta Nijkerk verloren. Maar ook toen zaten ze lang in de wedstrijd. Het is een volwassen ploeg, met veel lengte. Daar moeten wij ons te gen wapenen. Dat begint met de juiste instelling.'' Column he-le-maal klaar zijn met corona, maar ik ben bang dat de ongein nog wel even gaat duren. Het heeft veel effect op het dagelijks leven. Als we hele dagen vooral binnen zitten, is het lekker om af en toe naar buiten te kunnen. Naar een sportwedstrijd bijvoor beeld, maar dat is (voorlopig?) nog niet mogelijk. De afgelopen dagen werd het rijtje voetbalwedstrijden dat vanwege (mogelijke) coronabe smettingen werd afgelast, steeds iets langer. Dat de topper tussen NAC en De Graafschap werd uit gesteld, zorgde voor frustratie bij Mike Snoei. ,,Wij kregen begin van de week al signalen dat er bij NAC echt wat aan de hand was'', zei de trainer van De Graafschap bij de NOS. Voor hem kwam het dus niet uit de lucht vallen, zoals ze bij NAC vertelden. Het leverde een relletje op, waarbij de vertegenwoordigers van beide clubs naar elkaar gin gen wijzen. Zowel bij NAC als De Graafschap worden de coro namaatregelen ongetwijfeld na geleefd. Maar wat kun je als club doen, zodra spelers de deur uitlo pen en naar huis gaan? Dan reken je op het gezond verstand van de voetballers. Als dat ontbreekt, kan het zomaar snel gaan. In Brabant zijn er sowieso veel clubs slachtoffer van het corona virus. Donderdagavond was het duel tussen VVR uit Rijsbergen en Terneuzen ineens uit het pro gramma van de derde klasse ver dwenen. In Terneuzen wisten ze nog van niks, tot de voorzitter Jerekentop hetgezond verstand van VVR niet veel later belde. Corona, inderdaad. Het duel van Kloetinge, dat XerxesDZB op be zoek zou krijgen, sneuvelde ook. Eerst werd vanuit Rotterdam geïnformeerd of Kloetinge wel licht uit zou wijken naar kunst gras, mocht de vele regenval het natuurgras op het hoofdveld zompig maken. En o ja, de moge lijke datum voor een inhaalduel wisten ze ook al bij XerxesDZB. Niet veel later volgde het bericht dat corona een streep door het duel had gezet. Uitwijken naar kunstgras was niet meer nodig... Het klinkt misschien vreemd, maar je zou er zomaar een beetje achterdochtig van worden. Gebruiken clubs het coronavirus om een blessuregolf te maske ren? Of kan dat helemaal niet? Dinsdag is er weer een perscon ferentie van Mark Rutte en Hugo de Jonge. Misschien vertellen ze wel dat het klaar is met voetbal len en andere sporten. Dan zitten we weer iedere avond en in het weekend thuis op de bank, een serie te bingewatchen. Niemand zit op een nieuwe lockdown te wachten, al zitten er ook voorde len aan. We hebben wat minder te zeiken en Mike Snoei hoeft niet meer naar anderen te wij zen. Hij kan de volgende training voorbereiden. Voor eind maart. Eén van de hoofdpersonen in de bekerwedstrijd tegen Odin'59 was doelman Matthew Lentink. Na een 1-1-eindstand en 34 strafschoppen verloor Goes en liep de ploeg het hoofdtoernooi van de landelijke be ker mis. Lentink mistte een straf schop, werd teruggefloten nadat hij een inzet vanaf de stip keerde en verzilverde later alsnog een penalty. De afspraak was dat de ex-keeper van Vlissingen, Zeelandia Middel burg en Kloetinge in de beker zou keepen en Meulmeester - al drie jaar een vaste waarde bij de Goese- naren - in de derde divisie. In aan loop naar de wedstrijd tegen Ste- doco herziet Kevin Hollander zijn besluit. ,,Ik heb nog niet de Brian gezien die ik twee jaar geleden - toen ik stagiair was bij Goes - heb gezien." Teleurgesteld en boos De Arnemuidenaar reageerde al lerminst blij toen hij het nieuws voorafgaande aan de donderdag training te horen kreeg. ,,Hij was te leurgesteld en boos", bekent Hol lander. ,,Dat moet ook. Hij vindt dat ik een enorme fout maak." De goalie mocht vervolgens de training overslaan. Hij stapte echter 'gewoon' het kunstgrasveld op. ,,Dat tekent zijn mentaliteit", com plimenteert de oefenmeester zijn 'teleurgestelde' doelman. ,,Brian laat zijn emoties niet de overhand nemen." Met Lentink in het doel hoopt Hollander met zijn ploeg de eerste punten van het seizoen te pakken. ,,Matthew heeft me positief verrast. Hij oogt een stuk fitter dan tijdens zijn periode bij Vlissingen. Afgelo pen zomer heeft hij er alles aan ge daan om een betere keeper te wor den. Dat het zo snel zou gaan, had Ik heb nog niet de Brian gezien die ik twee jaar geleden - toen ik stagiair was - heb gezien ik niet verwacht. Matthew straalt rust uit. Dat heeft de ploeg nu no dig." De oefenmeester hoopt tegen de mede-koploper op een eerste suc cesje. Hij realiseert zich dat het uit blijven van punten op den duur een 'dingetje' kan worden. ,,De intensi teit op trainingen is nog altijd goed. Iedereen heeft plezier en onderling worden er dolletjes gemaakt. Wel weet ik: hoe langer we op nul pun ten blijven staan, hoe groter de kans wordt dat dit op den duur een rol kan gaan spelen binnen de groep." Goes moet het de komende peri ode stellen zonder Siebe Schets. De aanvaller kampt met een ham stringblessure. ,,Op advies van fysi otherapeut Erwin Adan doet Siebe de komende drie weken niet mee met de veldtrainingen", stelt trainer Kevin Hollander. De oefenmeester wil dat zijn spits volledig pijnvrij het seizoen vervolgd. ,,Het schiet niet op dat hij telkens na een helft of zestig minu ten naar de kant moet. Niemand heeft er iets aan als hij met zijn hamstring blijft sukkelen." Ook Sven Mbikulu (liesblessure), Hiep Nguyen (knie) en Ryleigh Doesburg (lies) zijn vanmiddag niet inzetbaar. zaterdag 10 oktober 2020 VL Hoek hoopt op vrijgave Bakx Barry van der Hooft Lieven Gevaert. -Lieven Gevaert @Barryvdh9 Achterdochtia In mijn omgeving heb ik de afgelopen tijd meerdere mensen horen zeggen dat ze Brian Meulmeester is zijn ba sisplaats kwijt bij derdedivisio nist Goes. FOTO RENÉ VAN DER VLIET Matthew Lentink verdedigt van daag het doel bij Goes tijdens het duel in de derde divisie tegen Stedoco. Dit gaat ten koste van Brian Meulmeester. Hij is gepasseerd. ,,Er moeten nu harde beslissingen worden ge nomen", meent trainer Kevin Hollander. Len Wolters Goes -Kevin Holander erima

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 136