7 EXPOSITIE ATELIER8A Mondriaan ontmoet straatkunst in Atelier8A. Het atelier in Domburg laat drie bezoekers per keer zien wat het voor bijzonders in huis heeft. Fysiotherapie- en coachingspraktijk Het Behandelpunt besteedt aandacht aan uw gevoel Graffitikunstenaar Bart van Kervinck beschil derde een aantal deu ren in de primaire kleuren waarmee de kunstenaar Piet Mondriaan ruim een eeuw geleden in Domburg al experimenteerde. En gaf er zijn ei gen draai aan. De Domburgse kunstenaar is te vreden met het resultaat. ,,We hadden de deuren van de verschil lende ruimtes in het atelier eruit gehaald. Ze stonden naast elkaar en toen heb ik ze maar bewerkt." Hij kijkt zelf nog eens naar zijn ei gen werk en glimlacht. ,,Ik wil op deze manier het contrast laten zien tussen oud en nieuw." Maar het vormt ook een verbinding tus sen oud en nieuw, zegt Michael Kluin, de initiator van Atelier8A. ,,Want het gebeurt hier in Dom burg. Hier ging Mondriaan voor het eerst abstract werken en nu wordt zijn werk hier opgepikt en komt er weer iets bijzonders uit." Februari dit jaar ging het atelier van start. De initiatiefnemers had den grootse plannen. Ze wilden Domburg en Walcheren weer op de internationale kunstkaart zet ten. De coronacrisis trof ook hen, want een grote happening rondom de opening van hun tweede expositie kon niet door gaan. Daarom laten ze nu maxi- maal drie bezoekers per keer bin nen en zij mogen maar een half uur blijven om alles te zien wat er de afgelopen tijd is gemaakt of bij gekomen. Reusachtige golven Volgens Kluin hebben verzame laars het atelier al ontdekt. ,,Er is al wat werk naar het buitenland." Maar hij is vooral blij dat de buren ook interesse tonen in wat de ver schillende kunstenaars daar laten zien. En dat er nu ook wordt sa mengewerkt met bijvoorbeeld de Atelier Stichting in Middelburg. Zo hangt er in Atelier8A een nieuw werk van Middelburger Hans Bommeljé. Hij zette met be- Hier ging Mondriaan voor het eerst abstract werken en nu wordt zijn werk hier opgepikt en komt er weer iets bijzonders uit hulp van blauwe inkt een oude foto van hem als kleine jongen over op canvas, waardoor er een indrukwekkend schilderij is ont staan. En gastkunstenaresse Li- zette Huizenga laat een blauwe godin Nehalennia met appel zien. Minstens net zo indrukwekkend zijn de foto's die er hangen van surfer/fotograaf Erwin de Visser. Beelden van reusachtige golven. Niet bij Hawaï, maar gewoon voor de kust van Domburg. Edelsmid Maarten Rollfs of Roelofs laat in het voormalige kabelstation aan de Schelpweg 8A Zeeuwse oorknop jes zien. Maar ook een aantal han gers die gebaseerd zijn op het logo van Atelier8A. Kluin: ,,Ja, er komt een hele lijn van." Het atelier gaat ook samen met de plaatselijke on dernemersvereniging OBD toeris tische pakketten aanbieden. Daar bij denkt Kluin aan rondleidingen door Domburg waarbij ingegaan wordt op het verleden als kunste naarskolonie. ,,Want hier in Dom burg gebeurde heel veel." Als voor beeld noemt hij Jacoba van Heemskerck. Vanaf 1906 kwam deze kunstenares elke zomer naar Domburg en ontmoette daar avant garde-kunstenaars als Jan Toorop en Piet Mondriaan die grote in vloed hadden op haar werk. Kluin: ,,Vanaf 1912 had ze hier haar eigen atelier, waar ze elke zomer werkte." Advertentie het behandelpunt zaterdag 10 oktober 2020 SD 'Het gebeurt hier in Domburg' Emile Calon Domburg - Michael Kluin, Atelier8A De patiënt is net zo belangrijk als de klacht Sinds 2018 beschikt Schuddebeurs over een fysiotherapie- en coachingsprak- tijk waar rust, ruimte en aandacht centraal staan. Aandacht voor uzelf en de klacht waar u mee komt, of dat nu pijn in uw nek of rug is of een continu gevoel van spanning en onrust in uw li chaam, waarvan u niet weet hoe u het kunt veranderen. U treft in de praktijk geen voile wachtkamer aan of lange wachttijden en fysiotherapeut Andrea van der Sluijs werkt ook niet met een wachtlijst. Net even anders Andrea: "Ik onderscheid me door per soonlijke aandacht, maar doe dat net even anders: ik stuur u niet gelijk na een onderzoek de sportschool in, maar behandel de kwaal en bestrijd uw pijnklachten, onder meer door hands-on-therapie; met bijvoorbeeld triggerpoint-massage behandel ik de plekken waar spieren te gespannen zijn. Daardoor kun je de klachten be hoorlijk reduceren. Ik ben niet alleen gespecialiseerd in het behandelen van lichamelijke problemen, maar ook in emotionele klachten als gevolg van stress, hyperventilatie of een verkeer de ademhaling". Bewustwording Een behandeling bij Andrea duurt een half uur: "Daardoor is er voldoende tijd voor het bekijken en beoordelen van uw klacht en kan ik een behandeling op maat opstellen. Ik ga daarbij uit van lichaamsbewustwording: u leert de signalen die uw lichaam afgeeft weer te voelen en juist te interpreteren, zodat u voordeel kunt halen uit uw klachten. U leert ontspannen, waardoor de kans op herhaling van de klachten kleiner wordt. Ik ben lid van de vakvereniging Koninklijk Nederlands Genootschap Fysiotherapie (KNGF) en ik ben ingeschreven in het centraal kwaliteitsregister. Daarnaast volg ik regelmatig cursussen om me verder te specialiseren en bij te blijven. Daardoor blijft de kwaliteit van mijn behandelingen hoog". Echte oplossingen Andrea's behandelwijze heeft succes. "Mijn patiënten ondervinden dat en ik hoor dan ook dikwijls dat wat ik doe nog niet door een andere fysiotherapeut gedaan is. Ik werk nauwelijks met apparaten, maar gebruik mijn handen en daarnaast bio-feedback, waardoor een behandeling ook op termijn echte oplossingen biedt voor uw klachten. In principe kunt u zonder doorverwijzing bij mij terecht". fysiotherapie en coaching Voor meer informatie over Het Behandelpunt en de Coronamaatregelen, kijk op www.behandelpunt.nl of bel via 06 2485 6222. E-mail: info@behandelpunt.nl Michael Kluin (l) en Bart van Kervinck voor de met graffiti bewerkte deuren van Atelier8A. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 130