DE OPKOMST VAN GEZONDE MAALTIJDEN AAN HUIS en zodra het vlakker wordt schakel ik terug naar 'tour'. De 'turbo', stand 4, gebruik ik enkel om een keer te proberen. Die geeft zoveel ondersteuning dat ik hem alleen op de allersteilste stukken zou inschakelen, op momenten dat je op een normale moun tainbike moet afstappen. Voor me rijdt in de verte een fietser. De snelheid waarmee ik nader maakt duidelijk dat zij op een analoge fiets onderweg is. Ik groet netjes, maar schaam me een beetje. Er is geen kunst aan dat ik haar zo een voudig inhaal. En als ik eerlijk ben denk ik nog steeds dat ik als gezonde kerel op een normale mountainbike hoor te rijden. Een half uur later kom ik de mountain bikester tegen op het terras van de Lienzer Hütte (1977 meter), het keerpunt van de tocht. Maria Troger, zo heet ze, komt uit het nabije Stranach en vindt het niet vervelend meer om door e-mountainbikes te worden ingehaald. ,,Er rijden er zoveel dat ik er aan gewend ben. Vroeger moesten wij jongeren een beetje lachen om zo'n elektrische bike, nu vinden we het cool. Veel vrienden hebben er al eentje en ik ben zelf ook wel nieuwsgierig. Je kunt zo wél sneller en verder, dat is aantrekkelijk. Ik ken rots klimmers die nu naar klimplekken fietsen die vroeger alleen op meerdaagse tochten bereikbaar waren.'' Bij het terras staan elf mountainbikes geparkeerd, waarvan acht elektrische. Hüttenwirtin Berni Baumgartner heeft de populariteit zien exploderen. ,,Een paar jaar terug had je op het terras nog weleens verhitte discussies over e-mountainbikes. Dat is volledig omgeslagen, hij wordt in middels door jong en oud omarmd. Zelf hebben we sinds vorig jaar een laadstation met de vier meest voorkomende laadsyste men. Dan kom je hier aan, hang je je fiets aan de stroom en kun je na de pauze weer opgeladen verder.'' Ik begin de aantrekkingskracht van de digitale mountainbike steeds beter te begrijpen. De snelheid, het comfort, de afstand, de aandacht voor de omgeving Toch mis ik bij aankomst op het hoogste punt de verbroedering van het conventio nele mountainbiken. Iedereen had - de een misschien iets meer dan de ander - afgezien, gevochten en gevloekt om de top te halen. Elke fietser werd dan ook met respect ontvangen. Op een e-mountainbike trapt iedereen met een klein beetje conditie moeiteloos naar boven. Desnoods op standje 'turbo'. De Lienzer Hütte is van een uitdaging ver anderd in een fijne ontmoetingsplaats met prachtig uitzicht op het Schöber-massief en andere drieduizenders, zoals de Gössnitz- kopf, de Matterhorn van het Debanttal. Op de terugweg naar Lienz daal ik on gemerkt harder dan op een analoge fiets. Dat heeft alles te maken met het grotere gewicht dankzij een steviger frame en de dikkere banden. De vering werkt uit stekend en de remmen zijn gelukkig goed te doseren, want anders ga je makkelijk te Ook lekker, gezond en gemakkelijk eten? Bestel via UITGEKOOKT.NL of bel 085-0192230 UITGEKOOKT.nl advertentie Italiaans, Chinees of toch patat? Het zijn al lang niet meer onze enige opties als het aankomt op bestelmaaltijden. Door onze veranderende levensstijl stijgt de vraag naar gezonde alternatieven en daarmee ook het aanbod. We maken het onszelf steeds makkelijker om gezond te eten. Dit merkt ook Uitgekookt, waar de gezonde kant-en-klaar maaltijden als warme broodjes over de toonbank vliegen. "De stijging van gezonde maaltijden aan huis geldt voor alle leeftijdsgroepen: jongeren, gezinnen, alleenstaanden en ouderen. We hebben dan ook voor ieder wat wils: van verrassende vegetarische gerechten tot oude vertrouwde Hollandse pot. De voornaamste reden van onze klanten is om gezond en gevarieerd te eten in combinatie met gemak", aldus Johan van Marle, eigenaar van Uitgekookt.nl. Gezond en smaakvol Zijn kant-en-klaar maaltijden wel zo gezond, met al dat zout? "Bij ons zeker! We koken onze maaltijden pas een dag voordat we ze bezorgen en gebruiken alleen maar verse ingrediënten, waaronder 200 gram groente per maaltijd. Ook zijn ze zoutarm, maar dankzij de juiste kruiden toch heel smaakvol." "Wijf bestellen twee keerper week en houden tijd over voor leuke dingen." Meer vrije tijd De familie De Vries maakt sinds 2016 gebruik van de maaltijden van Uitgekookt. "Wij bestellen twee keer per week en houden hierdoor tijd over voor leuke dingen. Ons bestelformulier geven we gewoon mee aan onze vaste bezorger. Onze uitwondende kinderen bestellen ook af en toe en doen dit online." worden gratis thuisbezorgd, blijven dagen goed in je koelkast en je oeft ze alleen nog op te warmen. Reizen Haalbare kaart Een bergtop halen is niet langer een prestatie. LEKKERE GEZONDE MAALTIJDEN AAN HUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 120