Lekker vroeg in de kroeg: Boozz in Hulst om zes uur open IN DE REGIO 6 Teststraat in bedrijfsloods MIJN DORP, MIJN STAD De teststraat komt in 'Opslag 6', achter de opstallen van Morres Wo nen. De loods is eigendom van on dernemer Alain Borm. Hij tipte de GGD. ,,Ik wist dat ze op zoek waren naar een goede plek voor een testlo catie. Als ik een wand weghaal kan er volgens alle richtlijnen worden gewerkt. Mensen rijden er zó in en weer uit." Niet in weer en wind Een corona-teststraat in een be drijfsloods lijkt wellicht niet de meest voor de hand liggende plek. Bij de Hulster polikliniek of ge meenschapscentrum Den Dullaert lijkt logischer, maar dat is het niet. Wie klachten heeft, mag geen con tact met anderen hebben. Het ad vies is daarom om, wanneer moge lijk, met de auto naar de locatie te komen. Wie getest wordt, blijft in de auto zitten en kan daarna weer wegrijden als in een drive through. Bij de loods aan de Industrieweg is voldoende opstelmogelijkheid. Bo vendien staan mensen die niet met de auto kunnen komen en het me disch personeel dat de testen af neemt, zo niet in weer en wind. GGD Zeeland heeft de gemeente Hulst laten weten dat er aan de In dustrieweg een teststraat komt, maar de gemeente is hierin geen partij. Wethouder René Ruissen (Gezondheidszorg) is blij met de Hulster testlocatie. ,,Door een test straat in Hulst wordt de drempel om zich te laten testen weer een ex tra stap verlaagd. Dat is positief. En hoe meer testlocaties, hoe makkelijk het wordt voor mensen. Het is een goede zaak dat er wordt gewerkt aan de spreiding van testlocaties over Zeeland." Openingsdatum nog onbekend Een deel van 'Opslag 6' wordt mo menteel ook gehuurd door een an der bedrijf, maar dit zit de teststraat niet in de weg. Borm levert de ruimte waar de testlocatie komt woensdag op aan GGD Zeeland. Die gaat 'Opslag 6' daarna inrichten. Wanneer de Hulster teststraat ope rationeel is, kan een woordvoerster van GGD Zeeland nu nog niet zeg gen. Dat ligt eraan hoe lang de in richting duurt. Zeeuws-Vlaanderen telt nu twee testlocaties voor corona: een bij ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen en sinds maandag ook bij ZorgSaam Ziekenhuis Antonius in Oostburg. Aan de overkant zijn er testlocaties in Goes, Vlissingen en Zierikzee, al lemaal bij Adrz. Voor wie niet mo biel genoeg is naar een van de test straten te komen, test een team van GGD Zeeland ook thuis. Voor al deze testmogelijkheden, en ook straks die in Hulst, geldt dat eerst te lefonisch of online een afspraak moet worden gemaakt. Het is nog donker buiten en het centrum van Hulst is uitgestorven. Behalve bij café Boozz aan de Grote Markt. Er zitten om vijf mi nuten over zes al minstens tien mensen op het verwarmde terras. Er branden theelichtjes, er klinkt muziek en de koffiemachine en het tosti-ijzer draaien overuren. ,,Leuk hè!", zegt eigenaar Tom van Dorsselaer vrolijk. Cafés moeten de deuren om tien uur 's avonds sluiten en mogen maar een beperkt aantal mensen verwelkomen. Van Dorsselaer wilde zijn vaste klanten daarom verrassen en tegemoetkomen, door een keer extra vroeg te ope nen. Hij wil zorgen dat mensen el kaar in coronatijd blijven zien. ,,En dat kan ook vóór het werk." Daar wordt gehoor aan gegeven, vaste gasten vinden de actie van Boozz sympathiek. Tosti's niet aan te slepen Zo komt Rick Hovestadt even langs voor hij naar zijn werk gaat. ,,Ik ben er een half uurtje eerder voor opgestaan. Ik kom hier vaak 's avonds en nu doen we gewoon een bakje koffie in plaats van een pintje." Jorn de Bakker was er al om vijf vóór zes en rijdt daarna naar zijn werk in Terneuzen. ,,Van mij mogen ze dat eens in de maand op donderdag doen." Luca de Waal is op vrijdagavond vaak bij Boozz en komt nu voor school even langs. ,,Ik pak om zeven uur de bus naar Cios in Goes." Van Dorsselaer heeft het razend druk. Ik krijg het niet aangebakken, ik heb er geloof ik al veertig gemaakt! Hij geeft bij iedere consumptie een tosti uit het vuistje weg en de broden vliegen er zowat doorheen: ,,Ik krijg het niet aangebakken, ik heb er geloof ik al veertig ge maakt!" Herdenking van Bevrijding Akoestisch duo van der Westen Lezing Arthur Japin vrijdag 9 oktober 2020 Coronatest kan in Hulst binnenkort Boozz-eigenaar Tom van Dorsselaer serveerde gisterochtend vroeg tientallen tosti's. foto anne hana Er komt een teststraat voor co rona in Hulst. GGD Zeeland gaat hiervoor een bedrijfsloods aan de Industrieweg huren. Wanneer de testlocatie precies opent, is nog niet bekend. Dat ligt eraan hoe lang het duurt de loods in te richten. Sheila van Doorsselaer Hulst Een terrasje pakken, om zes uur 's ochtends. Café Boozz in Hulst opende gisteren héél vroeg en dat initiatief werd omarmd. 'Geen pintje, maar een bakje koffie!' Sophie Stockman Hulst -Tom van Dorsselaer BIERVLIET De jaarlijkse herdenking van de bevrijding van Biervliet, heeft dit jaar vanwege de corona maatregelen een ander karakter. De bijeenkomst is van middag om 13.00 uur bij de plaquette met namen van de Biervlietse inwo ners die in de Tweede Wereldoorlog zijn omge komen. Leerlingen van groep 7 en 8 leggen bloemen en lezen de namen van de slachtof fers voor. Burgemeester Lonink is hierbij aanwe zig. Belangstellenden zijn welkom om op enige af stand de plechtigheid te volgen. TERNEUZEN Het akoestisch duo Die ter en Eric van Westen is zondagmiddag te gast in Porgy en Bess. De broers Van der Westen hadden het plan om vaker akoestisch als duo te spelen, de coronacri sis bracht dit in een stroomversnelling. Het duo brengt tijdens dit intieme concert hun stille liefde voor ameri cana naar voren. Het concert begint om 15.00 uur. Auteur Arthur Japin geeft een lezing in het Scheldetheater in Terneuzen. TERNEUZEN Arthur Japin geeft dins dag een lezing in het Scheldetheater. Japin doet Terneuzen aan in verband met het ver schijnen van zijn nieuwe boek Mrs. Degas. Het is wegens coronamaatre gelen nodig van tevoren kaarten te bestellen via porgyenbess.nl. Aan vang 20.00 uur. AARDENBURG Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Open; Samenka- mer,10.30 -11.30 uur: Taalcafé; Historisch schuilkerkje, 20.00 uur: Stiltemoment; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open; Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaartjes maken, kaarten; CLINGE Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; HULST 's Landshuis, 11.00-15.30 uur: Open ;De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Den Dullaert, 10.00- 11.30 uur: Elke stap telt; Speelplein Moer- schansschool, 14.45 16.00 uur: Sport- buurtwerk; OOSTBURG Ledeltheater, 19.00 en 21.00 uur: Maikel Harte speelt 'De Co ronasessies'; OSSENISSE Hof ter Nesse, 10.00-12.00 uur: De Dorpskamer, samenkomen met al lerlei activiteiten; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open; St.Albert, 13.30 uur: Biljarten, bridge; SINT -JANSTEEN De Warande, 09.00 12.00 uur: Tekenen/ schilderen; 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum open; Biblio theek, Tijdens ope ningsuren, foto expo sitie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; De Veste, 10.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Klaverjassen, soos; Scheldetheater, 19.30 en 21.00 uur: Concert Ataneres Ensemble; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53