Nieuw zonnepark in Goes mag slechts vijftien jaar blijven Uw persoonlijke keuken 6 Burenproblemen opgelost Michiel Bouwman Tholen Harde muziek, blaffende honden of regelmatig geruzie. De meeste klachten waar buurtbemiddelaars op afgestuurd worden gaan over ge luidsoverlast. Situaties die irritaties op kunnen leveren bij buren en die zonder goed gesprek nooit opgelost kunnen worden. DMr komen de buurtbemiddelaars om de hoek kij ken. De acht vrijwilligers op Tholen zijn er bedreven in om zulke kwes ties tot een goed einde te brengen. December is een maand met prikkels. Ik houd mijn hart een klein beetje vast Om precies te zijn in 78 procent van de gevallen. Het leidde er toe dat de gemeente onlangs besloot het pro ject met een jaar te verlengen. Beide partijen Een duidelijke verklaring heeft coördinator Dimphy van Poppel niet voor dat hoge succespercen tage. Wel heeft het er mee te maken dat beide betrokken partijen de aandacht krijgen, legt ze uit. ,,Ze kunnen helemaal hun verhaal doen. Soms gaat dat zo diep dat er andere dingen naar boven komen." Hondenpoep op de stoep is dan ei genlijk de druppel die de emmer doet overlopen omdat de eigenlijke irritatie ergens anders uit voort komt, zegt Van Poppel. Sinds maart van dit jaar stuurt ze twee teams aan. Eén in Woens- drecht, de ander in Tholen. Ze nam het stokje over van Pascal Vos, die voor zichzelf begon als trainer. Van Poppel (55), met al twee jaar erva ring als bemiddelaar op zak, was ge knipt voor de taak. Tientallen zaken De mensen die ze aanstuurt in de gemeente Tholen behandelen tien tallen zaken per jaar. Vorig jaar wa ren dat er 40, dit jaar staat de teller op 28. ,,Maar we hebben nog drie maanden te gaan", zegt Van Poppel. ,,Ik begrijp van collega's dat in ok tober, november en december naar verhouding meer casussen worden aangemeld. December is een maand met veel prikkels. En het hele jaar is natuurlijk al helemaal op z'n kop gezet. Ik houd mijn hart een klein beetje vast, maar we zijn er op voorbereid." Van Poppel is blij met de goede samenwerking met politie, ge meente en woningcorporatie Stad- lander. Zij zijn het veelal die buurt bemiddeling inschakelen en vor men zo eigenlijk mede de oren en ogen van het project. ,,En ik ben contacten aan het leggen met de zorgloketten op Tholen", zegt Van Poppel. Alle vrijwilligers hebben een gratis, driedaagse training ge kregen via zorginstelling WijZijn Traverse Groep. ,,Die is erg waarde vol", benadrukt Van Poppel, ,,en wordt gegeven door iemand met heel veel ervaring." Het zonnepark, pal tegen het Poel- bos aan, wordt aangelegd door Eneco. ,,Begin volgend jaar leggen we rondom het park nog bloem rijke akkers, een Zeeuwse haag en knotwilgen aan'', laat een woord voerder van het energiebedrijf we ten. Het zonnepark is normaal ge sproken geen heel lang leven be schoren, want van de gemeente mag met maar vijftien jaar blijven liggen. Dat heeft alles te maken met de komst van een nieuw bedrijven terrein aan de westkant van de Deltaweg, pakweg tussen hotel Van der Valk en snelweg A58. De Zonnepark moet straks plaatsmaken voor uitbreiding van bedrijventerrein grond waarop nu de zonnepane len worden gezet, is later bedoeld voor bedrijven. Maar de eerste ka vels van het nieuwe 'Bedrijventer rein Deltaweg', die binnenkort worden uitgegeven, zijn wat meer oostelijk gelegen, tegen de Delta weg aan. Het bedrijvenpark komt er, omdat de bestaande terreinen zo goed als vol zijn. Tweede park Het is de bedoeling dat het zonne park van Eneco nog dit jaar stroom opwekt. Aan de Ongereedweg lig gen straks ruim twaalfduizend pa nelen. Het is het tweede zonne- park binnen de grenzen van de ge meente Goes. Aan de Vlaamseweg bij 's-Heer Arendskerke, pal langs de snelweg, werd bijna twee jaar geleden het eerste aangelegd. Dat park voorziet ongeveer 850 huis houdens van stroom. Het nieuwe park dat nu wordt aangelegd, was aanvankelijk een project van Delta. Maar dat bedrijf heeft enkele jaren geleden een groot deel van zijn wind- en zon- neactiviteiten ondergebracht bij Eneco. MIJN DORP, MIJN STAD Bij SSK Keukenstudio vrijdag 9 oktober 2020 Vrijwilligers zijn geknipt voorde job Het zonnepark aan de Ongereedweg bij het Poelbos is in aanbouw. foto johan van der heijden Tientallen burenproblemen wor den jaarlijks in de gemeente Tholen opgelost door de inzet van vrijwillige buurtbemidde- laars. Zij doen hun werk erg goed: het aantal succeszaken ligt een stuk hoger dan het lan delijk gemiddelde. - Dimphy van Poppel, coördinator buurtbemiddeling Onder een grijs wolkendek werd gisteren weer hard ge werkt aan de aanleg van een zonnepark bij Goes. Aan de On- gereedweg wordt nog dit jaar voor pakweg 1500 huishou dens stroom opgewerkt. Rob Paardekam Goes COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over 1970 in Goes'; De Spinne, 10.00 uur: Wandelen door de Goese Pol der; Buurthuis de Pit, 10.00 uur: Wandel groep Goes-Zuid met wandelingen van 3 en 5 km; Historisch mu seum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Ex posities; Zeelandhal len, 13.00-23.00 uur: Kermis; De Westkant, 14.00-16.00 uur: In- loopuren; 19.00-21.00 uur: Muziekstudio voor jongeren; Thea ter de Mythe, 19.30 uur: The Wieners met ode aan Buddy Holly HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00 20.30 uur: Expositie Frans Kegels 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 13.30 16.30 uur: Senioren- soos KAPELLE De Vroone, 20.00 uur: Recital contrabassist James Oesi en pianiste He lena Basilova KRUININGEN Biblio theek, 09.00-09.45 uur: Voorleesmoment OUD-VOSSEMEER Bieb in de Buurt, 11.00-11.45 uur: Voor leesmoment SINT ANNALAND Bibliotheek, 15.30 17.00 uur: Workshop striptekenen WEMELDINGE De Wemel, 09.30-11.30 uur: Sociaal café met reisverslag Taiwan; 13.00-17.00 uur: Vrije inloop; 16.00-17.00 uur: Karate. S Unieke eigen service "S Uitstekende garantie S Eigen montageafdeling "S Fotorealistisch ontwerp S Alles in één hand! S Uitsluitend topkwaliteit S Nederlands fabricaat S Persoonlijk advies S Korte lijnen SSK Keukenstudio KLoosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 0 0 04 SSK-KEUKENSTU DIO.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51