Duels van Groene Ster te bekijken bij CineCity Teneuzenaar wordt dubbel geraakt door de coronacrisis 16 ZEELAND Nu het werk als entertainer bijna stil ligt, steekt de handige Terneuzenaar zijn handen uit de mouwen Terneuzen Tennisser Sjakco de Braal (49) van TC Animo wilde binnenkort in Koewacht nog één keer vlammen, na in de afgelopen maanden al de toernooien van Smash, Honte- nisse en Vogelvlucht te hebben ge wonnen. Door de nieuwe corona maatregelen van het kabinet ging er echter een streep door het Vlas- toernooi, waar zich al 100 tennis sers voor hadden ingeschreven. Terneuzenaar De Braal, die schommelt tussen speelsterkte 4 en 5, wordt bovendien niet alleen als sporter geraakt door het virus. Hij leest het appje voor van TV De Eikenhof. 'Zonder toeschouwers en met een dichte kantine is een toernooi toch niet wat het zou moeten zijn.' Als zanger en enter tainer is de Zeeuws-Vlaming, die onder andere optredens verzorgt voor tennis- en voetbalverenigin gen, ook beroepsmatig getroffen door het virus. Het was op een avond tijdens het Kloosterse Windtoernooi, waar hij de mixed-5 met Tamara Eggermont zou gaan winnen. Sjakco vertelde die dag drie afmel dingen te hebben gekregen van wege aangescherpt beleid van de overheid. ,,Twee privéfeestjes en een kermis in België. Het begon juist terug aan te trekken, maar al les is weer om zeep.'' ,,Toch begrijp ik de overheid wel'', vervolgde hij. ,,Het is zuur, maar het zij zo. Ik heb normaal ge sproken zo'n 130 optredens per jaar en nu nog hooguit 10", aldus de tennissende artiest, die afgelo pen zondag nog een 'Ode aan El vis' bracht in café Driewegen. Het maximale aantal belangstellenden had al ruim van tevoren geboekt. Het begon juist weer iets aan te trekken, maar alles is nu weer om zeep ,,Maar niemand mag tegenwoordig meezingen of dansen. Alleen zit ten en luisteren, terwijl ik juist van de hoempa en de herkenbare muziek ben." De Braal werkt als ZZP'er onder de vlag van Music+More. Dat laat ste woord heeft betrekking op zijn werkzaamheden voor het bedrijf Ramero van Coen Dobbeleir, een 4-tennisser uit Sluiskil die bekend staat om zijn loeiharde service. ,,Ik draai nu meer uren voor Coen, vooral in de montage. Kozijnen plaatsen, zonweringen ophangen, rolluiken plaatsen, screens zetten. De schoorsteen moet tenslotte ro ken.'' Grote gevolgen Hij heeft geen bijstand hoeven aanvragen. ,,Ik kan mijn rekenin gen gewoon betalen, maar 'het vet' is er wel af. Veel collega's in de en- tertainmentwereld hebben het veel zwaarder. Het grootste pro- bleem is de branche. Als de horeca instort, heeft dat ook grote gevol gen voor de artiesten", aldus De Braal, die vader is van dochters Britte (18) en Bente (15). ,,De jong ste speelt waterpolo bij De Schelde. Bente is net zo fanatiek als ik en wil per se winnen. Ze is lang en sterk en speelt nu al bij de senioren." Sjakco de Braal voetbalde als verdediger in het eerste van Ter- neuzense Boys, Terneuzen en kortstondig voor Sluiskil. Bij Ter- neuzen had hij 25 jaar geleden ook zijn eerste optreden als artiest. ,,Voetbal was mijn grootste passie, maar bij Sluiskil brak ik mijn kuit en scheenbeen." Hij laat een flink litteken zien. ,,In de voorbereiding tegen AZVV bleef ik met mijn lin- kervoet achter een polletje han gen. Ik weet nog goed dat ik vooraf tegen een flink ingetapete routi nier zei: 'kijk naar mij, ik ben nooit geblesseerd'. Dat was natuurlijk de goden verzoeken..." Sneller indraaien Na een jaar revalideren ging Sjakco de Braal tennissen. Hij kreeg zijn eerste lessen van Johnny Black- man bij TV Biervliet. De Braal ten nist zeer aanvallend en heeft het geduld niet voor lange rally's. In het Terneuzense Racketcentrum speelt hij competitie en hij krijgt er les van Filip Versluys. ,,Van bui ten naar binnen is lastig omdat je minder tijd krijgt. Je moet dus veel sneller indraaien. Daar heeft Filip nu de focus op." In de grootste zaal van het complex - CCXL - kan volgende week vrij dag het bekerduel met Hovocubo live worden bekeken. CineCity wil alle thuisduels uit gaan zenden en wellicht ook de uitwedstrijden. Vanwege een ontheffing mogen in CCXL wél grote groepen mensen komen. ,,Daar zijn we de gemeente Vlissingen dankbaar voor'', zegt Sander Goedegebure van CineCity. Bij de duels van Groene Ster kun nen daardoor maximaal 300 men sen een plekje zoeken. Bij sport wedstrijden mag de komende we ken geen publiek aanwezig zijn, maar de duels van de zaalvoetbal lers zijn straks dus vanuit een com fortabele bioscoopstoel te volgen. ,,We vragen 5 euro voor een kaartje'', aldus Goedegebure. ,,De opbrengsten zullen eerlijk gedeeld worden met Groene Ster, zodat de club in deze coronatijd toch ge steund wordt.'' Het eerste duel dat op één van de grootste schermen in Nederland bekeken kan worden, is de bekerwedstrijd tegen Hovocubo, op vrijdag 16 oktober. De aftrap is die avond om 19.30 uur. Die wed strijd zou normaal gezien veel pu bliek naar sporthal Baskensburg trekken, want bij Hovocubo speelt Vlissinger Saïd Bouzambou. De international is met zijn ploeg flitsend aan het nieuwe seizoen be- gonnen. Hovocubo boekte vier overwinningen op rij en heeft een indrukwekkend doelsaldo van 46 voor en slechts 7 tegen. Groene Ster opende het seizoen met een knappe en verrassende overwin ning op FC Eindhoven (6-1), maar ging vervolgens drie keer op rij on deruit. Vanavond (20.30 uur) wacht Groene Ster het volgende competi tieduel in de eredivisie, thuis tegen het nog puntloze AGOVV. Mogelijk kan dan de tweede zege van het sei zoen worden gegrepen. vrijdag 9 oktober 2020 - Sjakco de Braal Hicham Azzanagui aan de bal namens Groene ster Vlissingen FOTO PAUL TEN HACKEN Afgelopen weekend waren veel duels van Zeeuwse teams via een livestream te volgen. Bij bioscoop CineCity in Vlissingen gaan ze nog een stapje verder. Barry van der Hooft Vlissingen Zingende tennisser De Braal gaat niet bij de pakken neer zitten Henk van de Voorde Tennisser en entertainer Sjakco de Braal in café Driewegen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44