O 0 O 14 ZEELAND Corona zet streep door duel Kloetinge 10! 10! 10! 10! in de tweede klasse? Geen topper voor Zeeuws NAC-duo Scheidsrechters in het zonnetje gezet Kloetinge komt morgen niet in actie in de eer ste klasse B van het zaterdagvoetbal. Tegen stander XerxesDZB heeft uistel aangevraagd bij voetbalbond KNVB, omdat de club met en kele coronabesmettingen te maken heeft. Ook de eerste twee elftallen van Bevelanders komen niet in actie vanwege coronaperikelen. Het eerste elftal zou het in de derde klasse A opnemen tegen kampioenskandidaat Luctor Heinkenszand. Terneuzen heeft ook een vrij weekeinde. Voor die ploeg stond zondag het duel met VVR uit Rijsbergen op de planning in de derde klasse. De wedstrijd is echter uit het programma ge haald, wegens coronabesmettingen bij VVR. Welke korfbalploeg wordt er 'herbstmeister' in de tweede klasse? Drie Zeeuwse teams ma ken dit veldseizoen nog kans op die titel: Tjoba, Togo en Atlas. Tegengas komt er van het Rotterdamse Erasmus. Er zijn nog twee speelrondes voordat iedereen de zaal in gaat. Veel hangt af van de topper Tjoba-Erasmus, morgen in 's-Heer Hendriks kinderen. Gezien het programma is het moge lijk dat Tjoba, Erasmus, Togo en Atlas allemaal op 10 punten uitkomen na zeven speelrondes. Kijk voor de hele voorbeschouwing en het programma op pzc.nl/sport. Wissel De Zeeuwen Yassine Azzagari en Gylermo Siereveld komen vanavond niet in actie met NAC Breda. Voor de koploper in de Keuken Kampioen Divisie stond de topper tegen nummer vier De Graafschap op het pro gramma, maar die wedstrijd gaat niet door. Bij de Brabanders zijn zes spelers en een mede werker positief getest op het coronavirus. Het is niet bekend of Azzagari of Siereveld tot de zes spelers behoren. Voor een andere Zeeuw staat later dit week einde nog wel een duel op het programma in de Keuken Kampioen Divisie. Julius Bliek speelt zondag met FC Dordrecht bij Cambuur. Quote van de dag 'Door mijn vader ben ik geworden wie ik nu ben' Giro AV'56 19 maart 1995 staat nog in zijn ge heugen gegrift. Dosko uit, waar de voormalig speler van Jong Zeeland ook nog zijn doelpuntje meepikt namens Terneuzen. Tien minuten voor tijd gaat het echter mis als Pa trick de Meyer - toen 19 jaar - zijn knie blesseert. Kruisband, menis cus, kraakbeen; eigenlijk alles. De Meyer herstelt, maar blijft vier sei zoenen lang aanmodderen, waarna het klaar is. ,,Ik heb er eerder heel veel spijt van gehad dat ik toen als jonge twintiger niet meteen voor een scheidsrechterscarrière ben ge gaan'', vertelt De Meyer. ,,Als jeugd speler floot ik al en als eerste elftal speler van Terneuzen deed ik dat ook regelmatig. Maar na die bles sure had ik het even gehad met het voetbal." Hij werd er eigenlijk nooit echt op gewezen dat hij scheids rechter kon worden. ,,En ik dacht zelf dat het ook een pittige cursus zou zijn, maar dat viel goed mee. Ik ben tevreden, het is nu zoals het is." In januari 2018 startte De Meyer samen met zijn zwager Danny van de Velde aan de SO III-opleiding (scheidsrechtersopleiding). Ko mende week hoopt hij zelfs de SO II-opleiding af te ronden. ,,Ik fluit nu bijna drie jaar voor de KNVB en ben twee keer gepromoveerd, waardoor ik nu tot en met de eerste klasse mag fluiten. Al ben ik op za terdag vooral actief in de tweede klasse. Tot 2018 was ik acht jaar lang verenigingsscheidsrechter bij Ter- neuzen. M'n neefje ging voetballen en puur uit liefde voor het spelletje heb ik m'n scheidsrechterstenue toen weer aangetrokken", zegt de van oorsprong Hoekenees. Dat de KNVB hem en zijn colle ga's in het zonnetje zet met de Week van de Scheidsrechter wordt door De Meyer gewaardeerd. ,,Ik kreeg een bedankmailtje van de bond en een kleine attentie van Hoek en Terneuzen, de clubs waar Uit liefde voor het spelletje heb ik mijn scheidsrechterstenue weer aangetrokken ik regelmatig fluit. Dat is leuk en ook goed, want ga er toch maar eens aanstaan hè. In Zeeuws-Vlaande- ren zijn er denk ik vijftien gediplo meerde scheidsrechters en dan houdt het helaas ver op. Terwijl het voor mij een prachtige hobby is." Te weinig kaarten Als voetballer van Veere, Seroos- kerke en Oostkapelle was Harry Koster iemand die het vuile werk wat schuwde. Kaarten pakken was dus niet zijn 'specialiteit'. Als scheidsrechter is hij nog steeds geen liefhebber van de gele of rode prent. ,,Ik fluit vooral als voetbal ler", begint Koster. ,,De regels han teer ik soms meer praktisch. Als je die nieuwe handsregel bijvoorbeeld bekijkt... Ik laat veel doorvoetballen en probeer zaken meer verbaal op te lossen. En ja, in de ogen van de KNVB geef je dan veel te weinig kaarten." Zijn laatste rapport betekende dan ook degradatie. Koster fluit nu op zaterdag de vierde klasse, re serve-hoofdklasse en reserve-eer ste klasse. Hij zegt eerlijk dat hij even twijfelde of hij door zou gaan. ,,Dat de jeugd dan voorrang krijgt op mij, juich ik echt wel toe hoor. Maar voor sommige jongens komt het wat te vroeg. Zelf zat ik nooit in de positie van jonge scheidsrechter. Fluiten doe ik nu sinds een jaar of tien. Ik ben ook nog trainer geweest bij Veere 2 en Oostkapelle 2 en bij die laatste club was ik ook be stuurslid technische zaken." Be stuurder is Koster nog altijd, zij het van de Stichting Zeeuws Elftal. Koster onderhoudt de contacten tussen BVO's en amateurvereni gingen. Dat scheidsrechters soms het res pect missen, herkent Koster niet. ,,Ik voel die waardering absoluut, echt totaal geen problemen mee. Bij De Meeuwen kreeg ik vorig week end ook netjes een bosje bloemen. Het enige dat in deze tijd natuurlijk jammer is, is dat je als scheidsrech ter nu hélemaal een eenling bent. Bijeenkomsten van de KNVB en scheidsrechtersverenigingen vallen in het water." Toch houdt Koster het plezier er gewoon in. ,,Het niveau waarop je fluit, maakt voor mij wel iets uit. Een paar jaar geleden floot ik WHS- ADO Den Haag en in de voorberei ding mocht ik Hoek-Terneuzense Boys fluiten. Fantastisch zulke wedstrijden, waarbij spelers je ook een beetje uitproberen. Maar wat het niveau ook is, het blijft een leuke hobby die relatief weinig tijd kost. En het houdt je fit en betrok ken. Op deze manier wil ik iets te rugdoen voor de voetballerij." I TJOBA vrijdag 9 oktober 2020 GO VOETBAL KORFBAL VOETBAL - TOP-korfbalster Anita Jan- sen-De Ridder is deze week te gast in onze videorubriek '25 vragen aan...' Deze is te bekijken op pzc.nl/sport. Ze vertelt onder meer dat haar vader belangrijk is geweest voor haar loopbaan. Voetballer Godfried Roe- meratoe moest gisteren al na 28 minuten naar de kant tij dens een oe fenduel van FC Twente met Jong PSV. De club van de Souburger won met 2-0. Antwan Tol- hoek is giste ren als 117de gefinisht in de Giro d'Italia. Hij kwam bijna drie minuten na rit winnaar Ar- naud Démare over de eind streep. In het algemeen klas sement zakte de Yersekenaar één plek, naar plaats 86. H. Atletiekvereni ging AV'56 heeft besloten dat zijn Polder loop morgen gewoon door kan gaan. De start voor vol wassenen, die uit drie afstan den kunnen kiezen, is om 14.00 uur. Pu bliek is niet toegestaan. a (O Patrick de Meyer. foto camile schelstraete Harry Koster. foto dirk-jan gjeltema 'De waardering voel ik absoluut' Deze week is het weer de Week van de Scheidsrechter. Alle ruim 35.000 (assistent-)scheidsrech- ters bezorgen de 1,2 miljoen voetballers (en hun supporters) ieder weekend hun sportieve uitje. Deze week worden ze in het zonnetje gezet. Zo ook Pa trick de Meyer (44) uit Terneu- zen en Harry Koster (56) uit Vrouwenpolder. Juriën Dam Vlissingen - Patrick de Meyer Tjoba-trainer Marcel de Dreu pept zijn team op. foto johan van der heijden Overvetc ^mulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42