Van complimenten tot WOK meldingen bij politiecontrole Uw persoonlijke keuken <r 6 Veere meldt misbruik positie keiler De gemeente schrijft dit in een rap portage over de bestuurlijke en ambtelijke integriteit. Daarmee is ze de eerste Zeeuwse gemeente die daar openheid over geeft. Een woordvoerder wil uit privacy-over- wegingen niet aangeven om wie De burgemeester heeft in een gesprek met deze persoon de puntjes op de i gezet het gaan noch op welke afdelingen de betrokken ambtenaren werkten. ,,Wel kan ik zeggen dat ze niet hoog in de ambtelijke organisatie zaten." Ze wil evenmin aangeven wie die politieke ambtsdrager is. Volgens haar gaat het om een (burger)raads- lid of een wethouder. ,,De burge meester is in gesprek gegaan met deze persoon en heeft de puntjes op de i gezet. Er heeft geen integriteits- schending plaats gevonden." De oud-wethouders Marcel Steke- tee (ex-DTV), Arie Schot (SGP/CU) en Bert van Halderen (VVD) ont kennen, los van elkaar, dat zij op het gebied van integriteit iets hebben gedaan waarbij vraagtekens kunnen worden gezet. Ook zeggen ze dat met hen geen corrigerend gesprek ken zijn gevoerd. Alle drie waren ze in 2019 wethouder voor de ge meente Veere. Ze verloren maart dit jaar hun baan omdat DTV het ver trouwen in de coalitie opzegde. Misdragen Uit de rapportage blijkt ook dat er meldingen kwamen over de be wuste drie ambtenaren. Bij één ging dat over het lekken of mis bruik maken van informatie. De tweede zou misbruik gemaakt heb ben van bedrijfsmiddelen of de in terne regels hebben overtreden. En de derde zou zich in de privésfeer hebben misdragen. Volgens het verslag is er geen concreet bewijs gevonden dat de drie zich daadwer kelijk schuldig maakten aan schen ding van de integriteitsregels. Maar ze namen vervolgens wel 'met we derzijds goedvinden' ontslag. Na de affaire Melse, waarbij oud wethouder Jaap Melse (SGP/CU) in 2018 vertrok omdat een integriteits- onderzoek uitwees uit dat hij 'niet had gehandeld zoals het een goed wethouder betaamt' staat integer handelen hoog op de prioriteiten lijst van de gemeente Veere. Dat is ook de reden dat één keer per jaar een openbaar verslag wordt ge maakt over wat zich op het gebied van integriteit voordeed. In 2019 moest ook elke medewer ker een bewustwordingssessie bij wonen waarin onderwerpen als in tegriteit, privacy en informatiebe veiliging aan de orde kwamen. Bosua is even daarvoor staande ge houden om deel te nemen aan een grote verkeerscontrole van de po litie. Hij heeft de benodigde papie ren bij zich en zijn voertuig be vindt zich in keurige staat. Hij loopt stage voor zijn opleiding tot sociaal werker. ,,Maar ik heb net even gebeld, dus ze weten dat ik iets later kom." Ook de scooter van Benjamin Sijben (16) uit Oost-Souburg is piekfijn in orde. Het rijwiel lijkt nieuw, maar is toch echt al van 2012, verzekert Benjamin. Hij komt net van het Nehalennia en heeft haast, omdat hij 's avonds nog moet voetballen. Regenbuien Bosua en Sijben maken zich om streeks half drie vooral zorgen over dreigende regenbuien als ze naar de lucht kijken. Andere verkeers deelnemers zien meer donkere wolken opdoemen, omdat hun voertuig niet aan de eisen voldoet. Een jongen wiens scooter harder kan rijden dan is toegestaan (dat de machine is 'opgevoerd', zegt de politie niet) krijgt niet alleen een boete, maar zijn voertuig krijgt ook de WOK-status: dat betekent dat hij niet op de scooter mag rij den, maar moet Wachten Op Keu ren. De scooteraar moet zijn rijwiel eerst door de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) laten keuren alvorens hij er weer de openbare mee op mag. Niet alleen hardrij ders kunnen een WOK-melding krijgen. Ook niet werkende ver lichting, versleten banden, uitste kende delen of technische manke menten kunnen leiden tot een gang naar het dichtstbijzijnde RDW-keuringsstation in Roosen daal. Nieuwe voorbanden Een automobilist wiens voorban den weinig profiel hebben, komt er genadig vanaf. Dat wil zeggen: hij krijgt geen boete als hij binnen 48 uur op het politiebureau in Middelburg laat zien dat zijn auto is voorzien van nieuwe banden. Bij SSK Keukenstudio MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 9 oktober 2020 Ambtenaren weg wegens problemen integriteit Drie ambtenaren van de ge meente Veere zijn in 2019 ver trokken nadat er meldingen waren over integriteitsproble- men. Daarnaast voerde burge meester Rob van der Zwaag 'een corrigerend gesprek met één po litieke ambtsdrager' omdat er een melding was dat hij of zij misbruik maakte van zijn positie. Emile Calon Domburg -Woordvoerder gemeente Veere Jeremy Bosua (25) uit Vlissin- gen klaagt donderdagmiddag niet op het parkeerterrein bij het Vrijburgbad. Zijn scooter is helemaal in orde bevonden tij dens een controle op de rollen- bank. René Hoonhorst Vlissingen ®Kijk op de site bij /video Verkeerscontrole Vlissingen S Unieke eigen service Uitstekende garantie "S Eigen montageafdeling 'S Fotorealistisch ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies 'S Korte lijnen SSK-KEUKENSTUDIO.NL SSK Keukenstudio Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Ex positie bronzen beel den Ernest Joachim MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie 'Trots op Zeeland'; GalerieGer- ritse, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Ja- dranka Njegovan en Ellen Gerritse; Zeeuwse concert zaal, 14.30 en 20.00 uur: Optreden Neder landse Bachvereni- ging; Cinema Middel burg, vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Corpus Christi'; De Spot, 20.30 uur: Optreden Tangarine OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 09.30 uur: Biljarten voor senio ren; Sporthal De Belt, 10.00-11.30 uur: Bad minton voor 55+; 18.15-19.30 uur: Bad minton voor kinderen van 8 t/m16 jaar; 19.30-22.15 uur: Bad minton voor 17 VLISSINGEN Spuistraat, 08.30- 16.00 uur: Week markt; Vrijenhoven- zaal, 09.00-09.45 en 09.45-10.30 uur: Peu- tergym; De Willem Ruysstraat 102, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pano rama Walcheren met expositie schilderijen Ilse van Loo-Remijn WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.00-17.00 uur: Gy- muur voor meiden van 6-8 jaar; 17.00 18.00 uur: Gymuur voor meiden van 8-10 jaar; 18.00-19.00 uur: Gymuur voor jongens van 6-11 jaar. Jeremy Bosua (links) kijkt tijdens de politiecontrole toe hoe zijn scooter wordt gecontroleerd op snelheid. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34