s? SGP-vrouwen redden het wel Taakstraf geëist voor veroorzaken ongeval ISD-maatregel tegen veelpleger geëist Met de mond vol tanden 2 De eerste vrouwelijke SGP- wethouder van Nederland. De uit Zierikzee afkomstige Paula Schot mag die titel gaan dragen. PAULA SCHOT EERSTE VROUWELIJKE Commentaar Paula Schot wordt wethouder in Zierikzee. Tot zover geen nieuws. Het bijzondere is haar politieke kleur. Zij bestuurt straks namens de Staatkundig Gereformeerde Partij. Die heeft het niet zo op vrouwen. De partij heeft een ijzersterke traditie om vrouwen eronder te houden. Schot is pas de eerste vrouwelijke SGP-wethouder van Nederland. Je houdt het niet voor mogelijk. Schot lijkt weinig last te hebben van de vrouwonvriendelijk heid in haar politieke kring. Zij legt uit dat vrouwen die echt wat willen toch wel komen bovendrijven. En zij gunt haar club ruim de tijd om een inhaalslag te maken. Schot meldt dat jonge SGP'ers meer zien in een harmonische ontwikkeling van de partijcultuur 'van onderaf' dan in een revolutie. Paula Schot en de SGP-fractie die haar steunt, zullen het wel redden. Zij blijven niet steken in een achterhaalde cultuur. Het is wel zonde dat de SGP in de breedte nog zo star is. Niet om de vrouwen. Die breken uiteindelijk toch door. Het zijn de nu nog dominante SGP-mannen die aan het kortste eind zullen trekken. Zij zijn de achterblijvers. Zij raken in een isolement. In sommige SGP-kringen zijn zij misschien nog fier, maar het is een kwestie van tijd voor zij alleen maar zielig zijn. Veel van die stoere mannenbroeders beseffen natuurlijk wel dat zij zich jammerlijk hebben vergist in hun benadering van de vrouw. Het zou hen sieren als zij hun ongelijk nu eindelijk eens als een vent zouden toegeven. Het zou de mannenbroeders sieren als zij hun ongelijk als een vent zouden toegeven De zaak tegen B. diende gisteren voor de rechtbank in Middelburg. B. wordt ervan verdacht op 14 okto ber 2017 tegen middernacht in Axel op de N258 (Langeweg) een ongeval te hebben veroorzaakt. De slachtof fers, een echtpaar, liep zwaar licha melijk letsel op, te weten ettelijke botbreuken. De vrachtwagen waarin B. reed stond stil op een weg en plaats waar dat niet was toege staan, het stuur van de wagen zat aan de rechter kant, de linker bui tenspiegel was niet goed afgesteld ALMANAK en B. kende de wagen nog niet zo goed. Daarnaast was het pikkedon ker en mistig. Onder die omstan digheden wilde hij keren. Een actie die bij getuigen vraagtekens opriep, omdat dat onmogelijk was. Zonder acht te slaan op mogelijk verkeer draaide B. de weg op. Een botsing bleek onvermijdelijk. De twee slachtoffers liepen zwaar lichamelijk letsel op Volgens B.'s raadsman Joost Grootjans stond de vrachtwagen niet dwars op de weg, maar wilde hij de weg opdraaien. Dat zou ook moeten blijken uit de schade aan de cabine. Nu het aantal coronabesmettin gen oplaait, vinden veel mensen het prettiger via de telefoon met een verslaggever te converseren. En dat is prima. Veiligheid voor alles. En zo had die Terneuzense verslaggeefster een belafspraak gepland met een meneer die haar alles zou gaan vertellen over een nieuwbouwproject. Maar het gesprek verliep be paald niet vlotjes. Zij had het wel eens eerder meegemaakt dat een interviewkandidaat met de mond vol tanden stond. Maar nooit letterlijk. Meneer had die dag net een nieuw kunstgebit gehad. Mondkapjes verplicht in verpleeghuizen Danny Vera in Volle Zalen Danny Vera staat dinsdag 13 oktober centraal in het tv-programma Volle Zalen. De populaire Zeeuwse sin ger/songwriter stond na zijn megahit Rollercoaster op vrijwel elk festival ge programmeerd, tot corona roet in het eten gooide. Presentator Cornald Maas volgde hem een tijdje. Vera componeerde tijdens het noodgedwongen thuis zit ten een aantal nieuwe lied jes. Zijn vrouw werd zwan ger en Vera kon eindelijk de boel 'een beetje losla ten'. Maas bezocht samen met de Zeeuwse zanger de Sterrenwacht. TERNEUZEN Guido Gezellestraat is weer open Onder de ambtenaren van Schou- wen-Duiveland circuleerde een poule met namen. Wie zou de nieuwe wethouder worden voor de SGP? Een enkeling waagde de link te leggen naar Paula Schot (27); geboren en getogen in Zierik- zee, in 2018 (zonder resultaat) lijst trekker voor de staatkundig gere formeerden in Amsterdam. Maar die gok werd intern direct als kansloos bestempeld. Toch ziet de fractie in haar de ideale opvolger van Cees van den Bos, die als bur gemeester naar Urk vertrok. Daar mee is Schot de eerste vrouw in het 102-jarige bestaan van de partij die toetreedt tot een dagelijks ge meentebestuur. De Vlissingse Lilian Janse was in 2014 de allereerste die als raadslid een barst sloeg in het traditionele mannenbolwerk. De inzet van vrouwen in de politiek werd tot dat moment bij de partij alleen ge duld achter de schermen. Maar het grut uit de jongerenafdeling staat klaar om de volgende stap te zet ten. Om te beginnen met Paula Schot, met haar 27 jaar ook nog eens één van de jongste wethou ders van het land. En o ja, moeder van twee piepjonge kinderen. Ze woont nu nog met echtgenoot Bas Leenstra in Gouda, waar Schot deel uitmaakt van de SGP-steun- fractie in de gemeenteraad. ,,Toen nog niet, maar mijn inte resse werd steeds groter. Afgelo pen jaar heb ik een poosje meege lopen met een wethouder. Je bent daar dan wel mee bezig. Om te kij ken: is dit iets voor mij en ambieer ik het ook?" ,,Niet vanzelfsprekend nee. Je bent de eerste die als vrouw op een zichtbare positie -als wethouder geplaatst wordt. Maar tegelijker tijd is die ontwikkeling bij de SGP Als dit in een willekeurige andere gemeente was geweest, had ik daar wel anders ingestaan - Paula Schot al veel langer aan de gang en zitten er op de achtergrond veel capabele vrouwen op mooie functies. Die in steden als Amsterdam, Amersfoort en Vlissingen ook meedoen aan verkiezingen voor de gemeente raad. En nu dan, ja, een wethou der!" ,,Ja dat zou kunnen, er zal wel iets over gezegd gaan worden. Maar voor mij is het gewoon ook een MIDDELBURG De 36-jarige Goese- naar en veelpleger F. P. had zich die avond van 6 maart waarschijnlijk iets anders voorgesteld. In plaats van een gezellige avond met een vriend in Axel belandde hij in de cel en moest hij zich gisteren voor de rechtbank verantwoorden voor de vernieling van drie auto's. Daarvoor eiste de officier van justitie de ISD- maatregel (opsluiting in een inrich ting voor veelplegers). Voor hij naar zijn vriend ging, had hij hem nog duidelijk gevraagd of die geen drugs gebruikte. Het antwoord was nee. Een fout ant woord zo bleek, want binnen de kortste keren liet P. zich meesleu ren in het middelengebruik van die avond. Hij snoof twee lijntjes en dronk bier. P. en de vriend gingen naar buiten en P. hoorde schoten. In blinde paniek, mogelijk veroor zaakt door het middelengebruik, probeerde hij een automobilist de politie te laten bellen. Toen die dat niet deed, sloeg hij op de motorkap. Hetzelfde lot ondergingen enkele andere auto's bij een poging aan dacht te vragen. Uiteindelijk kwam de politie, maar werd hij in de boeien geslagen. Zijn advocate Cindy Koole was van oordeel dat P. uit psychische overmacht had gehandeld en er dus ontslag van rechtsvervolging diende te volgen. vrijdag 9 oktober 2020 De 49-jarige vrachtwagenchauf feur A. B. uit het Roemeense Tirgu Ocna zou een taakstraf van 160 uur en een rijontzegging van een jaar opgelegd moeten krijgen, vindt officier van justitie Linda van den Oever. Ad Roos Middelburg Uitspraak 22 oktober Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Zeeuwse verpleeghuizen gaan werknemers, bezoe kers en vrijwilligers ver plichten mondkapjes te dragen. Met die extra maatregel willen ze nieuwe besmettingen te gengaan. Bewoners hoe ven geen mondkapje te dragen. Het mondkapje is ver plicht in openbare ruimtes, zoals gangen of trappen huizen. In het restaurant mag het kapje af, zolang voldoende afstand wordt gehouden. Afgelopen week waren geen nieuwe coronabesmettingen in de Zeeuwse verpleeg- en verzorgingshuizen. MIDDELBURG Te zien: 13 oktober om 20.25 uur, NPO2. Na enkele weken omrij den voor het verkeer is de Guido Gezellestraat in Terneuzen weer ge opend. De afgelopen weken werden er delen van de belangrijke ver bindingsweg opnieuw aangepakt waardoor het verkeer een flink stuk moest omrijden. De verkeershinder is nog niet helemaal voor bij. Over een aantal weken zal de Guido Ge- zellestraat nog een paar dagen afgesloten zijn, ter hoogte van de ro tonde met de Zuidlands- traat. Tijdens die afslui ting krijgt de weg zijn definitieve afwerking. 'Ik heb zelf Marcel Modde Nieuwerkerk Wist je toen je actief werd bij de SGP-jongeren al dat je ooit wilde doorstoten naar een functie in het openbaar bestuur? Je weet dat je ergens instapt wat voor de partij zeker niet van zelfsprekend is? Jij treedt nu dus heel bewust en nadrukkelijk op de voorgrond. Dat gaat ongetwijfeld reuring geven. Uitspraak 22 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30