MEDIA CULTUUR 25 UITREIKING GOUDEN TELEVIZIER-RING resentator Tim Hofman beklom gisteravond tijdens het Gouden Televizier Ring-Gala liefst drie keer het podium van Koninklijk Theater Carré. Hij pakte met het programma Over Mijn Lijk de be langrijkste Ring voor het beste tv-programma, maar ook de Televizier Ster Pre sentator én de Televizier Ster Onlineserie voor zijn YouTube-reeks #BOOS. Bij het ophalen van de hoofdprijs drukte Hofman de prestigieuze Gou den Televizier-Ring in handen van Alex de Lange, de enige nog levende deelnemer van Over Mijn Lijk. ,,Want van jou heb ik geleerd dat als je ziek bent, je even goed kan leven. Morgen is niet be loofd, we moeten het vandMg doen.'' Het BNNVARA-programma over en met ongeneeslijk zieke jongeren, won met 63 procent van de stem men van Beste Zangers en Nick, Simon Kees: Homeward Bound (allebei omroep AVROTROS). Chantal Janzen, die haar zesde Televizier Ster Presentatrice kreeg, droeg de prijs op aan 'de cul tuur'. Zij knipoogde in haar dankspeech naar een veelbesproken uitzending van talkshow Jinek waarin intensive care-arts Diederik Gommers en influencer Famke Louise elkaar troffen. De twee tegenpolen startten hierop gezamenlijk een actie om jongeren beter bewust te maken van de geva ren van het coronavirus. ,,Die verbinding, zoiets kan niet plaatsvinden in een krant of op de radio. Alleen maar live op televisie'', aldus Chantal Jan zen. ,,Dit is wat cultuur zo bijzonder maakt en waarom tv nog steeds meetelt in deze snel veran derende wereld.'' De Televizier Oeuvre Award ging dit jaar naar Ivo Niehe die binnenkort het veertigste seizoen van zijn personalityshow De TV Show presenteert. Onder anderen zanger Lionel Ritchie feliciteerde hem via een videoboodschap. En Niehe zelf: ,,Nooit vroeg iemand achteraf of er iets uitgeknipt of veranderd kon worden. Een uni cum in de tv-wereld.'' Er werden meer beeldjes uitgereikt. Zo won Martien Meiland de Televizier Ster Talent, het jongerenprogramma Beestenbri gade de Televizier Ster Jeugd en Elise Schaap de Televizier Ster Acteur. De 55ste uitreiking van de belangrijkste pu blieksprijs in tv-land was vanwege het coronavi rus ernstig uitgekleed. Koninklijk Theater Carré werd naast de presentatoren Frits Sissing en Dionne Stax door slechts dertig andere mensen gevuld. Maar toch: geen Televizier-Ring Gala zon der enige commotie. Omroep MAX-baas Jan Slag ter uitte op Twitter zijn ongenoegen over de Tele vizier Ster Presentator. ,,Dit is echt ongelofelijk. Met alle respect voor Tim Hofman, maar André van Duin is de beste presentator!'' vrijdag 9 oktober 2020 De winnaar van de 55ste Gouden Televizier-Ring: Tim Hofman ging met drie prijzen naar huis, maar was het meest trots op de Ring voor Over Mijn Lijk, waarin hij jongeren portretteert die een terminale ziekte hebben. foto em-press/patrick van emst/brunopress Tim Hofman de grote winnaar tijdens King gala Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25