Zijwind deert Kruijswijk niet 23 TENNIS ROLAND GARROS Roland Garros is de 'dropshot hemel'. Harde cijfers ontbreken, maar zo veel als deze weken zijn er hoogstwaarschijnlijk niet geslagen. ,,Een goed dropshot komt harder aan dan een forehand winner.'' Den Ouden kan historie schrijven TOT EN MET ZONDAG TV EUROSPORT Een perfect dropshot? Dat landt kort achter het net als een vallend blaadje op het gravel, zegt Michiel Schapers (foto). De voormalig nummer 25 van de wereld was als jong talent al gek op de korte bal en wijst nu als trainer zijn pupil len ook op de slag. ,,Zeker in de herfst, op zware gravelbanen, is het echt een wapen. Op een natte en koude baan, met zware ballen, stuitert de bal bijna niet op. Dat hebben de coa ches hun spelers op Roland Gar ros ook meege geven, want ik heb nog nooit zo veel dropshots gezien op een grand slam als nu. Heel veel man nen en vrouwen gebruiken het met veel succes. Echt een openba ring. Heerlijk." Sofia Kenin noemde Roland Garros de 'dropshot hemel'. Novak Djokovic sloeg er in som mige partijen tientallen. ,,Ik houd er misschien wel te veel van", sprak hij over zijn 'verslaving'. Dominic Thiem werd tot wan hoop gedreven door Hugo Gas ton, die hem 55 keer liet sprinten van het achterveld naar het net. En reken maar dat gravelspecialist Diego Schwartzman de dropshot gisteren in zijn laatste training voor de halve finale nog heeft ge oefend. Juist zijn tegenstander Rafael Nadal, die vaak meters achter de baseline staat, kan zo worden ontregeld. Hoe ogenschijnlijk achteloos ook soms geslagen, er komt veel bij kijken, zegt Schapers. Hij ont leedt het geheim van een goed dropshot chronologisch. Timing ,,Je hebt aanvallende en verdedi gende dropshots. Soms is het een vlucht voor de rally, een wan hoopsdaad. Ik ben daarom fan van de eerste variant. Twee momenten zijn het meest gangbaar om ervoor te kiezen. Als derde bal, als je te genstander na een goede service ver naar achteren is gedrongen. Of in de rally, als je iemand na een reeks dwingende slagen kan ver rassen. De favoriete combinatie van Djokovic is eerst de backhand cross, opgevolgd door het back hand dropshot langs de lijn. Die afstand is voor zijn tegenstander enorm om af te leggen. Maar let wel op de wind. Vooral bij wind tegen is die bal effectief." Camouflage ,,Het is belangrijk om zo lang mo gelijk te verbergen dat je de drop shot gaat spelen. Je moet doen alsof je gaat aanleggen voor weer een harde klap en dan op het laatste moment de bal scheppen. Voor de tegenstander geldt dat je de situa tie moet lezen. Denk omgekeerd: zou dit voor hem of haar een goed moment zijn om voor de korte bal te kiezen? Zeker naarmate de wed strijd vordert, wordt het daardoor een steeds moeilijker spel." Uitvoering „Vertrouw niet alleen op je polsje. De dropshot komt meer vanuit je lijf, je schouders. Het is een ver korte zwaai, je loopt eigenlijk te gen de bal aan, laat je lichaam over de bal vallen. Vertrouwen is be langrijk om de dropshot te durven spelen. Dat krijg je door er veel op te trainen. Zoals bijvoorbeeld Kiki Bertens op enig moment ontdekte dat het effectief kan zijn. Zij kan haar tegenstander perfect op het verkeerde been zetten." Opvolging ,,Ik ben er voorstander van om na het slaan van de dropshot door te lopen naar voren. Als de tegen stander de bal haalt, komt hij vaak met een contra dropshot. Daar kun je dan bij. Alleen een lob of korte cross blijven over, maar dat zijn moeilijke ballen om te spelen. Achterin blijven kan ook, als je maar niet halverwege in nie mandsland gaat staan. Dan ben je gezien. Als de dropshot lukt, is het een prachtige bal, die eigenlijk dubbel telt. Want hij komt men taal harder aan dan een winner met de forehand." UITSLAGEN JEUGDTOERNOOI ,,De etappe liep zoals we ver wacht hadden'', zegt Engels. ,,Een kopgroep die vooral door de ren ners van Bora gecontroleerd werd richting de sprint. Er stond een heel krachtige wind. Het was vooral te genwind, maar op stukken was het ook zijwind wat tot nervositeit in het peloton leidde. Daar zijn we ge lukkig allemaal goed doorgekomen. In de finale hebben de mannen su- perwerk geleverd door Steven op het juiste moment van voren af te zetten. Dat was mooi om te zien.'' Engels keek ook vooruit op de vlakke etappe van vandaag. ,,Er wordt wederom veel wind ver wacht. Er is kans op waaiers. Ik ver wacht een nerveuze middag en een etappe die niet zoals vandaag ge makkelijk te controleren is. Voor ons is het een kwestie van alert blij ven en zoveel mogelijk van voren te zitten. Dus ons niet te laten verras sen als er waaiers ontstaan.'' De leiderstrui bleef in handen van de Portugees Joao Almeida. De renner van Deceuninck - Quick Step heeft de Spanjaard Pello Bilbao op 43 seconden achter zich. Wilco Kelderman, de kopman van Sun web, staat als derde op 48 seconden. vrijdag 9 oktober 2020 De kunst van het dropshot Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs Sofia Kenin, die Roland Garros de 'dropshot hemel' noemde, probeert een korte bal te slaan. foto ap Vrouwen. Enkelspel, halve finales: Swiatek (Pol) - Podoroska (Arg) 6-2 6-1, Kenin (VS/4) - Kvitova (Tsj/7) 6-4 7-5. Mannen. Dubbelspel, halve finales: Krawietz/Mies (Dui/8) - Koolhof/Mektic (Ned/Kro/9) 6-3 7-5, Pavic/Soares (Kro/ Bra7) - Cabal/Farah (Col/Can/1) 7-6 (4) 7-5. PARIJS Voor het eerst sinds Thiemo de Bakker in 2006 staat er vandaag een Neder lander in de halve finale van het juniorentoernooi op Ro land Garros. Guy den Ouden (18) won in de kwartfinale van Sean Cuenin: 6-3 6-4. Den Ouden, lid van de Utrechtse club Domstad, kan de eerste Nederlander worden die het jeugdtoernooi in Parijs wint. Wesley Koolhof strandde gis teren met zijn partner Nikola Mektic in de halve finale. MATERA Ploegleider Addy En gels van de Nederlandse forma tie Jumbo-Visma was tevreden met het verloop van de zesde etappe van de Ronde van Italië. Kopman Steven Kruijswijk ein digde in het eerste peloton, in de door de Fransman Arnaud Démare gewonnen rit. Kruijswijk bleef achtste in het klassement. Uitslag zesde etappe Giro (188 km): 1. Démare (Fra/Grp) 4.54.38 2. Matthews (Aus/Sun) z.t. 3. Felline (Ita/Ast) z.t. 4. Molano (Col/Emi) z.t. 5. Cimolai (Ita/ISN) z.t. 18. Oomen (Ned/Sun) z.t. 28. Kelderman (Ned/Sun) z.t. 32. Kruijswijk (Ned/TJV) z.t. Klassement na zesde rit: 1. Almeida (Por/Dec) 2. Bilbao (Spa/Bhr) 3. Kelderman (Ned/Sun) 4. Vanhoucke (Bel/Lot) 5. Nibali (Ita/Trk) 6. Pozzovivo (Ita/NTT) 7. Fuglsang (Den/Ast) 8. Kruijswijk (Ned/TJV) 9. Konrad (Oos/Bor) 10. Majka (Pol/Bor) 22.01.01 0.43 0.48 0.59 1.01 1.05 1.19 1.21 1.26 1.32 Steven Kruijswijk kan tevreden zijn. De kopman van Jumbo-Visma zat gisteren op het juiste moment van voren. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23