ot vrouwelijke wethouder voor de SGP JOL Vuurtoren houdt vuurrode kleur Als aantal besmettingen niet snel daalt, grijpt regering in Kabinet onderzoekt 'briefstemmen' voor verkiezingen 2021 Walcheren Massale bezwaren van onder anderen omwonenden van het markante gebouw hebben effect gehad Weer een dagrecord met bijna 6000 positieve testen Na Lilian Janse als het eerste vrouwelijke SGP-raadslid in Vlissingen heeft Zeeland weer een landelijke primeur. Paula Schot wordt wethouder op Schouwen- Duiveland.zeeland2 Bij 'briefstemmen' kunnen kiezers hun stem een paar dagen of enkele weken vóór de verkiezingen van 17 maart per post versturen. Ook kan het stemformulier op de verkie zingsdag zelf worden ingeleverd bij een speciaal inleverpunt in de gemeente. Zo hoeven kiezers niet in de rij te staan voor het stembu reau. Minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken laat uiterlijk begin november weten of het ka binet werk maakt van stemmen per post. Nu is het nog zo dat al leen Nederlanders in het buiten land via de post hun stem mogen uitbrengen. ,,Ik wil alle construc tieve voorstellen onderzoeken om te zorgen dat deelnemen aan de verkiezingen voor alle Nederlan ders zo makkelijk mogelijk is'', laat Ollongren weten. Nu het coronavirus oplaait, voelt Stemmen moet voor alle Nederlanders zo makkelijk mogelijk zijn het kabinet de druk toenemen creatieve oplossingen te vinden om de Tweede Kamerverkiezingen door te laten gaan. De vrees is dat vooral oudere, kwetsbare kiezers niet naar het stembureau durven, omdat zij bang zijn besmet te ra ken. Aan stemmen per post kleven wel nadelen. Vanwege het corona virus kan de postbezorging vertra ging oplopen, zoals nu ook in de Verenigde Staten gebeurt. Buiten de stembureaus kan makkelijker worden gesjoemeld met stemfor- mulieren. Ook kan niet worden gecontroleerd of iemand zonder dwang zijn of haar stem uitbrengt. 1,5 meter Minister Ollongren houdt er reke ning mee dat niet alle stembu reaus open kunnen doordat het niet altijd mogelijk is 1,5 meter af stand te houden. Meerdere partijen in de Tweede Kamer stellen voor om een deel van de stembureaus eerder te ope nen. Kamerleden Jan Paternotte (D66) en Attje Kuiken (PvdA) wij zen op Nieuw-Zeeland en de Ver enigde Staten, waar kiezers ook al vóór de verkiezingsdag hun stem kunnen uitbrengen. Volgens Ol- longren is, na overleg, gebleken dat gemeenten niet in staat zijn stembureaus twee dagen te be mensen. Het kabinet regelt op dit mo ment al via een tijdelijke wet dat kiezers straks drie volmachtstem- men mogen uitbrengen, in plaats van twee. Ook komen er meer mo biele stembureaus. vrijdag 9 oktober 2020 Nieuwsmedia P2 P3 Stemmen per post is optie Het kabinet onderzoekt de mo gelijkheid om bij de Tweede Ka merverkiezingen in maart vol gend jaar per post te stemmen, vanwege het coronavirus. Vol gens Haagse bronnen is de kans groot dat er een vorm van 'brief stemmen' wordt ingevoerd. Peter Winterman Den Haag —Kajsa Ollongren, minister Tijdelijk pzc.nl minder Ook voor het laatste buien regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1