'Door mijn zwanger schap ben ik extra voorzichtig' 'Met mijn vriendinnen ga ik wandelen, véél wandelen' 8 Dat verjaardagsfeestje afzeggen of oma en de neefjes dan maar op verschillende tijden laten komen? Nederland worstelt met de coronalimiet van drie gasten per huishouden. ,,Op andere plekken is het helemaal niet zo strikt.'' CORONAREGEL DRIE GASTEN ,,We zijn op het erf een schuur aan het bouwen. Traditie hier in de Achterhoek is dat als het hoogste punt is bereikt, de hele buurt 's avonds langskomt. Dan zetten we samen een grote mei boom op en drinken bier. Maar dat kan met deze coronaregels natuurlijk niet. Dus afgelopen vrijdag waren er drie buren, het maximaal toegestane aantal bezoekers, en die hadden een versierde kerstboom meegeno men. Want met z'n drieën krijg je zo'n meiboom niet omhoog. We zijn buiten blijven staan. Daar hebben ze een gedicht voorgelezen, terwijl we allemaal op 1,5 meter afstand stonden. En toch was het leuk. Ik merk bij mezelf dat ik er extra alert op ben om de maatregelen te vol gen, omdat ik zwanger ben. Dan wil je dat virus zeker niet krij gen. Ook als er andere mensen langskomen, zijn het er niet meer dan drie tegelijk. En als we buiten kunnen zitten, gaan we buiten zitten. Als mijn ouders komen eten, houden we ook afstand aan tafel. Op dat soort dingen letten we wel echt. Of het steeds dezelfde drie mensen zijn die langskomen? Nee, het is geen bubbel of zo, dat niet. Ik vermoed ook dat ik wel wat minder voorzichtig was ge weest als ik niet zwanger zou zijn.'' Bezoek: dit zijn de regels van het RIVM 1 huishouden max. 3 personen Wat is een huishouden? ,,We zijn in het onderwijs natuur lijk dag in, dag uit met alle corona- regels bezig en ik probeer me er thuis zeker ook aan te houden. We kunnen niet voorzichtig genoeg zijn. De jongsten mogen, omdat ze nog onder de 13 jaar zijn, wel vriendjes en vriendinnetjes over de vloer hebben, maar hun ouders mogen helaas niet naar binnen. Mijn zoon van 14 spreekt zelf so wieso vooral buiten af: op een pleintje of in het skatepark. Daar naast heeft hij twee vrienden met wie hij al sinds de uitbraak wat in tensiever omgaat. Die ziet hij ook thuis. Zelf probeer ik het aantal contacten ook te beperken. Som- mige vriendinnen spreek ik alleen online en met anderen ga ik wan delen, véél wandelen. Ik heb al heel wat kilometers afgelegd. Ver jaardagsfeestjes zijn natuurlijk wel een issue. Voor de allerjongste, die binnenkort 5 wordt, heb ik maar tijdslots ingesteld. Eén oma komt 's middags en een tante en twee neefjes komen 's ochtends. Mijn zoontje zelf zit daar niet zo mee, denk ik. Hij wil maar twee dingen: cadeautjes en taart.'' donderdag 8 oktober 2020 GO 'Niks kan meer spontaan nu, dat vind ik het allermoeilijkst' Eefje Oomen en Cyril Rosman LOTTE (34), docent, woont samen met vriendin Sandie in Breedenbroek: t/m 12 jr telt niet mee «Hult I1Zora voor Zorg voor 1,5 mtr afstand en naleving hygiëneregels Echtgenoten of andere levensgezellen, kinderen en Woongroepen, studentenhuizen (groot)ouders, wonend op 1 adres. en tehuizen vallen hier niet onder. MARIEKE (46), adjunct directeur basisschool, woont met kinderen Oscar (niet op de foto), Josefien en Boris en echt genoot Sander in Rotterdam:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8