Repair Café houdt nieuw werk af Arbeidsmigranten mogen blijven in huis Poortvliet 7 'ém- w GOESE POLDER GEMEENTE PAKT WATEROVERLAST AAN^ Vanuit een tankwagen werd gisterochtend 34.000 liter water op straat gestort in de Goese Polder. In een mum van tijd was het in de even verderop gelegen vijver gelopen. De gemeente had de goed gevulde tankwagen niet voor de lol naar de hoek van de Van Hallstraat en de Koos Vorrinkstraat laten ko men. Het is één van de plekken waar in het verleden regelmatig veel wateroverlast was bij hevige regenval. Zo liepen kelders nogal eens onder. ,,Op ongeveer dertig plekken in de wijk proberen we die overlast nu aan te pakken, veelal met relatief simpele aanpas singen", legde wethouder Cees Pille uit. Op de genoemde plek is de be strating aangepast. Het wegdek loopt nu schuin af richting de vij ver. Als het goed is, gaat het regen water straks die kant op in plaats van naar de woningen. ,,We laten als het ware de zwaartekracht z'n werk doen'', aldus Pille. De 34 kuub water die in korte tijd vanuit de tankauto op het aangepaste wegdek werd gestort - om een forse regenbui na te bootsen - liep gisteren vlot richting de vijver. Test geslaagd. Een medewerker van de gemeente legde uit dat van een situatie die onvoldoende was nu een 7 is gemaakt. ,,Als we in de toekomst de riolering gaan aan pakken, kunnen we er wellicht een 10 van maken.'' Blauwe tegel De wethouder plaatste gisteren een speciale blauwe stoeptegel in ESattfg?. r jr- het trottoir bij de vijver. Die geeft aan dat er op de bewuste plek een maatregel is genomen om de wa teroverlast te beperken. Het is vol gens hem een stuk erkenning van het feit dat de gemeente iets doet om de problemen aan te pakken. ,,Maar de tegel ligt er ook als een herkenningspunt. Anders zouden mensen wel eens kunnen denken: 'hé, hier ziet het er niet netjes uit'. Bijvoorbeeld omdat er een stuk stoep weg is of, net als hier, het wegdek schuin afloopt. Het is trouwens ook handig voor mensen We laten als het ware de zwaartekracht z'n werk doen binnen de gemeente. Als wij hier een wijkschouw houden, moeten we natuurlijk niet op het idee ko men om het wegdek weer recht te laten leggen.'' De Goese Polder is de wijk in Goes die veruit het meeste over last heeft bij hevige regenval. De maatregelen die nu worden geno men vloeien voort uit een paar avonden voor bewoners die eerder zijn gehouden. Een buurtbewoon ster die gisterochtend stond te kij ken, zei blij te zijn dat er iets ge beurt. ,,Al heb ik ook al wel wat mensen horen klagen", zegt ze. ,,Dat het nu zo schuin afloopt rich ting het trottoir bij de vijver, is voor mensen met een rollator mis schien wat minder handig.'' Andere plekken Elders in de gemeente zijn op pak weg tien plekken ook maatregelen genomen. Het gaat om onder meer de Pyntorenstraat in de binnen stad, de Evertsenstraat in Goes- West en de Spoorstraat in 's-Heer Arendskerke. De gemeente hoopt de wateroverlast met de uitge voerde aanpassingen te kunnen beperken, maar benadrukt dat het nooit helemaal kan worden voor komen. De vrijwillige technicus wil eerst vastigheid. Nijsse heeft tot decem ber nog meer dan genoeg werk voorhanden. ,,Ik wil niet dat er werk blijft liggen als we straks weg moeten", zegt hij De reparatie werkplaats waar defecten aan huishoudelijke goederen worden gerepareerd is populair, maar Nijsse zette zijn herstelwerkzaam- heden van de zomer al op een lager pitje doordat de sluiting en afbraak van het wijkcentrum in het Mid dengebied onafwendbaar werd. ,,Als ik wil heb ik er vijf dagen per week werk aan. Ik heb de afgelo- Werkplaats heeft tot mogelijke verhuizing aan het einde van het jaar werk genoeg pen twee weken zeker tien men sen weer weg moeten sturen." Nog meer mensen teleurstellen wil hij niet. De zoektocht naar een alterna tieve werkplek is een taaie. In mul tifunctioneel centrum De Combi natie is geen passende ruimte te vinden voor zijn machines en werkbanken. Met een aantal groe pen uit Het Palet mee naar het wooncomplex Weijenblick aan het Papegaaienburgplein wil hij niet. ,,Dat is één hoog boven het winkelcentrum. Dat gaat niet met de fietsen die ik repareer." Tijdelijke plek In de wijk zelf zijn alle gebouwen met een wijkfunctie opgeruimd. ,,Terwijl tachtig procent van de klanten hier uit de buurt komt", weet Nijsse. Er zijn een paar kleine kansen dat hij de Repair Shop op een andere, maar misschien ook weer tijdelijke plek voort kan zet ten. ,,Dat moeten we nog door spreken." mogen arbeidsmigranten wonen in een pand aan de Schoolstraat in Poortvliet. De Raad van State liet omwonenden die daar bezwaar te gen maakten, gisteren met lege handen achter. Het pand wordt van de huidige eigenaar gehuurd door uitzendbu reau Greentalent. Die huisvest er arbeidsmigranten in. Volgens de buurtbewoners zouden alleen ge zinnen mogen wonen in het voor malige huisartsenpand, en zouden de eigenaar of de verhuurder er moeten wonen. Maar op de be stemming 'wonen-vrijstaand' die op het huis rust, kan volgens de Raad van State veel vallen. Dus ook bewoning door arbeidsmigranten. De gemeente Tholen wordt dus niet teruggefloten. Omwonenden, die eerder ook bot vingen bij de rechtbank, klaag den onder meer over geluids- en parkeeroverlast. Eén van hen is voormalig CDA-gedeputeerde Joop de Boe. Deze oud-docent staats- en bestuursrecht kwam tij dens de behandeling van de zaak met een waslijst aan formele be zwaren. Niet één daarvan trof doel. Raad van State geeft omwonenden geen gelijk donderdag 8 oktober 2020 BE 34.000 liter water richting de vijver Rob Paardekam Goes 0P-27-RN lfr£ :2- 3*f= ->r«4 Kijk op de site bij /video Wateroverlast in Goese Polder aangepakt jr ï-j. - Wethouder Cees Pille legt een blauwe tegel op de plek waar even later 34.000 liter water de vijver in loopt. FOTO'S CYNTHIA CATS -Cees Pille, wethouder Het Repair Café Vlissingen neemt geen nieuwe klussen meer aan. Eerst wil Rinus Nijsse zekerheid hebben of hij per 2021 een werkplaats heeft. Die bij wijkcentrum Het Palet is niet meer te redden, denkt hij. ,,Het is een aflopende zaak." Claudia Sondervan Vlissingen DEN HAAG/POORTVLIET Er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52