Repair Café houdt nieuw werk af tot er nieuw onderkomen is Appartementen in De Fonteyne 6 Plan duurzaam knooppunt MIJN DORP, MIJN STAD Dat toekomstbeeld staat in een voorlopig plan voor het stationsge bied. Daar kan tot en met 17 novem ber op gereageerd worden. De visie is gemaakt door het Vlissingse bu reau AddVision. Als straks de verbinding met de Mensen zijn bij aankomst op het station, Vlissingen nogal eens kwijt Randstad en Brabant met twee sprinters en twee intercitytreinen per uur verbeterd is, moeten men sen wel reden hebben om die te ne men. Het stationsgebied kan wel een oppepper gebruiken. Het is nu vooral een plek die je zo snel moge lijk verlaat. Als je weet waar je heen moet, want toeristen en bezoekers zijn na aankomst op het station, Vlissingen nogal eens 'kwijt'. Het stationsplein verwerkt op dit moment per jaar een slordige an derhalf miljoen in- en uitstappers van trein, bus en veerdienst. Daar van gaan er 800.000 met de trein en 600.000 met de veerdienst. Twee derde van de reizigers is toerist. In de bus is de toerist de minderheid. Van de 105.000 passagiers is 80 pro cent forens naar werk of school. Het station, anno 1950, is Rijks monument, want een van de zeld zaam overgebleven stations die ar chitect Sybold van Ravesteyn in de vorige eeuw ontwierp. Maar van binnen vindt de reiziger er niet veel aan. De stationsbeleving is in Vlis- singen wat lager dan op een gemid deld Zuid-Nederlands station: 6,9 tegen 7,1. Het plein moet gastvrijer worden met veel voorzieningen, goede in formatievoorziening en zelfs eve nementen. Terrassen met uitkijk torens tillen de blik over de bebou wing aan het water naar de Wester- schelde, de havens en de stad. De reiziger moet de keuze krijgen uit veel duurzame, vernieuwende ver voersvormen die goed op elkaar en op de reiswensen aansluiten. De aansluiting en uitwisseling met omliggende gebieden, zoals de Kenniswerf, de havenbedrijven en de binnenstad moet logisch wor den. Daarvoor gaat de gemeente al de Prins Hendrikweg en de Oude Veerhavenweg opnieuw inrichten. Maar de gemeente wil ook inbreng van Westerschelde Ferry, de on dernemers in het stationsgebied, de binnenstad en de havens, ProRail, NS, Kenniscentrum Kusttoerisme, toeristische organisaties, dagattrac ties en recreatieve bedrijven in de regio, HZ en Scalda, Dockwize, Zeeuwind en Impuls Zeeland. Het Repair Café Vlissingen neemt geen nieuwe klussen meer aan. Eerst wil Rinus Nijsse zekerheid hebben of hij per 2021 een werkplaats heeft. Die bij wijkcentrum Het Palet is niet meer te redden, denkt hij. ,,Het is een aflopende zaak." De vrijwillige technicus wil eerst vastigheid. Nijsse heeft tot de cember nog meer dan genoeg werk voorhanden. ,,Ik wil niet dat er werk blijft liggen als we straks weg moeten", zegt hij De repara tiewerkplaats waar defecten aan Eén hoog boven het winkelcentrum gaat niet in verband met de fietsen die ik repareer huishoudelijke goederen worden gerepareerd is populair, maar Nijsse zette zijn herstelwerk zaamheden van de zomer al op een lager pitje doordat de sluiting en afbraak van het wijkcentrum in het Middengebied onafwend baar werd. ,,Als ik wil heb ik er vijf dagen per week werk aan. Ik heb de afgelopen twee weken ze ker tien mensen weer weg moe ten sturen." Nog meer mensen teleurstellen wil hij niet. De zoektocht naar een alterna tieve werkplek is een taaie. In multifunctioneel centrum De Combinatie is geen passende ruimte te vinden voor zijn ma chines en werkbanken. Met een aantal groepen uit Het Palet mee naar het wooncomplex Weijen- blick aan het Papegaaienburg plein wil hij niet. ,,Dat is één hoog boven het winkelcentrum. Dat gaat niet met de fietsen die ik repareer." In de wijk zelf zijn alle gebou wen met een wijkfunctie opge ruimd. ,,Terwijl tachtig procent van de klanten hier uit de buurt komt", weet Nijsse. Er zijn een paar kleine kansen dat hij de Re pair Shop op een andere, maar misschien ook weer tijdelijke plek voort kan zetten. ,,Dat moe ten we nog door spreken." Claudia Sondervan Vlissingen Vastgoedbedrijf Punt Beheer uit Heerhugowaard nam de twee win kelverdiepingen begin dit jaar over van het Spoorwegenpensioen fonds. Dat fonds is nog wel eige naar van de appartementen daar boven. Het complex was sinds de ople vering dertien jaar geleden nooit helemaal gevuld. Een deel van de begane grond aan de zijde van de Oude Markt is nog altijd casco, zonder elektriciteit en wateraan sluiting. Sinds het vertrek van win kelketen Xenos drie jaar geleden staat ook de halve eerste verdieping leeg. ,,Het is wel gebleken dat win kelen op de verdieping in Vlissin- gen niet aanslaat", zegt een woord voerder van Punt Beheer. Het vast goedbedrijf wil de bestaande win kels concentreren op de begane grond. ,,De Hema heeft nog wat ac tiviteiten op de verdieping, en mo dezaak The New Yorker heeft er een winkelvloer. Als je die naar de begane grond brengt, is de leeg stand daar opgelost." Punt Beheer denkt daar met de ondernemers uit te komen. Het bedrijf heeft de gemeente Vlissingen een 'eerste schets' over legd om de eerste verdieping om te vormen tot kleine appartementen voor starters op de woningmarkt, voor recreatie of'short stay', tijde lijk wonen. ,,Daar is de laatste tijd in het Vlissingse centrum wat van bijgekomen, maar dat mag meer worden", stelt de woordvoerder. ,,En de bezetting van de begane grond moet meer levendigheid op straat geven rond de Fonteyne." Roltrap verdwijnt De roltrap verdwijnt, maar een deel van die ruimte tot wandel gang maken tussen Lange Zelke en Oude Markt, ,,dat is in de visie van onze architecten niet meegeno men", aldus de woordvoerder. Als de gemeente akkoord gaat, hoopt het bedrijf volgend jaar te begin nen aan de verbouw. ,,In elk geval voor de ruimte aan de zijde Spui straat." donderdag 8 oktober 2020 'Hippe hub' toekomst van station Het stationsgebied van Vlissin gen moet over vijf jaar een duur zame 'hippe hub' zijn, waar elek trische deelauto's parkeren onder zonnedaken, trein- en fer ryreizigers overstappen op speed-pedelecs, e-scooters, segways of de amfibiebus en waar creatieve ondernemers en kunstenaars dingen uitproberen. Het kan, want dankzij de com pensatie voor de marinekazerne is er geld. Claudia Sondervan Vlissingen Claudia Sondervan Vlissingen -Rinus Nijsse Op de eerste verdieping van complex De Fonteyne in Vlissin- gen kun je straks ook wonen, als het aan de nieuwe eigenaar Punt Beheer ligt. En de roltrap verdwijnt. AAGTEKERKE Gym zaal, 09.15-10.15 uur: Bewegingsuur voor 55plussers; 18.00 20.00 uur: Zaalvoet bal 12-16 jaar; KOUDEKERKE Cou- burg, 17.30-18.45 uur: Recreatief turnen voor kinderen van 7 en 8 jaar; 19.30-21.00 uur: Recreatief vol leyballen; MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; ZB, 09.00-20.00 uur: Ex positie Trots op Zee land; Doopsgezinde Kerk, 14.00-17.00 uur: Expositie Inge de Belder en Corine Ki- sling; Cinema Middel burg, 15.30 uur: Ver toning The Brilliant Biograph; Scalda aan de Ravensteinweg, 17.00-19.00 uur: Erva ringen uitwisselen voor jonge mantel- zorgers; OOSTKAPELLE Kan tine Voetbalvereni ging, 13.30 uur: Wan deltocht over 5, 7 of 10 km; OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 09.00 10.00 uur: Peuter- gym; De Gouwe Tuyn, 09.30 uur: Kof fieochtend voor seni oren; 14.00 uur: Sjoe len; VLISSINGEN Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00-15.30 uur: Stadswandeling; De Herberg, 13.30-16.30 uur: Foto-expositie Alide Passchier; Gymzaal De Omni bus, 17.00 uur: Kleu- tergym; WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.30-17.30 uur: Kleu terdans voor kinde ren van 4-6 jaar; 17.30-18.30 uur: Streetdance voor meiden van 7-9 jaar; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u kunt deelnemen. Rinus Nijsse in zijn werkplaats in de schuur bij wijkcentrum Het Palet in Vlissingen, FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34