II BESPAAR NU MET BELISOL-SU BSI Dl E 5 derbuikgevoel dat iets niet in de haak is, speelt ook een rol. De on dernemers zijn blij met het project dat samen met de politie is opge zet. Maar de winkeliers doen al veel zelf. Barends noemt wat maatre gelen: ,,Je artikelen beveiligen, ca merabeveiliging en je personeel scherp houden op winkeldiefstal." De Goese ondernemers hebben een groeps-app waarin ze kunnen waarschuwen voor verdachte ty pes. ,,In die groep zitten heel veel ondernemers, veel politieagenten en ook mensen uit de horeca. Zo kunnen we continue verdachte si tuaties in de gaten houden en heel snel met de politie schakelen. Dat werpt zijn vruchten af. Soms kan een verdachte persoon bij jou wel niets hebben gedaan, maar bij de volgende winkel kunnen ze wel toeslaan. In plaats van tien dingen, worden er dan maar drie dingen gejat. Dat is al winst." a,-- diefstal in scène gezet. Doel is dat de eigenaar of het winkelpersoneel de diefstal opmerkt. Maar we wil len met de mensen van de winkel ook het gesprek aangaan wat je daarna doet. Je betrapt een dief, maar wat doe je dan?" De politie bellen natuurlijk! Dus toen bij Intersport de twee nep- dieven een badpak wilden pikken, gingen twee wijkagenten pools hoogte nemen. Het project is niet alleen bedoeld om de winkeliers te trainen. Ook politieagenten moe ten gewend raken aan nieuwe re gels die sinds i september bij wijze van proef worden gehanteerd bin nen de politie-eenheid Zeeland- digd teruggegeven aan de winke lier en gaat het om een buit van maximaal 60 euro (supermarkt), dan wel 100 euro (andere winkels), dan handelt de politie alles ter plaatse af. Met een waarschuwing en een aantekening op het strafblad is voor de debuterende winkeldief de kous niet af. Tenminste als de winkelier van zijn rechten gebruik maakt, legt De Lange uit. ,,De win kelier kan de dief een winkelver bod opleggen al dan niet in combi natie met betaling van een schade vergoeding van 181 euro." De pilot binnen de eenheid Zeeland-West Brabant duurt een jaar. Met deze aanpak hoopt de politie tijd en mensen vrij te maken. Die vrij ge speelde capaciteit wordt ingezet bij de bestrijding van zwaardere vormen van criminaliteit. In het rollenspel bij Intersport viel de diefstal niet binnen de voorwaarden van de pilot. Hier was sprake van een duo. Diefstal in vereniging dus. In zo'n geval worden de dieven toch meegeno men naar het bureau en komen ze in de molen van de strafvervolging terecht. „Beetje wegmoffelen, beetje de rug keren." Ondernemer Barends is alert op dit soort verdacht ge drag in zijn zaak. En zijn eigen on- West-Brabant. Blijkt uit de poli tie- en justitiegegevens dat de meerderjarige winkeldief nog niet eerder is betrapt op winkeldiefstal, heeft hij of zij de diefstal alleen ge pleegd, geen geweld gebruikt of bedreigingen geuit, bekent hij of zij de diefstal, is de buit onbescha- Met de groeps-app kunnen we continue verdachte situaties in de gaten houden Al meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. Goes, Nobelweg 2-24, T 0113 - 21 18 11 donderdag 8 oktober 2020 een dief, wat doe je dan?' Kijk op de site bij /video Hoe voorkom je winkeldiefstal? Sjoerd Barends van Intersport en bestuurslid van de Goese on dernemersvereniging OOG. FOTO THEO GIELE - Sjoerd Barends, ondernemer *Kijk op belisol.nl/belisol-subsidie voor de actievoorwaarden. Belisol helpt u graag met het verduurzamen van uw woning. Ontvang nu tot €3.000 Belisol-subsidie bij de aanschaf van nieuwe kozijnen en deuren. Zo zit u er niet alleen heerlijk warmpjes bij, u bespaart ook flink op uw energiekosten en helpt het milieu een handje. Wij komen graag bij u langs om uw wensen om te zetten in een passend advies. Komt u liever naar de showroom? De deur staat altijd voor u open. Deze actie loopt t/m 11 oktober 2020. Maak een afspraak op Belisol.nl Belisol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33