Polonaise Douane houdt Kaloot in de gaten na vondst pakketjes met coke Kapelle wordt 'Villa Puta' genoemd op verkeersborden Verdachte neerschieten van Kezban langer vast 2 WILLEM VAN DAM «SS Column Jippie, geen carnaval! Geen dronkenmansgehos in de kroegen. Geen polonaises in de straten. Met een zucht van ver lichting sloeg ik mijn krantje dicht. Als ik ergens een hekel aan heb, is dat carnaval. Welk welden kend mens haalt het in zijn hoofd om drie dagen lang vermomd als peer of pompoen door het leven te gaan? daan in Betekoppenstad laveloos in de straatgoot kapseisde, en aldaar zijn eeuwige liefde verklaarde aan de dochter van de lokale lampen- kappenwinkelier. machteloos toezien hoe een goede vriendin werd bepoteld door een stel geile door de drank losgesla gen carnavalsvierders. DE STELLING Vandaag: Alle kunst uit de voormalige koloniën moet teruggegeven worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters E»AS VAN &E OUDEREN Hinder op Deltaweg door plaatsing van verkeerslichten Raadslid legt werk tijdelijk neer vanwege ziekte Geld voor proef met agroforestry Hoe lang er bewaakt wordt, wil de douane niet zeggen. Volgens woordvoerster Gera van Weenum zijn er tot dusver 297 pakketten ge teld. ,,Een sneltest heeft uitgewe zen dat daar cocaïne inzat." Aange- nomen mag worden dat de drugs ook in de andere pakketten zaten, maar dat wordt nog in het labora torium onderzocht. Herkomst De honderden pakketjes van één kilogram per stuk lagen verspreid op het strand, sommige in zakken, andere los. Over de herkomst is nog niks bekend. „Vaststaat dat die pakketjes zijn aangespoeld. Ze kunnen op verschillende manier over water zijn vervoerd", zegt Van Weenum. De gevonden drugs hebben een straatwaarde van ongeveer 15 mil joen euro. KAPELLE Vandalen hebben aan stootgevende teksten gespoten op borden langs de A58. Het betreft, wederom, borden bij de afslag naar Kapelle. 'Villa puta' viel er (een paar dagen) te lezen op een aantal bor den voor afslag 35. De teksten zijn inmiddels afgeplakt en worden la ter verwijderd. ,,We zijn hier natuurlijk niet blij mee", laat Edwin de Feijter weten namens Rijkswaterstaat. ,,In juli hebben we de eerste melding ont vangen. Die tekst hebben we toen weg laten halen. Daarbij was de af weging dat de tekst (villa puta be tekent zoiets als hoerendorp, red.) niet echt fraai was." De 26-jarige Domburger die vast zit voor het neerschieten van de Middelburgse Kezban Avci, blijft langer achter de tralies. Het voor arrest van de man is met dertig da gen verlengd. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat de Domburger de vrouw - met wie hij relatie zou hebben - op 26 augustus in haar ei gen huis door het hoofd heeft ge schoten. Hij wordt aangeklaagd voor poging doodslag en wapen bezit. De verdachte werd meteen na de schietpartij in de boeien ge- slagen en vastgezet. Het voorarrest werd al eerder met dertig dagen verlengd. De 21-jarige Kezban werd na de schietpartij zwaargewond afge voerd naar het ziekenhuis in Rot terdam. Haar zus Zeynep zei een paar dagen na de gebeurtenis dat Kezban, die in coma lag, voor haar leven vecht. Zorgwekkend Silvie de Peijper die het woord voert namens Kezbans familie, noemde de situatie twee weken la ter nog steeds 'zorgwekkend'. Hoe het nu met Kezban gaat, is niet be kend. verstand nog niet volledig was ge rijpt, heb ik me wel eens in het carnavalsgewoel gestort. die de herenliefde zeer was toege- mijn kop slaan, omdat ik destijds met mijn fonkelnieuwe automo biel (een oranje Simca Ralley 2 met racestrepen en kuipstoeltjes) in Paerehat per abuis in het carna- valsgedrang geraakte en een grap jas zijn confettikanon met mili taire precisie op mijn openstaande raampje richtte. Jarenlang blies de blower van de autokachel niet al leen warme lucht maar ook ladin gen confetti om mijn oren. veel ellende gebracht. Maar een enkele keer brengt het voordeel tjes met zich mee. Zo las ik een paar dagen geleden dat ook de car navalsverenigingen in Borsele tot de slotsom zijn gekomen dat er in deze bange tijden voorlopig geen plaats is voor leut en jolijt. Ver heugd hipte ik uit mijn leunstoel en zette de polonaise in. Jarenlang blies de blower ladingen confetti om mijn oren donderdag 8 oktober 2020 In Krabbegat moest ik ooit i Reageer op pzc.nl Gisteren: Deze herfst zijn toeristen niet welkom 1488 reacties WILHELMINADORP De Deltaweg (N256) krijgt op de kruising met de Langeweg naar Wil- helminadorp nieuwe ver keerslichten. Die moeten de doorstroming op de drukke Zeelandroute ver beteren. De plaatsing zorgt tijdelijk wel voor verkeershinder. Na een week voorbereiding in de bermen, vindt vanaf maandag 26 oktober tot en met vrijdag 30 okto ber 13.00 uur de daad werkelijk vervanging van de verkeerregelinstallatie plaats. Daarvoor wordt een deel van het kruis punt afgezet. Dat kan tot vertragingen leiden. WISSENKERKE Jacqueline Dijkinga (foto) treedt tijdelijk terug als raadslid van de ge meente Noord-Beveland. Het enige D66-raadslid in de gemeente heeft om gezondheidsredenen ont slag aangevraagd voor zestien weken. 'Onlangs is bij mij borstkanker ge constateerd', laat zij weten. 'Inmiddels ben ik geopereerd en lijkt het dat alles is weggehaald.' Omdat Dijkinga nu vier weken lang vijf keer per week bestraald moet worden, stopt zij tijdelijk. Charles Lelkens zal haar tijdens haar afwezigheid vervangen. MIDDELBURG Zeeland doet mee aan een landelijk onderzoek naar agroforestry. Daar bij wordt het beheer van bomen gecombineerd met landbouw. Het da gelijks provinciebestuur trekt 91.000 euro uit voor een Zeeuwse ver kenning, die onderdeel is van het landelijke pro gramma dat Wagenin- gen Research uitvoert. Er is al een Zeeuws landbouwbedrijf dat mee wil doen. Daar gaat een proef lopen met de aanplant van hazelno ten. Het doel is in kaart te brengen waar in Zee land agroforestry wel en niet kansrijk is. De douane houdt het Kaloot- strand bij Borssele, waar dins dag bijna driehonderd pakketjes met cocaïne werden gevonden, nog steeds in de gaten. Zolang de kans bestaat dat er nog pak ketten aanspoelen is het gebied verboden terrein. Eldridge Pentury Borssele Eldridge Pentury Middelburg Vroeger, héél vroeger, toen mijn Wel eens verteld hoe de uitbaat ster van de plaatselijke snackbar op de tonen van Ik heb preitjes op mijn dijtjes, worstjes op mijn borstjes haar rok optilde en aldus geheel ongevraagd haar gejarretelde blub- berdijen exposeerde? Nooit vergeet ik hoe een kennis Nog altijd kan ik mezelf voor Ik weet het, het Virus heeft ons Kapelle Kloetinqe 's- Gravenpolder De tekst 'Villa Puta' is inmiddels afgeplakt. foto cynthia cats Verschillende verkeersborden zijn besmeurd. fotos joeri wisse OW... HET WAS VORK3E WEEK E>ONt>ERt>A© &A© VAM t>E OUOEREN JE MOE&ER ZAL OPKIJKEN HOE KAN IK ME ZO VERSISSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2