Ganna verdient chocolade na tweede ritzege f^T Mathieu van der Poel geeft zichzelf de schuld van nederlaag in 23 Woedend was Mathieu van der Poel. Op zichzelf. Hij verloor in de Brabantse Pijl een millimetersprint van wereldkampioen Julian Alaphilippe. En daar had gisteren maar één iemand schuld aan. 'Graag grote ronde rijden' Met veel misbaar reed Mathieu van der Poel richting de tent bij het po dium. Voor wie de frustratie niet al in zijn opengesperde ogen kon zien, maakte hij zijn woede met een plat Nederlands scheldwoord extra dui delijk. De nationale kampioen op de weg was boos op zichzelf. Na zijn indrukwekkende zege in de BinckBank Tour van afgelopen za terdag en zijn sterke zesde plaats in Luik-Bastenaken-Luik een dag la ter, was hij zojuist tweede gewor den in de Brabantse Pijl. En dat bleek voor Van der Poel absoluut niet genoeg. ,,Ik wist gelijk dat ik een domme fout had gemaakt", zo evalueerde 'VDP' nadat hij weer een beetje tot rust was gekomen. Die fout maakte hij in de sprint naar de finish, op de top van de Schavei in het Vlaams Brabantse Overijse. Die sprint ver loor hij met een paar millimeter van wereldkampioen Julian Alaphi- lippe. Drie dagen na de inspannin gen uit de bizarre week die hij ach ter de rug heeft, was dat geen schande, zou je zeggen. Maar Van der Poel vond zelf van wel. ,,Ik laat me ringeloren in de sprint en dat overkomt me niet vaak. Ik had zelf als eerste moeten aangaan. $/j Dit is een fout die ik zelden maak en daarom is het zo zuur. Dit gaat wel een paar dagen blijven han gen." Die sprint vocht hij behalve met Alaphilippe uit met Benoit Cosnefroy. De Fransman van AG2R was de enige die in de kleine twee honderd kilometer tussen Leuven en Overijse kon overleven in het geweld van de twee hoofdrolspelers in deze editie van de Brabantse Pijl. Tweestrijd De koers was een tweestrijd tussen de Nederlands kampioen en de we reldkampioen. Alaphilippe opende de aanval op de voorlaatste beklim ming van de Moskesstraat, een ve nijnige kasseienhelling, en kreeg Van der Poel mee. Dat tafereel her haalde zich even later op de Hert straat en weer op die Moskesstraat. Van der Poel kon wel toegeven dat die strijd met Alaphilippe hem een beetje plezier deed. ,,Ik geniet wel van het duel met hem, maar niet van het einde", benadrukte hij. Bovendien moest hij door deze nederlaag bekennen dat zijn Franse kwelgeest ook een belangrijke kanshebber is voor de zege in de Ronde van Vlaanderen, het monu- Ik laat me ringeloren in de sprint en dat overkomt me niet vaak. Ik had als eerste moeten aangaan UITSLAG 197 km in 4.36.52 I? ment dat over anderhalve week een absoluut hoofddoel is voor Van der Poel. ,,Ik had hier niet het gevoel dat ik de sterkste was. Wel één van de beteren, maar ik heb ook een paar keer op mijn limiet gezeten. Ala- philippe was heel sterk op de Mos- kesstraat en die is vergelijkbaar met de Paterberg en de Oude Kware- mont. Dat hij dat zo goed kan, maakt hem zeker een favoriet in de Ronde van Vlaanderen." Maar hoe kwader Van der Poel op zichzelf bleef vanwege de nipte ne derlaag, hoe nadrukkelijker hij liet zien dat ook hij helemaal klaar is voor de Ronde van Vlaanderen. Het lijkt de uitgelezen mogelijkheid om revanche te nemen. Op Alaphi- lippe, op zichzelf. ,,Daar ben ik nu nog niet echt mee bezig", ver zuchtte hij, nog steeds vol onge noegen over zijn eigen prestatie. ,,Ik beschouw dit als een gemiste kans en daar voel ik me heel slecht door." WORLDTOUR UITSLAG Filippo Ganna had net de openings tijdrit van de Giro gewonnen toen hij meldde dat hij in deze Giro nóg twee etappes wilde winnen. Alle bei tijdritten, hoe kon het ook an ders: je bent wereldkampioen in het rijden tegen de klok of je bent het niet. Maar zijn tweede etappe zege in deze Giro komt tien dagen te vroeg: in een bergetappe met 4700 hoogtemeters. Na een chaotische openingsfase vond Ganna zichzelf ineens terug in de kopgroep van acht man. Met zijn 1 meter 93 en 82 kilo leek hij een reus die op pad was met een stel dwergen. Op papier waren er mins tens vier sterker bergop - boven dien werd de achtervolging op de slotklim (niet al te steil, maar wel 22 kilometer lang) ingezet door Tho mas De Gendt én een peloton klas sementsrenners. Ganna voelde zich een kameel op de Noordpool: zo ver buiten zijn comfort zone dat winnen onmoge lijk zou zijn. Maar in deze Giro is abnormaal het nieuwe normaal. Ganna loste de ene na de andere vluchter, werd wel ingelopen door De Gendt, maar reed daarna weer bij hem vandaan. Hij hield zelfs stand toen Vin- cenzo Nibali zijn knechten op kop zette en in de natte afdaling naar de streep probeerde brokken te ma ken. Op de streep hield Ganna een halve minuut over op de groep met klassementsrenners, waar Wilco Kelderman en Steven Kruijswijk zich vrij probleemloos in konden handhaven. ,,Het is niet makkelijk om 83 kilo omhoog te hijsen'', zei de 24-jarige Italiaan. ,,Vandaag verloor ik het aantal calorieën dat ik normaal ge sproken in drie dagen verbruik. Vanavond verdien ik chocolade.'' De jonge rozetruidrager Joao Al meida verstevigde zijn leidersposi tie door vier seconden bonificatie te pakken, Kelderman werd vierde en steeg naar plek 3 in het algemeen klassement. ,,Ik heb nog geprobeerd om mee te sprinten voor de bonifi caties, maar het lukte me niet om verder naar voren te komen'', zei de kopman van Sunweb. Etappe Vandaag 225 km in 5.59.17 donderdag 8 oktober 2020 GO 'Dit is een gemiste kans' Marijn Abbenhuijs Overijse asswws Mathieu van der Poel (r) pro beert met een laatste slinger nog langs Julian Alaphilippe te komen, maar komt tekort. FOTO BELGA - Mathieu van der Poel BRABANTSE PIJL VJT Leuven - Overijse B^..35L 1 1. Alaphilippe (Fra/QSt) 2. Van der Poel (Ned/Alp) z.t. 3. Cosnefroy (Fra/AG2) z.t. 4. Colbrelli (Ita/Bah) +0.13 5. Barguil (Ita/Ark) z.t. 6. Kwiatkowski (Pol/Ine) 7. Bagioli (Ita/QSt) z.t. Tt. 8. Turgis (Fra/Tot) 9. Covi (Ita/Emi) 10. Devenyns (Bel/QSt) z.t. Tt. Tt. 13. Schelling (Ned/Bor) +0.25, 52. Van der Lijke (Ned/Riw) +4.22. OVERIJSE Mathieu van der Poel streed in de Brabantse Pijl met Julian Alaphilippe en Benoit Cosnefroy om de zege. Twee Fransen die heb ben laten zien ook smaakma kers te kunnen zijn in de Tour de France. En die wedstrijd komt ook voor de Nederlan der dichtbij. Zijn ploeg Alpe- cin-Fenix staat namelijk bo venaan de ranglijst voor pro- continentale ploegen. En wie die stand aan het einde van het seizoen aanvoert, krijgt toegang tot alle wedstrijden in de World Tour. ,,Ik wil de Tour de France graag rijden, maar dat is nog ver weg", zei Van der Poel. „Volgend jaar komt het ook iets minder goed uit, in verband met de Olympi sche Spelen. Maar het rijden van een grote ronde staat op mijn verlanglijst." Filippo Ganna won gisteren al zijn tweede etappe in de Giro d'Italia, op terrein waar niemand hem had verwacht. In een lange rit, met een berg uit de eerste categorie in de slotfase. Thijs Zonneveld Rotterdam/Camagliatello Silano 188 km Castrovillari M j"S Matera 20 km GIRO D'ITALIA - Etappe 5: Mileto - Camigliatello Silano lï 1. Ganna (Ita/Ine) 2. Konrad (Oos/Bor) +0.34 3. Almeida (Por/QSt) z.t. 4. Kelderman (Ned/Sun) z.t. 5. Hamilton (Aus/Mit) z.t. 15. Kruijswijk (Ned/Jum) z.t., 22. Oomen (Ned/Sun), 27. Bouman (Ned/Jum) +0.48. Uitgevallen: Weening (Ned/Tre). Algemeen klassement: 1. Almeida (Por/QSt) 17.06.23 2. Bilbao (Spa/Bah) +0.43 3. Kelderman (Ned/Sun) +0.48 4. Vanhoucke (Bel/Lot) +0.59 5. Nibali (Ita/Tre) +1.01 8. Kruijswijk (Ned/Jum) +1.21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23