22 TENNIS ROLAND GARROS In het toch al onvoorspelbare vrouwentennis strijden vanmiddag twee grote onbekenden om een finaleplaats op Roland Garros. Hoe bijzonder hun verhaal ook is, de grote namen worden wel gemist. 'Pingelkoning' Panenka op ic Bach hoopvol over Tokio 2021 Lakers op één zege van titel Huiszoeking bij Duitse bond Nadia Podoroska durft zichzelf niet in haar arm te knijpen, bang dat ze wakker wordt en het allemaal een droom blijkt. De Argentijnse beseft dat het eigenlijk niet kan wat haar in Parijs overkomt. Ze is de eerste qualifier in de historie van Roland Garros die het tot de halve finale heeft geschopt. Na drie gewonnen partijen in het kwalificatietoernooi en vijf zeges in het hoofdschema speelt ze vanmiddag om een plek in de finale. Normaal gesproken tref je in die fase van een grand slam een speel ster van het kaliber Serena Willi ams of Simona Halep, maar de ka nonnen van het vrouwentennis hebben Parijs al verlaten, als ze er al zijn geweest. Podoroska bekeek gis teren ter voorbereiding YouTube- filmpjes van Iga Swiatek. De pas 19- jarige Poolse is al net zo'n verras sende naam in de halve eindstrijd. De nummers 131 en 54 van de we reld maken uit wie zaterdag de fi nale mag spelen. En wie daarin de underdog zal zijn, want de andere halve finale gaat vandaag wel tussen twee be kendere namen: Petra Kvitova en Sofia Kenin. Door respectievelijk van Laura Siegemund en Danielle Collins te winnen voorkwamen de grand slam-winnaressen dat de eindfase van het vrouwentoernooi helemaal uitdraait op een onbeken denbal. Want hoe mooi de verhalen van Podoroska en Swiatek ook zijn en hoe weinig op hun prestaties valt af te dingen, de toernooidirectie zal het liever anders hebben gezien. Er heerst al genoeg chagrijn in Parijs, waar door spelers over van alles en nog wat wordt geklaagd. Dan is het wel prettig als de 'grote namen' voor goede kijkcijfers en een mooie naam op de erelijst zorgen. Maar veel is anders bij het tennis in tijden van de pandemie. Zeker bij de vrouwen. Daar gold al dat on- i Swiatek verloor nog maar 23 dagen geleden in de eerste ronde van het toernooi in Rome in twee sets van 'onze' Arantxa Rus UITSLAGEN der bepaalde omstandigheden ie dereen van iedereen kon winnen. De laatste veertien majors kenden elf verschillende winnaressen. Maar door de mix van onzekere tij den, verstoorde voorbereidingen, blessures en andere weersomstan digheden bij het herfsttoernooi in Parijs is het nu helemaal onvoor spelbaar. Blessure Een aantal topspeelsters werd ver rast. Kijk naar de laatste vijf Roland Garros-kampioenen. Serena Willi ams (2015) won nog de eerste ronde, maar trok zich daarna terug met een achillespeesblessure. Gar- bine Muguruza (2016) stortte in de derde set tegen Collins in. Jelena Ostapenko (2017) werd in dezelfde ronde uitgeschakeld door Paula Ba- dosa. Favoriete Simona Halep (2018) werd in mootjes gehakt door Swiatek. En nummer 1 van de we reld Ashleigh Barty (2019) reisde vanwege corona niet af naar Parijs. Ook Naomi Osaka, gezien als dé tennisster van de toekomst, sloeg na haar US Open-titel even over. Zo kon Podoroska (23) met één zege op een top 10-speelster de halve finale bereiken. Media speu ren naarstig naar grappige feitjes over de Argentijnse, kind van Oe kraïense migranten. Podoroska wordt 'La Rosarina' genoemd. Net als Lionel Messi, Angel di Maria en hockeyicoon Luciana Aymar is ze geboren in Rosario. Argentijnen dromen al van een 'nieuwe Ga- briela Sabatini'. Ze zegt haar succes op Roland Garros te danken aan de verhuizing naar Spanje een paar jaar geleden. In Zuid-Amerika had ze te weinig competitie en toer nooien. Swiatek op haar beurt ver loor nog maar 23 dagen geleden in de eerste ronde van het toernooi in Rome in twee sets van 'onze' Arantxa Rus. Swiatek luistert al an derhalve week naar Guns 'N Roses' Welcome to the Jungle. Ze is het nummer behoorlijk beu. Maar ze wil het lot niet tarten door nu haar Parijse rituelen overboord gooien. VOETBAL donderdag 8 oktober 2020 GO Bal van onbekenden om een finaleplaats Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs M Nadia Po doroska (links) en Iga Swia tek, de num mers 131 en 54 van de wereld, spelen van daag om een plek in de eindstrijd van Roland Garros. FOIO'S AFP Mannen, kwartfinales: Tsitsipas (Gri/5)- Roeblev (Rus/13) 7-5, 6-2, 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Kvitova (Tsj/7) - Sie- gemund (Dui) 6-3 6-3, Kenin (VS/4) - Collins (VS) 6-4 4-6 6-0. VOETBAL Antonin Pa nenka (71) ligt in kritieke toestand op de ic. De Tsjech verwierf bekend heid, toen hij tijdens de EK- finale in 1976 tegen Duits land een pingel nam door de bal te 'scheppen'. Met een boogje ging de bal door het midden, doelman Maier dook naar een hoek. SPELEN IOC-voorzitter Thomas Bach (foto) blijft ervan overtuigd dat de Spelen in Tokio van start gaan in 2021. Ondanks een oplaaiende tweede golf van het coronavirus in de wereld. ,,Maar de middelen om corona te bestrijden worden ook steeds beter'', aldus de Duitse bestuurder. Bambo Diabyr van de Engelse club Barnsley is twee jaar geschorst. Bij de verdediger werd de verboden stof higenamine aangetroffen. BASKETBAL Los Angeles Lakers heeft de zeven tiende titel in de Ameri kaanse NBA voor het grij pen. De ploeg van LeBron James won het vierde duel tegen Miami Heat met 102 96. Daardoor werd de stand in de best-of-seven- serie 3-1 voor Lakers. VOETBAL Op het hoofd kantoor van de Duitse voetbalbond en bij officials is huiszoeking verricht. Het zou gaan om een onder zoek naar belastingfraude meldt het Openbaar Minis terie. Het onderzoek kijkt naar belastingontduiking rond reclameinkomsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22