Oranje aanvallend onmachtig in een typische oefenpot 21 keeper Tim Krul af, een paar mi nuten later was daar alsnog de openingsgoal. Invaller Nathan Aké trok Jiménez naar de grond, de spits benutte zelf de strafschop na precies een uur spelen: 0-1. De achterstand bracht enig le ven in de wedstrijd. Invaller Luuk de Jong, zondag tegen Bosnië-Her- zegovina normaal gesproken ba sisspeler door de schorsing van Memphis Depay, zorgde voor wat opportunisme en power in de aan val van Oranje, maar de onderlinge afstemming ontbrak om tot kan sen te komen. Resultaat Pas in de 88ste minuut was Neder land voor het eerst dicht bij een goal. De Jong kopte vanaf vijf me ter op keeper Alfredo Talavera, waarna Memphis de bal in de re bound op de lat schoot. De late ge lijkmaker was prettig geweest voor De Boer, maar aanspraak op een resultaat mocht Oranje nauwelijks maken. Zondag in Zenica begint de nieuwe bondscoach écht aan zijn klus tegen het stugge Bosnië-Her- zegovina. Dat elftal zal meer lijken op het team waarmee Koeman in de laatste twee jaar succes had, maar onherroepelijk ligt er meteen druk op De Boer. Één troost: veel moeizamer dan tegen Mexico kan het haast niet. PROGRAMMA Nations League ANALYSE Dat die eerste pot teleurstellend weinig om het lijf had. Of het moet zijn dat De Boer toch al met een bij zijn start afstapte van de veldbezetting onder Ronald Koe man. Het 4-3-2-1 werd ingeruild voor 4-3-3 met de punt naar achte ren op het middenveld. Nou was Frenkie de Jong er niet bij (wat sinds zijn debuut in september 2018 slechts één keer eerder ge beurde, alleen in een oefenduel met België ontbrak hij), waardoor moet blijken of De Boer dit vaker wil gaan doen. Wat we ook ont houden: juist spelers die weinig of geen minuten maken bij hun club, speelden gisteren juist 90 minu ten. Onder wie Memphis, die zon dag in Bosnië bovendien geschorst is. Typische oefenwedstrijd dus. Andres Guardado tot aan zijn wissel na 62 minuten zien strijden en sleuren? Nee, dus. Mexico was zonder overdreven hard te spelen vaak steviger en alerter in de duels. En ze hielden op eigen helft veel beter druk op de bal dan dat Oranje op zijn helft deed. Na twee minuten tackelde Ajax-speler Alvarez bij de zijlijn al stevig op Teun Koopmeiners en als er een Oranjespeler dreigde door te komen, was de professionele overtreding zo gemaakt. Het leek op hoe zoals Peru dat eens deed in een vriendschappelijk potje in de Arena. Ronald Koeman merkte toen na afloop mokkend op: 'zij maakten wel 30 kleine overtredin gen, wij één of twee. Dat vond ik naïef.' Overigens wel cynisch: toen Nathan Aké gisteren even kort de arm wegtrok van een Mexicaan in de eigen zestien-meter, ging de bal meteen op de stip voor de 0-1. Je mag aannemen Luuk de Jong. Hij kreeg nu alvast een klein half uurtje. De vraag lijkt vooral wie De Jong in de belangrijke Nations Leaguewedstrijd gaan bijstaan op de flanken. Experimentele opstelling of niet, Oranje maakte aanvallend teleur stellend weinig klaar. De dubbele schietkans voor De Jong en Mem phis in de slotfase was het enige echte gevaar. Ook Berghuis kreeg geen kansen, maar hij probeerde tenminste nog wat. Een combina tie, een snedig hakje. Het gaf nog iets van kleur aan het fletse team- spel. Eén ding zou hij zeker kun nen zondag in Bosnië: De Jong be dienen met een indraaiende voor zet. donderdag 8 oktober 2020 GO glans voor Frank de Boer M Memphis Depay is teleur gesteld. Ook hij kon het tij niet keren. FOTO PIM RAS Zondag 18.00 uur Bosnië en Herz. - Nederland in Zenica Woensdag 14 oktober 20.45 uur Italië - Nederland in Bergamo Het Nederlands elftal is bezig in een seizoen dat in de zomer van 2021 eindigt met het EK. Oranjekenner Maarten Wijffels legt de ploeg elke interland langs de meetlat. Vier vragen en antwoorden over het duel Nederland - Mexico. Maarten Wijffels Johan Cruijff Arena IDe eerste interland onder Frank de Boer, wat onthou den we vooral? 2 Dachten de Mexicanen er ook zo over? 3 Wie vervangt de geschorst Memphis Depay zondag in Bosnië? 4 In dat kader: Was Steven Berghuis tegen Mexico de juiste keuze als rechtsbui ten? M Andres Gu ardado blijft eenvoudig op de been in een duel met Hans Hateboer. er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21