20 OEFENINTERLAND NEDERLAND - MEXICO Bondscoach Frank de Boer koos niet bepaald voor de veiligste weg bij zijn debuut tegen Mexico. Zijn halve basiselftal kreeg rust richting de komende twee interlands. Gevolg: een onooglijk schouwspel én een 0-1 nederlaag. Kort Martins Indi lonkt naar Oranje Verdediger Bruno Martins Indi (28, foto) hoopt weer in beeld te komen voor Oranje. AZ nam hem dinsdag enkele uren voor het sluiten van de transfermarkt op huurbasis over van het Engelse Stoke City. ,,Weer uit komen voor Oranje heb ik altijd als droom gehouden'', zei de 34-voudig international tijdens zijn presentatie in Alkmaar. ,,In Ne derland ga ik proberen om mijn kansen te vergroten.'' 661 transfers in Nederland De Nederlandse clubs hebben tijdens de af gelopen transferperiode 661 spelers gekocht en verkocht. Dat zijn er slechts 9 minder dan in het recordjaar 2019/Volgens de KNVB kwamen er meer spelers dan ooit vanuit het buitenland naar Nederland; 211 spelers te genover 177 in 2019. TOP Oss had de laatste transfer, om 23.59 uur werd Youri Loen nog gecontracteerd. Geen WB in Hoogerheide De kalender van de wereldbeker veldrijden voor komend seizoen wordt steeds kleiner. Ook de crossen in Hoogerheide (foto) en het Zwitserse Villars gaan niet door vanwege co rona. Van de oorspronkelijk geplande veer tien wereldbekerwedstrijden zijn er op dit moment nog maar zes over. In Hoogerheide zouden de veldrijders in het weekend van 23 en 24 januari in actie komen. Blessure voor Justin Bijlow Doelman Justin Bijlow komt vanwege klachten aan een bovenbeen niet in actie bij Jong Oranje. Hij keert terug naar Feyenoord om aan zijn herstel te werken. Bijlow mist de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Jong Gi braltar van vandaag. Jasper Schendelaar van Telstar vervangt Bijlow en sluit zaterdag avond na de wedstrijd van Telstar tegen TOP Oss aan bij Jong Oranje. Quote van de dag 'Ik snap niet dat ze vijf partijen achter elkaar hebben gezet. Dat is een risico' Alvarado van start op WK Rentree Klaassen bij Ajax Nederland-Mexico was zo'n inter land waarvan niemand over twee maanden de uitslag nog weet, maar toch: een lekker begin voor bonds coach Frank de Boer kon je het ook niet noemen. Een vertimmerd Ne derlands elftal verloor volkomen verdiend in Amsterdam: 0-1. Dat het debuut van De Boer niet al te glansrijk zou worden, was op voorhand op zich al wel helder. Een overbodig oefenduel in een lege Jo- han Cruijff Arena; qua context en decor was Nederland-Mexico ver moedelijk de meest desolate inter land uit de moderne geschiedenis van Oranje. De pret zat hem woensdag hoog uit in de kleine dingen. In het de buut van de AZ-spelers Teun Koop- meiners en Owen Wijndal bijvoor beeld, of in de aanwezigheid van de nieuwe coach zelf, niet te beroerd om na vier minuten - staand aan de zijlijn - vloeiend een balletje achter zijn standbeen langs te halen. Toch drukte De Boer ook als bondscoach zijn stempel. Niet zo zeer op de ronduit matige wedstrijd zelf, wel door bij zijn debuut een elftal te kiezen dat nadrukkelijk af week van de 'vaste' ploeg die zijn voorganger Ronald Koeman door gaans opstelde. Dat had bovenal een fysiologi sche reden: Oranje speelt drie wed strijden in tien dagen, de Nations League-duels met Bosnië-Herzego- vina en Italië zijn domweg belang rijker. Spelers zoals Frenkie de Jong, Daley Blind en Virgil van Dijk (hal verwege gewisseld) kregen rust in een drukke openingsfase van het seizoen. Logisch misschien, maar De Boer liet daarmee óók zien niet bevreesd te zijn voor een teleurstellend re sultaat in zijn eerste interland. Ook zijn spelsysteem week af: waar Koe man vrijwel altijd koos voor de 'punt vooruit' op het middenveld, was Koopmeiners nu de enige con troleur op het middenveld, met Donny van de Beek (links) en Ge- orginio Wijnaldum (rechts) schuin voor zich. Stroef Dat dit Nederlands elftal dienten gevolge automatismen ontbeerde, werd snel duidelijk. Oranje begon hondsberoerd aan de wedstrijd, stroef spelend en grossierend in fouten. De eerste kans was niet toe vallig voor Mexico, toen rechtsback Hans Hateboer zich verslikte en Raül Jimenez van dichtbij naast schoot. Langzaam worstelde het Neder lands elftal zich wat in de wedstrijd, maar goed voetbal was 90 minuten lang zeldzaam. Steven Berghuis en Ryan Babel kregen voor rust allebei kansen, maar aan de overkant was Mexico zeker zo dreigend. In de tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. De Mexi caanse rechtsbuiten Jesüs Manuel Corona mocht eerst volledig vrij op donderdag 8 oktober 2020 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL Rafael Nadal was pas 's nachts om half twee klaar op Roland Garros GO MTB Wereldkampi oene veldrij den Ceylin del Carmen Alvarado (22, foto) neemt zaterdag deel aan het WK mountainbike in het Oos tenrijkse Leogang. De Rotterdamse doet dat overigens bij de beloften, de categorie waarin ze onlangs in Sittard ook Nederlands kampioene werd. VOETBAL Het besloten oefenduel tussen Ajax en AZ is ge ëindigd in 1-1. Bij Ajax maakte de te ruggekeerde Davy Klaas- sen (27, foto) zijn rentree. Sean Klaiber debuteerde. Bij AZ deed Juan Familia- Castillo voor het eerst mee. AZ kwam op voorsprong via Thijs Oos- ting. Lassina Traoré zorgde voor de 1-1. Debuut zonder Nederland J Mexico Sjoerd Mossou Amsterdam Jiménez schiet Mexico vanaf elf meter op 0-1. Doelman Tim Krul is kansloos op zijn inzet. FOTO PIM RAS Nederland - Mexico 0-1 0-1 60. Jiménez (pen) Opstellingen Krul Talavera Hateboer Rodriguez De Vrij Montes 46. Veltman Moreno Van Dijk 87. Araujo 46. Aké Gallardo Wijndal 1 Herrera 85. Promes 81. Govea Wijnaldum Alvarez 63. De Roon 76. Romo Van de Beek Guardado Koopmeiners 62. Dos Santos Berghuis Corona 63.Stengs Jiménez Depay 77. Martin Babel Pizarro 63. L. de Jong 63. Pineda Scheidsrechter: Jovanovic (Ser) Toeschouwers: 0 O a 0) tv >1 ViY* AWAW ÏÏSl 1 '—tj IÜ3E -fn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20